Jump to content

Recommended Posts

logo.png

Untitled_1.png

Inainte sa comentati aiurea ! programul e la fel ca anteriorul , bazat pe un site.. plictiseala :) , nu e nimeni obligat sa il foloseasca , nu iti place , nu folosi , nu injura ca un retard ca nu rezolvi nimic , dai dovada cat de disperat esti !

Features :

Un design placut ?

Sms-ul se primeste in cateva secunde ?

Fara Captcha ?

Fara virusi ?

Usor de folosit ?

Functioneaza pe : Vodafone , Orange si Cosmote ?

VIRUS TOTAL SCAN AICI ! 0/55

DOWNLOAD

http://www.girlshare.ro/33998025.6

download1.png

Edited by zachary1337
Link to comment
Share on other sites

Functioneaza pe : Vodafone , Orange si Cosmote ?

@zachary1337 regret sa te dezamagesc dar functioneaza doar pe Vodafone ... am trimis pe 3 numere de Cosmote (ciuciu) i-am trimis unui amic ce e in Orange mesaj l-am sunat si la fel nimic... in schimb pe vodafone primesc mesajul :)

Link to comment
Share on other sites

@zachary1337 regret sa te dezamagesc dar functioneaza doar pe Vodafone ... am trimis pe 3 numere de Cosmote (ciuciu) i-am trimis unui amic ce e in Orange mesaj l-am sunat si la fel nimic... in schimb pe vodafone primesc mesajul :)

o fi serveru mort... :-L , folositi doar pt vodafone momentan , celelalte servere au captcha si nu imi place sa bag prostile alea in programele mele , am sa vad eu ce rezolv altadata....

Edited by zachary1337
Link to comment
Share on other sites

Inainte sa comentati aiurea ! programul e la fel ca anteriorul , bazat pe un site.. plictiseala :) , nu e nimeni obligat sa il foloseasca , nu iti place , nu folosi , nu injura ca un retard ca nu rezolvi nimic , dai dovada cat de disperat esti !

Frate dar nu ma pot abtine intelegi?

Tu realizezi cu adevarat consecintele faptelor tale?

Haide sa-ti spun eu.

Acest script e cel mai probabil facut de @EdeRVisS https://rstforums.com/forum/members/ederviss/

Edited by me.mello
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor.

Haideti sa va explic cum sta treaba cu smson.eu. In prima faza am crezut ca site-ul o sa aduca ceva vizite/click-uri cu o investitie minima. Ma gandeam ca oferta de la Vodafone cu "sms-uri nelimitate in orice retea @ 6 USD" o sa fie de ajuns intr-o luna. Toate bune si frumoase in primele 2 saptamani, vizite, click-uri, sms-uri, mergea treaba. Toate astea pana intr-o zi, cand un asa zis hacker, din cauza unor vulnerabilitati in script, sa gandit sa spameze cu sms-uri(3000-4000/sms-uri) anumite persoane. De ce am subliniat hacker? Dobitocu`, ca nu-i pot spune altfel, pentru a se asigura ca site-ul trimite sms-uri, isi trimitea cate un sms TEST(inainte de a se apuca de spam). Bineinteles ca am identificat "hacker-ul" printr-o simpla cautare de google a numarului pe care trimitea sms-ul TEST. Acest hacker-as ma abordase pe FaceBook, cu ceva timp in urma, precum ca dorea acest serviciu intr-un mod mai personal :-/ . Sincer nu ma asteptam ca cineva sa faca spam cu sms-uri moca de pe un site public care bineinteles ca pastreaza o evidenta a tuturor sms-urilor/ip-urilor/numerelor. In fine, dupa ce Vodafone-ul a blocat acel numar de telefon intr-un mod in care nu am mai vazut pana acum, am achizitionat o alta cartela, am securizat site-ul si am dat drumu` la treaba. Dupa inca o saptamana sau doua aceasi treaba, spam sms 2000 - 3000 pe zi catre 2-3 numere de tel dar alta metoda de spam. Din nou securizat, o alta cartela si uite ca treaba merge si acum insa ceva sa intamplat cu oferta celor de la VF, optiunea "SMS-uri nelimitate" a inceput sa se limiteze. Ei bine, lume buna, a trecut ceva vreme de cand am scapat de "hacaras" insa utilizatorii site-ului pot trimite sms-uri doar in VF. Despre castigurile avute de pe acest site va pot spune doar ca sunt pe minus. Investitita facuta lunar pentru a pastra serviciul ON e mult peste castigurile avute din partea acestui site.

http://s29.postimg.org/bc7xawupz/adsense.jpg

Totusi o sa pastrez acest serviciu ON atata vreme cat imi permit pentru ca stiu si am "dovezi" :D, ajut multa lume.

