Jump to content
PetreTerror

Discount foarte mare/ site romanesc

Recommended Posts

Nu e nimic nou , e o noua varianta a jocului piramidal gen "caritas"

Teoretic nu are cum sa cada o astfel de inginerie financiara daca e sustinuta de o reclama corespunzatoare si daca prinde la public.

In practica insa o sa dureze doar pana prinde aripi si se autosesizeaza militia.

In Romania sunt interzise schemele financiare de tip piramidal.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca daca apari pe sticla cu o reclama la televiziunea X te verifica. Nu apari tu asa usor. Este imaginea lor in joc. Din moment e apari pe sticla, esti oarecum in regula. Nu pot sa platesc eu un milion de dolari la BBC sa zic ca vand S5 cu 2 lei si apoi toti sa cumpere de la mine.

Link to comment
Share on other sites

E interesant ce spune @daatdraq, foarte probabil sa fie o schema de tip ponzi (un hibrid, mai exact). Se pupa explicatia. Plata inainte, durata o luna pana ce ajunge produsul comandat. Puteti comanda cu incredere primele 2 luni, poate nu pleaca asa repede cu banii.

Link to comment
Share on other sites

Campania cu reclama tv e una foarte bine gandita si sponsorizata pe masura . In spatele acestei "afaceri" nu sunt pusti , sunt oameni cu bani .

O secunda de publicitate la tv poate costa(in functie de televiziune) mii de euro dar totodata inseamna si diferenta de la 0 la 1000 de comenzi in cateva minute + o credibilitate obtinuta pe baza naivitatii oamenilor care asociaza spotul publicitar cu postul de televiziune .

E interesant de urmarit ce se intampla in continuare .

Eu totusi va recomand sa nu comandati nimic . Inclusiv vanzarea unui produs sub pretul de achizitie este ilegala (in cazul lor nu se poate vorbi de lichidare de stocuri pentru ca nu au stocuri) .

Link to comment
Share on other sites

Din ce produse am vazut pe site-ul lor, mai toate sunt produse deja depasite, versiuni anterioare. Am cautat vreo 5-6 produse din campania acutala, nici unul nu se mai gaseste pe site-urile mari de pe la noi(emag, cel, dcshop, pcgarage). Deci e posibil sa fie vorba numai de lichidari de stoc. Totusi sunt inca sceptic, "daca e prea frumos sa fie adevarat, probabil asa e".

Link to comment
Share on other sites

Hmm uitati si ce administrator au "Yuval Ben Yehuda in calitate de Administrator". Cred ca e evreu, astia vor sa instaureze noua ordine mondiala:)).

Nici eu nu prea m-as baga sa cumpar de la ei, insa cred ca timp de vreo 2-3 luni isi vor respecta majoritatea comenzilor, mai ales la chestiile mici. In acest fel oamenii vor avea mai multa incredere si se vor arunca si la lucruri mai scumpe. De asemenea, cred ca o sa fie superb cu garantia..

O sa fie o schema de toata frumusetea, probabil vreo luna-doua massmedia va vorbi despre asta. Perioada aleasa pt a deschide asa ceva nu cred ca e intamplatoare, probabil incearca sa scoata bani frumosi de Craciun si dupa sa dispara.

Edited by Shinny
Link to comment
Share on other sites

la mine nu mai merge site-ul :)))

Aceast? pagin? web nu este disponibil?

Reînc?rca?i Ascunde?i detaliile

Google Chrome nu a putut înc?rca pagina web, deoarece fabricadediscounturi.ro a avut nevoie de prea mult timp pentru a r?spunde. Este posibil ca site-ul s? nu func?ioneze sau s? ave?i probleme cu conexiunea la internet.

Accesa?i o copie p?strat? în memoria cache a site-ului http://fabricadediscounturi.ro/

C?uta?i pe Google

ori e careva care are mai mult timp liber ori au prea multi clienti si au hosting la 10$

Link to comment
Share on other sites

Au server dedicat. Si da, probabil au foarte multi vizitatori avand in vedere ca reclama lor apare din 5 in 5 minute in timpul meciului :)... Mie tot teapa-mi pare a fi, dar tare ma tenteaza PS4 ala :))

la mine nu mai merge site-ul :)))

Aceast? pagin? web nu este disponibil?

