Jump to content
Nytro

Tapatalk removed!

Recommended Posts

Salut,

Din cauza unor probleme de securitate cu jegul asta, am decis sa il scoatem.

Cativa membri au gasit in trecut niste XSS-uri, iar acum a aparut (inca nu e public) un SQL Injection.

Muie Tapatalk!

De asemenea, s-au mai descoperit vreo 2 SQL Injection in vBulletin, dar exploatarea e ceva mai dificila. Oricum pe acestea le-am fixat.

Muie vBulletin!

Ne cerem scuze pentru aceste probleme.

Link to comment
Share on other sites

nu s-au remediat problemele cu Tapatalk? Ati raportat vulnerabilitatile? Am vazut ca erau 206 subscriberi - http://m.i.imgur.com/1Asxbex.png

Eu unul nu am mai frecventat forumul asta de cand a fost scos Tapatalk, pentru ca sunt mai mult plecat de acasa si nu am acces la PC, doar telefon

LE: credeti ca se poate face un subreddit de genul r/rstforums in care sa fie sharuite automat ultimele topicuri? Sau orice altceva, e greu de urmarit forumul de pe telefon.

Edited by aihwh
Link to comment
Share on other sites

@Nytro

Am inteles, nu mai bagati Tapatalk din cauza problemelor de securitate. Dar nu puteti face designul forumului sa fie responsiv ca la softpedia de exemplu, adica atunci cand il vezi cu un monitor de o anumita dimensiune (si ma refer aici si la tableta si telefon) sa se modifice ca sa poate fi usor de citit ?

Link to comment
Share on other sites

Nu e nevoie de TapaMoloz:

Schimbati browserul. UC Browser e inca de pe vremea WAP-ului, e destul de stabil, are o istorie, o comunitate fidela. Chrome mobil e doar un tweak ieftin.

Download UC Browser for Android, iPhone, Symbian, Java - UC Browser

Sa va mai spun ce awesome e optiune Fit to screen?

WJhBiYm.png

Edited by eusimplu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...