Jump to content
DrGrim

Remote TouchPad

Recommended Posts

Salut !

In momentul de fata lucrez la o aplicatie care este menita sa ii "ajute " pe cei lenesi ca mine .

Cu aceasta aplicatie iti transformi telefonul (ANDROID only) intr-un wireless touchpad pentru desktop pc-ul tau.

Ce ai nevoie pentru a rula aceasta aplicatie ?

1.O conexiune buna la internet (eu personal am 20MB) => aici tin sa precizez ca nu este recomandat sa ai torrente la downloadat sau alte chestii care iti manaca din viteza .

2.Un calculator

3.Un telefon cu Android OS

4. NETFRAMEWORKS 2.0 + instalat pe calculatoru pentru a putea rula aplicatia desktop .

Cum folosesc aplicatia ?

1. Deschizi aplicatia Touch Listener.exe si apesi pe butonul Start

2. Dupa ce ai instalat aplicatia pe telefon (WiFi Touch.apk) o deschizi si apesi pe butonul "Continue" pentru a incepe

3.Dupa pasul 2 vei fi redirectionat catre o pagina cu un fundal negru , gliseaza incet peste acel fundal negru si fii atent la monitor .

4.Pentru a da "click" pur si simplu apasa pe ecranul telefonului incet pentru a face vizibil meniul cu "clicking" options (Stanga | Dublu Click | Dreapta).

DE RETINUT !!

-in momentul in care glisati un cerc rosu va aparea pe ecranul telefonui sub degetul tau , acel punct este folosit ca punct de reper pentru locatia cursorului pe ecran deci in momentul in care ridici degetul de pe ecran si vrei sa continui este recomandat sa apesi din nou pe cercul rosu si sa glisezi pana intr-un nou punct.

-NU stiu cum se va manifesta aplicatia (.apk) pe dispozitive cu ecrane mici , am testat aceasta aplicatie doar pe Samsung Galaxy S1 pro si Allview Viper v1 . Aici astept un feedback de la voi .

-Este recomandat ca "view mode-ul" pe telefon sa fie Portrait nu Landscape .

Ok , am mancat destul rahat :) sper ca ati inteles ce trebuie sa faceti . Astept un feedback de la voi ! Enjoy !!

P.S. este posibil ca din cauza multor requesturi catre server ca aplicatia "sa pice" avand in vedere ca momentan nu detin un server dedicat .

DOWNLOAD

Edited by DrGrim
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...