Jump to content
slanina

Cea mai simpla metoda sa rootezi orice telefon android

Recommended Posts

gresit...nu toate programele de genul one click root merg pe ORICE telefon sau tableta.

expresia aia este doar pentru marketing... garantat iti arat eu un telefon pe care il detin care nu a putut fi rootat nici cu asta nici cu kingo nici cu inca 3....

Link to comment
Share on other sites

gresit...nu toate programele de genul one click root merg pe ORICE telefon sau tableta.

expresia aia este doar pentru marketing... garantat iti arat eu un telefon pe care il detin care nu a putut fi rootat nici cu asta nici cu kingo nici cu inca 3....

Inseamna ca nu stii tu...nu a trecut niciodata nici un telefon de generatia asta care sa nu il rootez sau sa il decodez. Imi zic unii ca la locutoriu nu i-au facut nimic si dupa o zi ii chem sa isi ia telefonul cu treaba facuta.....trebuie sa fii putin inteligent pentru treburi din astea, nu toate mustele fac miere

Link to comment
Share on other sites

Inseamna ca nu stii tu...nu a trecut niciodata nici un telefon de generatia asta care sa nu il rootez sau sa il decodez. Imi zic unii ca la locutoriu nu i-au facut nimic si dupa o zi ii chem sa isi ia telefonul cu treaba facuta.....trebuie sa fii putin inteligent pentru treburi din astea, nu toate mustele fac miere

Practic tu ai facut un filmulet in care rulezi o aplicatie GUI din Windows. Nu mentionezi nimic de rezultate; nu dovedesti ca aplicatia intr-adevar functioneaza(nu ai rulat vreo aplicatie/comanda care sa necesite privilegii de root). Folosesti CAPSLOCK si notepad. Pe scurt nu inspiri incredere; de unde stii ca aplicatia nu face si altceva decat presupusa functionalitate?

Link to comment
Share on other sites

Practic tu ai facut un filmulet in care rulezi o aplicatie GUI din Windows. Nu mentionezi nimic de rezultate; nu dovedesti ca aplicatia intr-adevar functioneaza(nu ai rulat vreo aplicatie/comanda care sa necesite privilegii de root). Folosesti CAPSLOCK si notepad. Pe scurt nu inspiri incredere; de unde stii ca aplicatia nu face si altceva decat presupusa functionalitate?

Deja prin intrebarile tale dovedesti ca nu stii nimic si ca esti ca oricare ti se pare ca daca tu inseli si din astea, inseala toti ca tine....nu imi bat capul cu voi de pe forum, eu am facut in timp ce scriam si alea, faceam pe telefonul meu. Ce treaba are ca scriu cu litere mari? daca asa se vede mai bine ce vrei?...tu nu ai facut nici macar un cacat, ce stii tu din astea. La cine ii trebuie face si vede. NU va mai dati cu parerea ca o fi si c-o pati..probati si dupaia comentati. Romania comunista ce vreti...teoretic tara libera, practic comunism ca in trecut. Voi sunteti obsedati de dovezi si rahaturi din alea, faceti oamenilor si probati nu mai fiti asa incuiati la minte. Si ce daca nu merge? macar stii dupaia, bai am facut si eu cu ala si nu a mers..cand mai are nevoie cineva si iti zice despre programul ala ii zici ca tie nu ti-a mers etc

Edited by slanina
Link to comment
Share on other sites

Am o bunica la fel de coerenta ca tine si la fel cu un tic verbal (tu ai si in scris) ... o iubesc,dar nici macar nu am mai sunat-o de ceva timp,cedez psihic cand vorbesc cu ea,la fel am cedat si acum cititindu-ti postul. Am scos doua idei principale din tot ce ai zis.

Pentru vasta ta cunostinta locutoriu nu e un cuvant in romana/sau spaniolit-roman ca sa zic asa,corect este: locutorio si se foloseste in tari precum Italia si Spania,nu inteleg de ce ii faci prosti cu alte cuvinte pe baietii care probabil nu au fost nevoiti sa plece din tara ca sa manance.

Despre angajatii dintr-un "locutoriu" ei sunt deobicei pakistanezi si indieni care stiu sa iti dea si tie " o ora de net " sa iti incarce cartela telefonica si sa te ajute sa transferi bani,deci daca tu ii compari pe acei baieti cu adevaratii oameni care lucreaza in gsm e clar.

