Jump to content
PetreTerror

Discount foarte mare/ site romanesc

Recommended Posts

ARROW ELECTRONICS are reprezentanta in Romania, maine bag un telefon la ei cu o intrebare de baraj... sper doar sa nu dau de aceiasi tipa incuiata.

Firma este al dracului de dubioasa, dar ca orice teapa sa aduca venituri mari trebuie sa si "plateasca" la inceput.

Arrow electronic aia ce ai gasit pe Gugal e Arrow electronic INC , aia pe site au Arrow electronic LTD . Arrow electronic INC e firma pe locul 140 in lume , cu vreo 21 miliarde dolari vanzari /year.Nu cred ca au absolut nici o treaba cu aia.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Arrow electronic aia ce ai gasit pe Gugal e Arrow electronic INC , aia pe site au Arrow electronic LTD . Arrow electronic INC e firma pe locul 140 in lume , cu vreo 21 miliarde dolari vanzari /year.Nu cred ca au absolut nici o treaba cu aia.

Sunt aceiasi.

Link to comment
Share on other sites

Monitor Articol

6238/2014 Societatea Comerciala E-FLASH SALES - S.R.L.

ROMANIA

MINISTERUL JUSTITIEI

OFICIUL NATIONAL AL REGISTRULUI COMERTULUI

OFICIUL REGISTRULUI COMERTULUI DE PE LANGA TRIBUNALUL BUCURESTI

EXTRAS AL REZOLUTIEI NR. 75990/26.06.2014 REFERITOR LA E-FLASH SALES - S.R.L.

Persoana desemnata conform O.U.G. nr. 116/2009, prin Decizia D.G nr. 20 din data de 14.01.2010 - Vlase Nicoleta

In baza cererii nr. 227236 din data 24.06.2014 si a actelor doveditoare depuse, persoana desemnata la Oficiul Registrului Comertului de pe langa Tribunalul Bucuresti a dispus autorizarea constituirii, inmatricularea si inregistrarea societatii comerciale cu urmatoarele date:

-

denumire: E-FLASH SALES - S.R.L.;

-

cod unic de inregistrare: J40/7645/2014

-

numar de ordine in Registrul comertului: J40/7645/2014;

-

sediul social: Bucuresti; sectorul 5, strada Dr. Petre Herescu nr. 12, parter, camera 1;

-

domeniul principal de activitate: grupa CAEN: 479 - Comert cu amanuntul care nu se efectueaza prin magazine, standuri, chioscuri si piete;

-

activitate principala: 4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul case1or de comenzi sau prin Internet;

-

capital social: tip capital: privat strain 100%, capital social total: 200 RON, integral varsat, data varsarii: 24.06.2014, total parti sociale: 20 a cate 10 RON fiecare, valoare participare straina totala: 200,0 RON;

-

fondatori: 1. BEN YEHUDA YUVAL, asociat unic, capital social total: 200 RON, integral varsat, data varsarii: 24.06.2014, total parti sociale: 20 a cate 10 RON fiecare, cota de participare la beneficii: 100%, cota de participare la pierderi: 100%.

-

administrator: 1. BEN YEHUDA YUVAL, puteri conferite: depline; data numirii: 26.06.2014, tip durata: nelimitat.

-

durata de functionare: nelimitata. Dispune inregistrarea in Registrul comertului a datelor din declaratia/declaratiile tip pe proprie raspundere.

Dispune publicarea in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea a IV-a, a prezentului extras.

Executorie de drept.

Cu drept de plangere, in termen de 15 zile, la Tribunalul Bucuresti, in conditiile art. 6 alin. (3) - (5) din O.U.G. nr. 116/2009.

Pronuntata in sedinta din data de 26.06.2014.

Link to comment
Share on other sites

Treaba sta in felul urmator, din cate stiu librabank trimit platile in contul clientilor ori la 15 zile ori la 30, in functie de cum isi alege clientul ( e comision mai mic la 30 de zile ) ar putea sa de-a mare tun .... adica toti banii care se comanda acum sa ii ia si sa plece cu ei dupa ce ii primeste de la librabank, ori sa mai astepte si luna noiembrie ca vin sarbatorile in decembrie, dar la cat de fomisti sunt romanii sunt sigur ca dupa ce au vazut reclamele la TV au zis ca e treaba sigura si s-au ingramadit sa cumpere multe produse :).

