Jump to content
WindyZone

Downgrade iOS

Recommended Posts

De la iDevice-urile cu procesor mai mare de A4 este imposibil de facut downgrade de iOS. Ultimul iPhone la care se mai poate face downgrade de iOS, in anumite conditii, este iPhone 4, de la 4S (are procesor A5) in sus acest lucru este si va fi imposibil (politica Apple), nu ajuta cu nimic sa ai SHSH blobs salvate (acele semnaturi electronice de care este nevoie si care fac legatura cu serverele Apple).

Nu tot ce scrie pe Google este si adevarat :), articolul pus de cineva mai sus se refwra la situatia in care Apple inca mai semna iOS 7.1.2.

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk ....

Edited by _tiberiu_
Link to comment
Share on other sites

@Aerosol, nu eu trebuie sa ma duc la culcare. Linkul pe care l-ai pus este probabil o informatie cum ca se lucreaza la jailbreak pentru iOS 8.x, iar eu iti spun ca nu a aparut inca jailbreak pentru iOS 8. Pangu lucreaza la asa ceva, posibil sa se lanseze dupa aparitia lui iOS 8.1, dar acum nu exista.

Oricum ma retrag, nu mai are rost discutia, e clar ca habar n-ai si nu vreau sa intru in polemica cu tine ...

Poate ti-e mai usor asa sa intelegi ca am dreptate si ca tu vorbesti ca sa nu taci (este un fragment dintr-un articol scris pe 11.10.2014 exact din linkul pe care l-ai pus dar pe care nu l-ai citit):

Pangu jailbreak team confirmed information that new jailbreak 8.1 iOS utility will be released only after official iOS 8.1 release date. If you have iOS 8.1 beta version, you must understand that you can't make jailbreak. Only after iOS 8.1 final download links.

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk ....

Edited by _tiberiu_
mici corecturi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...