Jump to content
Sveratus

pe cine alegi? [sondaj rst]

Recommended Posts

5. Monica Macovei.

O vad cum incearca sa-si faca campanie pe net si o apreciez pentru asta. Desi are o varsta, faptul ca face un efort sa se obisnuiasca cu mediul asta, ma face sa cred ca e curioasa din fire si asta mi se pare o calitate.

Asta, pe langa lista ei de realizari, care, de altfel, lipseste de la restul. Lumea nu s-a nascut ieri, dar unii dintre noi nici nu suntem la curent cu politica, iar daca vreau sa merg la vot, tre' sa AFLU acum cu cine votez, nu sa stau sa ma informez din articole din anii trecuti. Sunt 14 candidati in pula mea, cine dracu sta sa se intereseze de toti? Nu mai bine isi faceau toti lista cu ce-au realizat?

Daca ar fi sa-i luam prin eliminare, tot la alegerea mea am ajunge.

Aia care nu-s romani n-au ce cauta aici si cu asta basta, mai ales unguru, futu-l in orificii. Vadim e nebun, Udrea... sa fim seriosi, Diaconescu reprezinta subdezvoltarea mentala, Ponta e sub influenta altora, restul sunt nonameri.

1. Realizarile pe care si le asuma ei ar trebui sa fie si certificate de catre cineva. Multi isi asuma realizari care nu li se datoreaza lor. Si Poanta isi asuma nu stiu ce realizare care de fapt era facuta de Guvernul Boc deci sa nu te increzi in listele lor, dar de fapt Poanta e plagiator, e si de asteptat sa-si asume ceva ce nu-i al lui. :))

2. De unde si pana unde Vadim e nebun ? Daca le zice in fata ca sunt hoti si mai vine si cu acte doveditoare, atunci e nebun. Daca tace, cum e ? Eu cu Vadim am votat de fiecare data si m-am cam saturat sa-l tot votez ca nu prea iese. :)) Si nu va omori nici pe tigani si nici pe unguri si nici nu-l votez de asta, il votez fiindca vreau sa am tara mea si sa fiu "mandru ca sunt roman" ca parca asa era sintagma. Vreau ordine, nu vreau sa vina strainii sa-si dea propriile legi chiar in tara mea, sa-mi futa femeile chiar sub nas. Afara cu ei ! Inteleg, vii ca strain, te primesc in "casa mea" in tara mea, dar nu ti-o lua in cap.

Si ca tot ziceam ca m-am cam saturat sa votez cu Vadim (desi cred ca si asta daca ar iesi tot nu ar face nici o branza, ca numai gura e de ei, de toti, inclusiv de el), iata cu cine o sa votez eu:

chucknorris_73916700.jpg

Link to comment
Share on other sites

2. Iohannis

Faptele se vad in SB. Sincer as fi votat-o pe Macovei dar nu sunt sigur daca are experienta necesara, iar Udrea nu cred ca are sanse oricum. Nu vreau sa-mi irosesc votul. Avem nevoie de un presedinte cu bun simt si responsabilitate.

In final sunt sigur ca batalia se va da intre Iohannis si tonta.

Restul sunt handicaplantati.

Link to comment
Share on other sites

Pe ponta il aleg, sa-i dau muie din toate pozitiile stiute si nestiute.

De votat il votez pe yohanis.

Un bou mai mare ca ponta??? = IOHANNIS!

Ce isi face omul cu mana lui se numeste lucru manual.. VOTATI PONTA.. SAU IOHANNIS!

Dintre toti candidatii eu l-as alege pe Vadim, tara asta nu are nevoie de un presedinte "perfect" daca astepti perfectiune nu o vei gasi niciodata, nimeni nu este perfect.

Doar unul care isi iubeste tara. doar asa s-ar mai putea schimba ceva. in rest pentru ceilalti candidati sa la dau la MURE.

Edited by XgaMeR
Link to comment
Share on other sites

@Che de fapt multe din realizarile ei pot fi atestate pe site-ul parlamentului european si in presa straina.(Le-am verificat pe o buna parte din ele) + are mai multe "diplome" pentru recunoasterea unora din aceste realizari.

Si eu merg tot pe Macovei. Iohannis e foarte dubios, si mai mult de atat, cei din Sibiu pot atesta ca nu a facut decat centrul Sibiului, unde vin turisti, restul orasului e mai mult sau mai putin la fel de varza ca si inainte.

Mai mult decat atat, Macovei nu a fost implicata decat in 2 "scandaluri" ambele solutionate de instante din afara tarii.

Link to comment
Share on other sites

Un bou mai mare ca ponta??? = IOHANNIS!

Dintre toti candidatii eu l-as alege pe Vadim, tara asta nu are nevoie de un presedinte "perfect" daca astepti perfectiune nu o vei gasi niciodata, nimeni nu este perfect.

Doar unul care isi iubeste tara. doar asa s-ar mai putea schimba ceva. in rest pentru ceilalti candidati sa la dau la MURE.

Dintre iohanis si vadim, sincer oricat de dubios ar fi iohanis, tot pe el il votez. Vadim nu e o persoana echilibrata pt a fi presedinte. ala baga tara in razboi civil intre romani si unguri, ne scoate din UE si cine stie...avem mari sanse sa devenim un fel de kosovo al anilor 90. Eu chiar nu mi doresc debandada in tara, vreau doar progres economic si social, ceea ce nu se va intampla vreodata cub ciuma rosie. Despre ceilalti candidati mie nu mi se par capabili cu exceptia lui macovei, pt mine e alternativa la iohanis.

Cat despre diaconescu...i-as recomanda sa isi schimbe dracu lantul de la drujba din gura (sa mearga sa isi faca dantura ) daca tot are atatia bani si dupaia sa se afiseze in postura de candidat a presidentie. Oricum la ce latrina de post tv are, eu l-as bate cu stativul de la microfon. Ala e om de facut show nu responsabil pt destinul unei tari.

Edited by Graphik
Link to comment
Share on other sites

Vadim.E singurul care nu a promis toate cacaturile, nu a bagat bani in campanie (probabil pentru ca n-are de unde) s.a.

Mi se pare cel mai potrivit pentru situatia actuala a tarii, nu cred ca se poate intampla ceva mai rau decat s-a intamplat pana acum + ca omul isi impune punctul de vedere prin absolut toate mijloacele posibile, daca nu merge cu argumente logice incepe si face spume pana i se da dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...