Jump to content
PetreTerror

Discount foarte mare/ site romanesc

Recommended Posts

Azi am vazut o reclama la tv pentru site ul asta :

fabricadediscounturi.ro

Preturile sunt extrem de mici in comparatie cu a celorlalte site uri si din acest motiv mi se pare ca este teapa .

Perioada de livrare este de vreo 3-4 saptamani, iar la termeni si conditii se precizeaza ca ei pot sa intarzie livrarea oricat vor ei, iar daca doresti sa reziliezi contractul pierzi banii .

Pe de alta parte, ma gandesc ca tipii de aici cumpara produsele en gros de pe site-uri gen alibaba, de unde le achizitioneaza la preturi destul de bune, de aici si termenul mare de livrare. In acest mod, poti sa iei produsele direct de la furnizori cum sustin ei pe site .

Daca e reala treaba, ideea e grozava si va determina furnizorii online(gen emag, altex, flanco) sa reduca si ei preturile, insa sunt prea multe semne de intrebare si chestii dubioase, in sensul ca transportul sa face doar prin curier, poti plati doar cu cardul, nu si ramburs etc.

Ce parere aveti ?

Edited by PetreTerror
Link to comment
Share on other sites

cititi ma termenii si conditiile cu atentie.

ia avedeti cum suna urmatoare fraza: "TRANZACTIE – incasare sau rambursare a unei sume rezultata din vanzarea sau promisiunea de vanzare a unui produs / serviciu de catre FABRICA DE DISCOUNTURI catre Client, prin utilizarea serviciilor procesatorului de carduri agreat de catre FABRICA DE DISCOUNTURI, indiferent de modalitatea de livrare;"

sau:

"Daca in urma revocarii acordului, clientul solicita in mod expres si neechivoc anularea comenzilor aflate in derulare, FABRICA DE DISCOUNTURI nu este obligata sa le anuleze si/sau sa ramburseze clientului sumele achitate. 2.10. "

CONTRAR LEGILOR DE COMERT ONLINE IN VIGOARE = ILEGALITATE

• 7.3.4. FABRICA DE DISCOUNTURI poate denunta unilateral comanda efectuata de catre Client, in urma unei notificari prealabile adresate Clientului, fara nicio obligatie ulterioara a vreunei parti fata de cealalta sau fara ca vreo parte sa poata sa pretinda celeilalte daune-interese in urmatoarele cazuri:

* 7.3.4.3. datele furnizate de catre Client, pe site sunt incomplete sau incorecte;

:)))))))))))))))))))))))

Mie personal mi se pare o tzeapa.

Edited by gogusan
Link to comment
Share on other sites

Pe ebay in spania (si peste tot banuiesc) majoritatea cumpara produse direct de la producator (eu nu am gasit nici in ziua de azi cum sa fac si eu), si le vand dupaia la preturi care par dubioase, dar in realitate ei cumpara de exemplu un laptop, sau un ceas cu 150€ de la producator, si le vand dupaia cu 230-250€. Mi-a zis unu' candva ca l-am intrebat de ce are preturi asa mici si asta mi-a zis, ca majoritatea prefera sa aibe profituri putin mai mici dar sa fie ceva (continu?), decat sa aibe profituri mari si sa aibe 2 vanzari pe saptamana. Probabil ca si astia de pe site-ul ala fac ceva aproximativ la fel.

Link to comment
Share on other sites

XBOX 360 Wireless Controller pentru PC si XBOX - 49 lei Pret Brut TVA Inclus,

Ei cu cat il cumpara ca sa castige si ei ceva ????

//

Eu ma gandesc sa nu fie vro firma facut pe numele la niste boschetari din gara de nord ... au facut putin tam tam la TV si au investit o suma de banii in reclama ( asta daca este adevarat ) si timp de 3...4 saptamanii au timp sa stranga o gramada de banii din comenzile prostiilor care pun botul ...

Eventual dau produsele astea mai ieftine, ca sa puna lumea botul mai platesc niste copii ca sa intre pe forumuri sa scrie ca au primit produsele si aia e :)

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

Dati vreunul un mail la Sony sau la orice alt producator ce au ei acolo si intrebati daca e cumva posibil ca cineva sa le vanda produsele la pretul ala .De ex Tv de 7200 lei cu 3100 lei.