Va doresc numa` bine.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor.

Haideti sa va explic cum sta treaba cu smson.eu. In prima faza am crezut ca site-ul o sa aduca ceva vizite/click-uri cu o investitie minima. Ma gandeam ca oferta de la Vodafone cu "sms-uri nelimitate in orice retea @ 6 USD" o sa fie de ajuns intr-o luna. Toate bune si frumoase in primele 2 saptamani, vizite, click-uri, sms-uri, mergea treaba. Toate astea pana intr-o zi, cand un asa zis hacker, din cauza unor vulnerabilitati in script, sa gandit sa spameze cu sms-uri(3000-4000/sms-uri) anumite persoane. De ce am subliniat hacker? Dobitocu`, ca nu-i pot spune altfel, pentru a se asigura ca site-ul trimite sms-uri, isi trimitea cate un sms TEST(inainte de a se apuca de spam). Bineinteles ca am identificat "hacker-ul" printr-o simpla cautare de google a numarului pe care trimitea sms-ul TEST. Acest hacker-as ma abordase pe FaceBook, cu ceva timp in urma, precum ca dorea acest serviciu intr-un mod mai personal :-/ . Sincer nu ma asteptam ca cineva sa faca spam cu sms-uri moca de pe un site public care bineinteles ca pastreaza o evidenta a tuturor sms-urilor/ip-urilor/numerelor. In fine, dupa ce Vodafone-ul a blocat acel numar de telefon intr-un mod in care nu am mai vazut pana acum, am achizitionat o alta cartela, am securizat site-ul si am dat drumu` la treaba. Dupa inca o saptamana sau doua aceasi treaba, spam sms 2000 - 3000 pe zi catre 2-3 numere de tel dar alta metoda de spam. Din nou securizat, o alta cartela si uite ca treaba merge si acum insa ceva sa intamplat cu oferta celor de la VF, optiunea "SMS-uri nelimitate" a inceput sa se limiteze. Ei bine, lume buna, a trecut ceva vreme de cand am scapat de "hacaras" insa utilizatorii site-ului pot trimite sms-uri doar in VF. Despre castigurile avute de pe acest site va pot spune doar ca sunt pe minus. Investitita facuta lunar pentru a pastra serviciul ON e mult peste castigurile avute din partea acestui site.

http://s29.postimg.org/bc7xawupz/adsense.jpg

Totusi o sa pastrez acest serviciu ON atata vreme cat imi permit pentru ca stiu si am "dovezi" :D, ajut multa lume.

Va doresc numa` bine.

te pot ajtua si eu la o investite de cartele orange sa facem orange + voda :) ce spui ? numa sami zici cum !

Link to comment
Share on other sites

@zachary1337 ... ia script-uri/programe de pe net si isi baga numele

(pai de ce sa dau credit autorului cand eu sunt "sm3k3r" si imi bag acolo numele sa vada lumea ca am valoare :|

Auzi ma "bosorogule" vezi ca vorbesti doar sa te bagi in seama... ca esti mort de atentie , citeste in rasa ta primu post scrie clar ca programul e bazat pe un site ce vroiai sa pun si autoru site-ului? oricum nu il cunosc.. nu stiu cine la facut site-u (serveru) de ce iti place sa pupi in cur degeaba? am zis eu ca e creat de mine? am zis destul de clar ca e facut dupa un site ce vrei mai mult? defapt... asa sunteti voi haterasi astia , sariti de cur in sus cand imi auziti numele , apare unu mai vechi si se ia de unu hai sa ma iau si eu de el.. sa il ling in gaoz , asa poate ma baga ala in seama , si sunt de a lor acum.. poate cine stie.. poate ma fute si in cur =)) mi-e mila de voi