Reînc?rca?i Ascunde?i detaliile

Google Chrome nu a putut înc?rca pagina web, deoarece fabricadediscounturi.ro a avut nevoie de prea mult timp pentru a r?spunde. Este posibil ca site-ul s? nu func?ioneze sau s? ave?i probleme cu conexiunea la internet.

Accesa?i o copie p?strat? în memoria cache a site-ului http://fabricadediscounturi.ro/

C?uta?i pe Google

ori e careva care are mai mult timp liber ori au prea multi clienti si au hosting la 10$

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Vad si eu la televizor acum pe TVR1, baga din 5 in 5 minute. Si eu tind sa cred cum a zis cineva mai sus: vor onora cateva comenzi pana pe 25 decembrie, dupa care vor da tunul cu comenzile de Craciun si vor disparea. O sa va tin la curent. Eu am comandat ceva de ~50 de lei si o sa postez intr-o luna daca am primit sau nu coletul.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Va salut , ieri seara am achizitionat online un Samsung Galaxy S5 si un Smart TV Philips 102 cm led full hd , la preturi extraordinare , apoi mi-am dat seama ca este ceva in neregula si am tot cautat sa verific , dupa verificari am ajuns la concluzia ca aceasta firma poate fi excroaca , asa ca am apelat numarul afisat la ei pe site , dupa o comvorbire cu un asa zis "Operator" intreband-ul cum pot avea incredere si siguranta ca banii pe care i-am folosit pentru a cumpara acele produse nu ii pierd , de ce nu se pot plati produsele prin ramburs sau sa le ridicam direct de la firma , raspunsul lui a fost : asta este singura modalitate de plata iar termenul livrari este de 3 - 4 saptamani , daca odata ajunse produsele si nu corespund cu specificatiile oferite la noi pe site se pot refuza si va inapoiem banii , pentru ca daca am fi facut cu ramburs nu aveam increderea ca cumparatorii sa ridice produsele , odata ce mi-a spus asta deja m-a lasat pe ganduri ca intradevar par a fi excroci pentru ca la asa preturi bune nimeni nu ar refuza . Eu l-am intrebat : Spuneti-mi cum sunt eu sigur ca primesc acele produse si cum sunt sigur ca daca nu sunt in regula primesc banii inapoi ? Aici nu a mai avut raspuns. Apoi i-am spus : As dori sa renunt la comanda , El : Da , trimiteti un e-mail si veti primi confirmarea , imediat dupa ce am trimis e-mail am primit confirmarea anularii si la 2 minute dupa am primit alt e-mail si de la "Libra Internet Bank" ca plata a fost anulata si banii din contul meu vor fi deblocati , intradevar dimineata cand am mers la banca ii aveam blocati , iar pe seara am dat o fuga sa verific si asa a si fost , s-au deblocat , deci tot nu stiu ce sa mai cred , este riscant totusi ...

Aveti mai jos cateva screenshoturi

View image: 33333333333

View image: 222222222

View image: 11111111

Link to comment
Share on other sites

Numar comanda 100914 aseara , sunt curios @SynTAX ce numar comanda ai avut tu.

Deci pana acum au avut 914 fraieri :), imi este frica sa ma gandesc peste cateva saptamani ce o sa fie ... sa zicem ca azi cumperi un produs de 50 de lei, peste 4 saptamanii il primesti ... apoi astia 914 de oamenii vad ca au primit produsul de 50 de ron si comanda un produs de 1000 ron sau 1500 ron ... acolo o sa fie combinatia :))

Link to comment
Share on other sites

Deci pana acum au avut 914 fraieri :), imi este frica sa ma gandesc peste cateva saptamani ce o sa fie ... sa zicem ca azi cumperi un produs de 50 de lei, peste 4 saptamanii il primesti ... apoi astia 914 de oamenii vad ca au primit produsul de 50 de ron si comanda un produs de 1000 ron sau 1500 ron ... acolo o sa fie combinatia :))

Azi dimineata erau peste 14.000 , e 114xxx acum.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...