Edit : fabricadediscounturi.ro este un serviciu oferit de SC E-FLASH SALES SRL in parteneriat cu ARROW ELECTRONICS ltd..

Au bagat Arrow ltd care e diferit de Arrow Inc in caz de cauti pe Google si dai de aia .

/// In 2 saptamani o sa fie prin toate ziarele si televiziunile la cat de ingeniosi au fost sa isi faca recama Tv .Scammeri care fac site-uri de astea si conturi merchant sunt sute de mii, si pe forum aici erau,dar cu reclama la Tv mai rar.

Edited by quadxenon
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Tot asa ati innebunit cu totii cand ati descoperit bubblews. Cititi de la postul asta in jos.

Situl asta pare in stare sa va dea bani ca sa comandati cate ceva si voi iar va comportati ca niste "linge blide". Pe omul asta il puteti folosi drept exemplu dupa ce cititi patania lui.

Care stati pe langa piete, gari, autogari si intalniti destul de des "bisnitari undercover" care vand nimicuri (furate) la pret de nimic?

Ring a bell?

Pai bre, tu nu ai plati un leu pentru care sa castigi 10? Ce este ilogic?

Vezi ca daca apari pe sticla cu o reclama la televiziunea X te verifica. Nu apari tu asa usor. Este imaginea lor in joc. Din moment e apari pe sticla, esti oarecum in regula. Nu pot sa platesc eu un milion de dolari la BBC sa zic ca vand S5 cu 2 lei si apoi toti sa cumpere de la mine.

Link to comment
Share on other sites

ROTLD

Nume De?in?tor: E-FLASH SALES SRL

Adres?#1: STR. DR. PETRE HERESCU 12, Cod postal: 50587

Ora?: Bucuresti

Jude?/Sector/Stat: 3

Telefon: +4.0723222222

Email: rishonbenyehuda@gmail.com

MFinante

Adresa: Str. DR. PETRE HERESCU 12, Parter, Camera 1

Stare societate: INREGISTRAT din data 26 June 2014

Telefon: 0737176704

Exista un site de genul: vivre.ro si cine cumpara de acolo zic ca ii de incredere.

Insa asta: firma din 2014 (probabil SRL-D) si adresa aia imi pare de camin de nefamilisti/studentesc

Bafta

Vezi ca daca apari pe sticla cu o reclama la televiziunea X te verifica. Nu apari tu asa usor. Este imaginea lor in joc. Din moment e apari pe sticla, esti oarecum in regula. Nu pot sa platesc eu un milion de dolari la BBC sa zic ca vand S5 cu 2 lei si apoi toti sa cumpere de la mine.

Un articol in ziarul financiar costa 2-3000 de eur. Tu crezi tot ce scrie acolo ?

La foamea de bani care este in media tu crezi ca te verifica careva ? Si ce verifica ? Ca esti pe mfinante ?

Edited by redox
Link to comment
Share on other sites

ROTLD

Nume De?in?tor: E-FLASH SALES SRL

Adres?#1: STR. DR. PETRE HERESCU 12, Cod postal: 50587

Ora?: Bucuresti

Jude?/Sector/Stat: 3

Telefon: +4.0723222222

Email: rishonbenyehuda@gmail.com

MFinante

Adresa: Str. DR. PETRE HERESCU 12, Parter, Camera 1

Stare societate: INREGISTRAT din data 26 June 2014

Telefon: 0737176704

Exista un site de genul: vivre.ro si cine cumpara de acolo zic ca ii de incredere.

Insa asta: firma din 2014 (probabil SRL-D) si adresa aia imi pare de camin de nefamilisti/studentesc

Bafta

Un articol in ziarul financiar costa 2-3000 de eur. Tu crezi tot ce scrie acolo ?

La foamea de bani care este in media tu crezi ca te verifica careva ? Si ce verifica ? Ca esti pe mfinante ?

Numarul de tel cica : Radu Groza cel mai apreciat impresar din Romania, anunt gratuit nr.5843 din 01-Martie-2009

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...