Edited by zachary1337
Link to comment
Share on other sites

unu mai vechi ? bitch please ! 2014 ce esti ,

vezi ca esti prost? nu de mine era vorba... era vorba ca daca apare unu mai "vechi" inregistrat si se ia de unu sar toti sa il linga pe ala in cur ca poate cine stie , primesc si ei ceva prin gura , si stai calm ca stiu de mult de forum dar nu mi-am facut cont pana acum , oricum ti se pare ca e un lucru cu care te poti lauda , ca ai cont vechi pe un forum? :))

p.s : m-am uitat putin prin profilu lu aerosol are cont din 2011 si toate posturile sunt doar spam.. +1 aiurea :))https://rstforums.com/forum/search.php?searchid=2341127 doar articole cu copy + paste , sa faca si el un mesaj in plus... ba frate , parca castigati ceva daca aveti mai multe posturi sau sunteti inregistrati de mai de mult... , uni sunteti genu de oameni care vecini nici nu stiu ca existati in pui mei.. , atat am avut de spus

Edited by zachary1337
Link to comment
Share on other sites

Auzi ma "bosorogule" vezi ca vorbesti doar sa te bagi in seama... ca esti mort de atentie , citeste in rasa ta primu post scrie clar ca programul e bazat pe un site ce vroiai sa pun si autoru site-ului? oricum nu il cunosc.. nu stiu cine la facut site-u (serveru) de ce iti place sa pupi in cur degeaba? am zis eu ca e creat de mine? am zis destul de clar ca e facut dupa un site ce vrei mai mult? defapt... asa sunteti voi haterasi astia , sariti de cur in sus cand imi auziti numele , apare unu mai vechi si se ia de unu hai sa ma iau si eu de el.. sa il ling in gaoz , asa poate ma baga ala in seama , si sunt de a lor acum.. poate cine stie.. poate ma fute si in cur =)) mi-e mila de voi

Ma prostituatule, nu ma intereseaza ca e serviciu web sau nu ideea ca individul asta @EdeRVisS: In script ai putea sa incepi fiecare mesaj cu "smson.eu: sau Acest mesaj a fost trimis gratuit de smson.eu sau trimite si tu mesaj pe smson.eu"...ma rog ceva in sine, desi reduci numarul de caractere victima te poate usor contacta pe site asta daca le si permiti printr-o metoda de contact, dar cel mai bine ar fi daca nu doresti captcha sa limitezi numarul de mesaje gratuite pe zi, sau chiar mai bine sa faci chiestia asta cu un cont de utilizatori, fiecare om sa-si faca cont user parola e-mail si neaparat nr de tel sau orice combinatie dintre astea 3 si parola, asadar prin fiecare cont si ip limitezi clar numarul tau de mesaje, sa zicem ex: 5mesaje/cont pe zi, iar 2/cont pe zi daca utilizatorul foloseste acelasi ip(practic e acelasi individ) care mai are un cont sau 2-3 in plus. Avantajul e daca ai utilizatori cu nr de telefon, poti incepe mesajul cu numarul lor de tel: ex de la 07** *** *** asadar stie si destinatarul de la cine primeste mesaj si nici nu prea ai limita la numarul de caractere al mesajului.

Poti cere ajutor aici pe forum, sunt sigur ca oamenii o sa te ajute intr-o asemenea privinta. Ma rog, sunt doar niste idei la care sa te gandesti, sper sa te ajute.

Numai bine.

Edited by me.mello
Link to comment
Share on other sites

Faceti cam mult offtopic, iar asta nu e bine. Ar fi pacat sa inceapa cineva sa dea cate un cartonas pentru fiecare post inutil, nu-i asa?

@EdeRVisS, daca un "hacker" reuseste sa iti foloseasca site-ul chiar si dupa ce l-ai "reparat" de cateva ori, atunci problema nu e la el, problema e la tine. Chiar daca zachary1337 ti-ar lasa site-ul in pace, tot e posibil sa apara altcineva care sa iti atace site-ul. Solutia nu e sa te certi cu fiecare in parte, ci sa iti securizezi site-ul. Ai primit pe aici cateva idei (capcha, numele site-ului tau in mesajul transmis), foloseste-le! Si daca e nevoie, mai intreaba pe forum care ceva, uneori mai primesti si sfaturi bune moca.

Closed. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...