Sau daca avem noroc, treaba e pe bune si o sa tina cateva lunii ca mai mult sunt sigur ca nu o sa reziste .... sunt multe chestii in joc si multi banii, mancatorie mare ...

//

http://fabricadediscounturi.ro/wp-login.php - chiar nu ma asteptam la treaba asta :))))

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Intreaba-i de politica de returnare a produsului daca nu esti multumit (trebuie sa se poata conform legii) si de garantie. Dar daca vor sa dea un tun, nu prea ai cum sa ii dovedesti pana nu il dau:)

Pai nu are nici o treaba baiatul cu politica lor.

Link to comment
Share on other sites

Pe ebay in spania (si peste tot banuiesc) majoritatea cumpara produse direct de la producator (eu nu am gasit nici in ziua de azi cum sa fac si eu), si le vand dupaia la preturi care par dubioase, dar in realitate ei cumpara de exemplu un laptop, sau un ceas cu 150€ de la producator, si le vand dupaia cu 230-250€. Mi-a zis unu' candva ca l-am intrebat de ce are preturi asa mici si asta mi-a zis, ca majoritatea prefera sa aibe profituri putin mai mici dar sa fie ceva (continu?), decat sa aibe profituri mari si sa aibe 2 vanzari pe saptamana. Probabil ca si astia de pe site-ul ala fac ceva aproximativ la fel.

e complet ilogic ca emag, care vinde 10 produse, le cump?r? mai scump decât fabricade?epe, care vinde 2.

Link to comment
Share on other sites

COMUNICATE

Comunicat #1 – 15 octombrie 2014

Pentru a raspunde solicitarilor dumneavoastra, incepand cu data de 25 octombrie 2015, plata la livrare va fi disponibila pentru toti clientii care au incheiat un ciclu complet de comanda.

Ciclu complet de comanda = comanda/livrare/acceptare produs.

Fabricadediscounturi.ro ia in considerare toate solicitarile dumneavoastra, cautand in permanenta solutii pentru a oferi un serviciu de calitate care sa raspunda cat mai bine cerintelor pietei.

Comunicat #2 – 15 octombrie 2014

Pentru a raspunde solicitarilor dumneavoastra, incepand cu data de 10 noiembrie 2015, plata la livrare va fi disponibila pentru toti clientii.

Fabricadediscounturi.ro ia in considerare toate solicitarile dumneavoastra, cautand in permanenta solutii pentru a oferi un serviciu de calitate care sa raspunda cat mai bine cerintelor pietei.

Comunicate | Fabrica de Discounturi

Deci pana pe data de 10 noiembrie 2015 au in calcul sa dea tzepe ? :))

Link to comment
Share on other sites

De cele mai multe ori, ceea ce pare "prea frumos ca sa fie adevarat", chiar asa e.

Nu inteleg mania asta a "ofertelor". << iPhone 7 Supreme la 200 RON >> - Ganditi si voi inainte de a arunca niste bani. Nu degeaba "brand-ul costa". Brand-ul (Apple Store sau cum s-o numi) iti ofera anumite garantii pe care "Fabrica de vise umede" nu ti le ofera. E riscul vostru.

Link to comment
Share on other sites

Ca idee , firmele nu trebuie sa`si dea email, nr. de telefon/fax, mobil care sa fie neaparat folosite in cadrul firmei ca si modalitate de contact ... deci, ca apare sau nu pe mfinante datele din site , este total irelevant :)

Preturile sunt foarte mici dar nu neaparat irelevante ... ca si exemplu un aparat care il vedeti la teleshop si costa 299.99 LEI , la cumparare din china produsul este in jur de 80-100 lei inclusiv transport :) ( aici intervin si alte detalii , gen calitatea produsului , termen de livrare, numarul de bucati comandate etc ... )

Mai sunt 29 zile pana aflam ce si cum... sau mai putin ... Deobicei turcii, arabii, egiptenii, indienii aduc produse la preturi foarte mici ... cum sau in ce fel reusesc nici eu nu mi`am dat seama inca ...

Eu zic sa asteptati primele feedback`uri si dupa sa comandati.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...