Jump to content
m1dst1k

[Parere] site fashion

Recommended Posts

Salut baieti,

Fiind pasionat de haine, moda, trend, stil ma tot gandesc sa imi deschid un blog in acest domeniu. As vrea sa vad si parearea voastra, ce parere aveti despre un asemenea blog ? As incerca sa creez un blog ce sa fie atat pentru femei cat si pentru barbati si mi-ar place sa merg mult pe inspiratie, pe multe poze, multe sfaturi dar in acelasi timp si diferite tutoriale. Ma gandeam ca blogul sa fie in limba engleza pentru a aduce cat mai multe vizite si sa il populez prin pagina de facebook, instagram, tumblr pentru inceput. Neavand la dispozitie un buget, deocamdata, eu tind sa cred ca e ok facebook,pinterest,tumblr pentru a popula blog-ul. Ce parere aveti, credeti ca ar fi o chestie de viitor ? As putea sa scot bani din acest blog dupa ce o sa incep sa investesc si eu in el ? Aveti anumtie idei sau ar vrea careva sa se implice prin diferite sfaturi ? As vrea sa stiu despre publicarea unor imagini de pe alte bloguri, daca e voie sau nu sa iau imagini de pe diferite blog-uri si sa postez sursa eventual ? Multumesc !

//Credeti ca ideea de a putea fi vizionat doar de membrii inregistrati ar fi una buna ?

Edited by m1dst1k
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eu ti-as cumpara si acum reclama de exemplu daca ai avea vizitatori :)

Content mult,frumos si unic si cresti organic in cateva luni. Strangeti o comunitate si apoi totul vine de la sine.

Daca postezi sursa imaginilor nu cred ca deranjeaza pe nimeni,ba din contra.

Ca in majoritatea cazurilor startul e greu. Spor !

Link to comment
Share on other sites

Nu fa prostia de a restrictiona site.ul doar pt useri inregistrati. Cand ai doar 10 useri pe zi nu.ti poti permite sa.i perzi si pe aia.

Ideea cu social media e buna..dar de exemplu pt tumblr ca sa.ti vina oamenii de acolo pe site.ul tau ti.ar trebui cam 1k sau mai mult de followers.

Nu.ti pierde timpul cu pintrest...mai bine mergi cu fb, Google+(important), twitter si tumbl si STUMBLER. Foloseste #taguri. Chiar daca o sa ai 5 persoane care te urmaresc pe site.urile astea, continutul postat acolo se indexeaza pe google.

Daca ai dictie sivechipamente de inreg performante incearca sa faci un vlog pe "youtiube".

Daca inca nu ai host cauta hosturi care ofera cupoane pt facebook si adwords. Fatcow/Ipage parca ofereau cupoane de 50$ pt fb si 100$ pt adwords. (Vezi si bluehost si intereseaza.te daca le poti activa, unele sunt blocate pe usa).

Cel mai important...ai multa rabdare si nu te da batut pt ca o sa fie perioade cand singurul vizitator de pe site o sa fii doar tu :)).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...