Jump to content
PetreTerror

Discount foarte mare/ site romanesc

Recommended Posts

Ok, lucrurile stau cam asa: Arrow Electronics, cei care sunt "partenerii" lor, au sediu in Cluj. Tocmai am sunat acolo si din start mi s-a spus "Aoleu, fabrica de discounturi?" . Adica nu sunt primul care a sunat si mi-au confirmat ca nu stiu nimic de vreun parteneriat cu site-ul respectiv.

Adica e teapa. In caz ca inca nu v-ati convins de acest lucru. :)

Link to comment
Share on other sites

Din moment ce produsele sunt livrate in 3-4 saptamani iar in footer scrie ca au perteneriat cu o firma din state (ltd), ma gandesc ca au gasit o schema sa le aduca din SUA ferindu-se de taxe. Dar da, 50% reducere e putin absurd chiar si in cazul asta.

Eu am discutat personal cu UTOK si NU au nici un fel de parteneriat cu ei :)

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Putin off-topic: draga zoso, nu crezi ca e mai frumos sa pui sursa pe spatele careia ti-ai scris articolul pe blogul tau de cacat? Sunt sigur ca citesti aici, tocmai d-asta scriu. Pune sursa biete. Faza cu 14 mii de comenzi nu este reala, deci esti de porc. Baiatul care a scris 14.xxx mi-a cerut numarul comenzii mele, eu i l-am dat in privat cu rugamintea sa nu il publice. Numarul e cu totul altul. Iti informezii cititorii gresit pentru ca esti un bou.

Link to comment
Share on other sites

COMUNICATE

Comunicat #1 – 15 octombrie 2014

Pentru a raspunde solicitarilor dumneavoastra, incepand cu data de 25 octombrie 2015, plata la livrare va fi disponibila pentru toti clientii care au incheiat un ciclu complet de comanda.

Ciclu complet de comanda = comanda/livrare/acceptare produs.

Fabricadediscounturi.ro ia in considerare toate solicitarile dumneavoastra, cautand in permanenta solutii pentru a oferi un serviciu de calitate care sa raspunda cat mai bine cerintelor pietei.

Comunicat #2 – 15 octombrie 2014

Pentru a raspunde solicitarilor dumneavoastra, incepand cu data de 10 noiembrie 2015, plata la livrare va fi disponibila pentru toti clientii.

Fabricadediscounturi.ro ia in considerare toate solicitarile dumneavoastra, cautand in permanenta solutii pentru a oferi un serviciu de calitate care sa raspunda cat mai bine cerintelor pietei.

Comunicate | Fabrica de Discounturi

Deci pana pe data de 10 noiembrie 2015 au in calcul sa dea tzepe ? :))

Hm ... acum au modificat :

"Pentru a raspunde solicitarilor dumneavoastra, incepand cu data de 25 octombrie 2014, plata la livrare va fi disponibila pentru toti clientii care au incheiat un ciclu complet de comanda."

"Pentru a raspunde solicitarilor dumneavoastra, incepand cu data de 10 noiembrie 2014, plata la livrare va fi disponibila pentru toti clientii."

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum am mai zis, azi dimineata si aseara am trimis niste mesaje la Libra Bank si cred ca mesajele mele au avut un efect :D

Snapshot_2014_10_15_182111.png

http://s14.postimg.org/p4izmlt6p/Snapshot_2014_10_15_182111.png

Buna seara,

In legatura cu furnizarea serviciului de plati online LibraPay pentru site-ul fabricadediscounturi.ro, dorim sa facem urmatoarele precizari:

Libra Internet Bank dispune sisteme interne de control menite sa protejeze in orice moment clientii platitori prin sistemul LibraPay. Comerciantul s-a aflat inca de la activarea sitului sub monitorizare, astfel incat platile efectuate de cumparatorii de buna credinta nu s-au aflat niciun moment in pericol de deturnare.

Conform informatiilor de risc pe care le-am obtinut in ultimele trei zile, am decis sa suspendam, pana la clarificarea situatiei, serviciul de plati online furnizat acestui site;

Asa cum am precizat, toate sumele aferente platilor efectuate pe site au fost retinute de banca in siguranta si, in cazul in care suspiciunile se confirma, vor fi returnate integral fiecarui platitor in cel mult 48 de ore.

Libra Internet Bank este alaturi de cumparatorii online de buna credinta si este pregatita sa protejeze interesele acestora prin toate mijloacele legale posibile.

Va multumim si va dorim o seara buna,

Au si inchis site-ul :))))

Site inchis pentru mentenanta.

Va rugam reveniti!

Pentru treaba asta ar trebuii sa imi multumeasca multi romanii :)), macar o donatie de 1 euro de la fiecare roman :))

Pisicule lasa ciocu mic :))http://www.mircea-badea.ro/blog/zoso-ala-care-suna-pe-la-usi-si-fuge/

Edited by ZeroDoi
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acuma am intrat si eu pentru prima oara pe site. Si site-ul cum arata e dubios :)) si wordpress nene? wtf

Deci romani care va informati, baietii anterior au pus toate dovezile ca ei nu sunt cine pretind a fi. Stop being a victim!

Multumim celor care au depus eforturi sa demaste o mare escrocherie!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...