Iar @blech are dreptate ar fi foarte frumos sa dai 3 click-uri si gata e rootat,insa sunt anumite device-uri care necesita si alti pasi "hand-made" ;deci nu te mai caca pe tine cu aere de emigrant. Mi-e scarba de voi !

Edited by Eddie91
Link to comment
Share on other sites

Deja prin intrebarile tale dovedezi ca nu stii nimic si ca esti ca oricare ti se pare ca daca tu inseli si din astea, inseala toti ca tine....nu imi bat capul cu voi de pe forum, eu am facut in timp ce scriam si alea, faceam pe telefonul meu. Ce treaba are ca scriu cu litere mari? daca asa se vede mai bine ce vrei?...tu nu ai facut nici macar un cacat, ce stii tu din astea. La cine ii trebuie face si vede. NU va mai dati cu parerea ca o fi si c-o pati..probati si dupaia comentati. Romania comunista ce vreti...teoretic tara libera, practic comunism ca in trecut. Voi sunteti obsedati de dovezi si rahaturi din alea, faceti oamenilor si probati nu mai fiti asa incuiati la minte. Si ce daca nu merge? macar stii dupaia, bai am facut si eu cu ala si nu a mers..cand mai are nevoie cineva si iti zice despre programul ala ii zici ca tie nu ti-a mers etc

In mod normal cei ca tine nu merita un raspuns argumentat insa datorita perseverentei tale voi face o exceptie;voi diseca post-ul tau pana la cele mai mici detalii. Deci sa incepem:

Propozitia ta incepe cu deja ceea ce este o referinta catre o actiune repetitiva care s-a executat cel putin de doua ori. Nu este relevant intrucat am lasat un singur reply pe acest thread.

continui cu prin intrebarile tale cu toate ca nu am folosit decat o singura intrebare cu rol concludent si pertinent la temele discutate pe acest forum si anume securitatea in domeniul IT(multi dintre noi nu avem incredere in orice .exe care lanseaza o aplicatie cu ferestre viu colorate).

apoi cu dovedezi ca nu stii nimic. Ignorand faptul ca iti lipsesc notiuni de baza ale gramaticii limbii romane(aici ma refer exclusiv la termenul dovedezi folosesti o dubla negatie care este redundanta din punct de vedere logic; adica tu negi faptul ca stiu nimic. Acest lucru ma face omniscient(atotstiutor daca termenul este unul prea dificil). Este oarecum un compliment si pentru aceasta iti multumesc(mrs.).

mai departe cu si ca esti ca oricare. Nu imi dau seama de ceea ce vrei sa ilustrezi aici. Deci daca sunt ca oricare si eu sunt omniscient atunci ar insemna ca toti ceilalti(oricare) sunt la fel ca si mine, adica omniscienti. Discrepanta logica este datorata faptului ca din multimea oricare faci parte si tu, si tu nu stii sa scrii ceea ce rezulta intr-o contradictie.

rezumi cu ti se pare ca daca tu inseli si din astea. Personal nu am inselat pe nimeni in viata mea(va trebui sa ma crezi pe cuvant deoarece nu prea ai mijloace de a verifica validitatea acestei afirmatii); sunt una dintre cele mai juste persoane.

mai departe inseala toti ca tine..... Dupa cum am mentionat mai devreme: nu am inselat pe nimeni. Fie ca ma crezi sau nu sunt multi membrii aici pe forum care au un venit rezonabil de pe urma unor locuri de munca solicitante si cinstite(solicitant inseamna ceva ce necesita mult efort, dedicatie si interes. Acum cred ca stii de ce am mentionat aceasta definitie. Daca nu arunca o privire peste activitatea ta pe forum, cea zilnica si nu in ultimul rand in oglinda).

iar pe urma nu imi bat capul cu voi de pe forum. Postezi aproape zilnic, creezi cont-uri pe youtube, incerci sa te imbogatesti pe cai rapide. Nu ar fi o problema daca nu ai fi atat de limitat in capacitate.

