Jump to content
Terry.Crews

Cum se poate ca un site de filme sa aibe aceste statistici?

Recommended Posts

Da CONTENT IS THE KING dar nu are nimic in plus fata de alte site-uri cu filme.

Poate le-a pus primul sau printre primii. Multi cauta pe net un film nou aparut ca sa-l vada si nu-l gasesc nicaeri. Imagineaza-ti cum ar fi daca tu ai pune inaintea celorlalti acel film.

Link to comment
Share on other sites

In plus de faptul ca are continut nou/unic, conteaza si subtitrarile sa fie urcate rapid si sa fie cat mai profesionale; De asemenea conteaza si buffering-u de pe video-uri si cat de "responsive" e pagina.

Acuma sa va dam contul de paypal, cei cu situri de filme, sa ne dati niste banuti pentru ponturi ? :))

Link to comment
Share on other sites

26.08.2014 data inregistrarii si 5 zile mai tarziu face record, clar a cumparat trafic de undeva.

Sigur ??? !!! ?? domeniul a fost cumparat anul trecut, daca cautati cu atentie pe google la filme online apare pe prima pagina ... data viitoare gandeste putin inainte sa te apuci sa iti dai cu parerea, omu avea vizite pe site si abia acum si-a inscris site-ul in gtop ... nu e o regula sa iti inscrii site-ul imediat ce ai cumparat domeniul, poate a folosit google analitics sau alt site ce masoara traficul ...

bugs_doing_a_facepalm___remake_by_super_marcos_96-d7b5rh9.png

Link to comment
Share on other sites

Altii cred ca un blogspot inseamna site de filme si se asteapta sa aiba trafic mai mare de 1.5k.

Tu crezi ca daca este subdomeniu il vede google de cat cu un ochi . Tin sa te anunt ca eu am un subdomeniu pe blogspot cu 30000 de vizitatori unici zi. Si nici page rank la google nu iti aduce vizitatori doar cuvintele cheie

Link to comment
Share on other sites

Din ce am observat eu in ultimii ani, google vede foarte bine site-urile facute pe blogspot, daca ai continut de calitate si te ocupi zilnic de el te urca fff mult in cautari, am vazut fel de fel de site-uri cu super trafic, dar problema e ca daca iti faci un site cu continut interzis sunt 100% sanse sa ramai fara site. Chir acum de curand un prieten avea un site de filme si avea 25k pe el si cica a primit 3 notificari de copyright si i-au inchis contul de pe blogspot.

Link to comment
Share on other sites

Din ce am observat eu in ultimii ani, google vede foarte bine site-urile facute pe blogspot, daca ai continut de calitate si te ocupi zilnic de el te urca fff mult in cautari, am vazut fel de fel de site-uri cu super trafic, dar problema e ca daca iti faci un site cu continut interzis sunt 100% sanse sa ramai fara site. Chir acum de curand un prieten avea un site de filme si avea 25k pe el si cica a primit 3 notificari de copyright si i-au inchis contul de pe blogspot.

On: Nu cred ca au ei treaba cu site-urile de filme romanesti, uite aici unu cu un trafic foarte bun Filme Online, Filme HD, Filme Subtitrate - Seriale si Emisiuni ONLINE

OF:Ai probleme cu serialetv.net? Nu pot sa ma uit la nici un film

Link to comment
Share on other sites

Traficul acelui site blogspot este real. Daca va uitati la whos.amung vizitatorii naviga pe zeci de pagini simultan. Imi este greu sa cred ca a reusit sa manipuleze si sa isi schimbe zilnic link-urile din iframe in asa fel incat statisticile sa apara variat in continutul site-ului.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...