si tot asa eu am facut in timp ce scriam si alea, faceam pe telefonul meu. Trebuie sa inveti sa iti aloci timp sa realizezi ceva temeinic daca doresti sa castigi increderea celor din jur. Aloca timp unui lucru pe care il consideri important si plaseaza-le pe celelalte pe un plan secundar. Ma intriga sintagma(sintagma=grup de cuvinte care, de regula, reprezinta o notiune concreta si corelata cu un context) pe telefonul meu. De aici rezulta ca tu in mod normal folosesti telefoanele altora. Le ceri permisiunea? Cum obtii telefoanele? intr-un mod cinstit oare?

continuand cu Ce treaba are ca scriu cu litere mari? Poate ca Internetul este un element relativ nou in viata ta insa scrierea cu litere de tipar indica de cele mai multe ori prostie si incultura, cel putin pe youtube. Practic prin acel film te-ai autodefinit.

apoi daca asa se vede mai bine ce vrei? Daca ai stii cate ceva despre mecanismul vizual uman ti-ai da seama ca este mai importanta dimensiunea literelor(nu daca sunt majuscule sau minuscule). Puteai folosi un font mai mare insa acest lucru presupune un anumit grad de intuitie care din pacate este absent in cazul tau.

tot asa tu nu ai facut nici macar un cacat, ce stii tu din astea. Desi nu pare sunt si eu o fiinta vie: am nevoie de aer, apa, mancare si patru ore de somn pe zi. Deci este clar ca am un metabolism si mancarea procesata este eliminata la un moment dat sub forma de "cacat". Voi face acest lucru imeditat dupa ce iti raspund la ultima postare.

mai departe ce stii tu din astea. Ai dreptate nu sunt expert pe Android insa am disecat suficiente programe si am scris destule aplicatii unele avand chiar si mai mult de 14000 de linii de cod pentru a-mi da seama de riscurile pe care le implica folosirea unor executabile.

apoi La cine ii trebuie face si vede De fapt forma gramaticala corecta este Cui ii trebuie face si vede. Deci daca eu descarc acel program si il rulez si la un moment dar imi formateaza HDD-ul imi platesti tu daunele? Imi refaci tu munca pe care o aveam pe el? Nu? Asa credeam si eu.

continuand cu NU va mai dati cu parerea ca o fi si c-o pati..probati si dupaia comentati. Deci esti un adept al modului de gandire crede si nu cerceta. Folosind rationamentul tau daca eu as veni la tine acasa in postura unui medic si as vrea sa te injectez cu fluide de diverse culori dubioase tu mi-ai permite?

apoi Romania comunista ce vreti...teoretic tara libera, practic comunism ca in trecut. De acum incolo nu ma voi mai rezuma greseli ortografice si numai la continut. Tu esti un bun exemplu de ce comunismul este mai bun ca si democratia. Incultura, mocirla morala si mediocritatea de care dai dovada sunt elemente toxice care erau mult mai bine gestionate in regimul trecut. Practic atunci excrementele erau in closet iar acum sunt pretutindeni(pe strada, pe sticla si din nefericire si pe RST). Libertatea este periculoasa pentru cei ca tine: nu munciti, sunteti superficiali, incompetenti si aroganti.

continui cu Voi sunteti obsedati de dovezi si rahaturi din alea, Vezi exemplul de mai sus(cea in care iei de gata orice iti arunca societatea in cale)

mai departe faceti oamenilor si probati nu mai fiti asa incuiati la minte. Adica este mai bine sa iei intai HIV si pe urma sa-l previ? interesant.

tot asa Si ce daca nu merge? Adica poate nu primesc privilegii root dar poate primesc un dropper pe Windows si un shell pe android(logica impecabila). In plus ne pierdem timpul. Cei ca tine au mult la dispozitie insa majoritatea celor de aici nu-si permit sa-l piarda.

continui macar stii dupaia, bai am facut si eu cu ala si nu a mers.. Vezi paragraful anterior. Poate merge insa nu imi rezolva mie problema.

si inchei cu cand mai are nevoie cineva si iti zice despre programul ala ii zici ca tie nu ti-a mers etc . Deci tu recomanzi ca un numar cat mai mare de oameni sa-l incerce.

Ai foarte mult de lucru in ceea ce priveste educatia si gandirea rationala.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Iar m-ati plictisit cu ciobaneli, imi da cineva ban? ar fi frumos sa fie o optiune, autodistrugere pentru totdeauna, ca sa evit "ispita" de a intra aici din cauza plictiselii ca majoritatea

Bea acidul din baterie si lichidul de frana. Autodistrugere pentru totdeauna.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...