Jump to content
Sveratus

pe cine alegi? [sondaj rst]

Recommended Posts

@Eric, daca alegi sa nu alegi, o sa aleaga altii in locul tau. In general, o oarecare parte din voturi, vin de la persoane care NU au votat, votand altii in locul lor. Asa ca daca vrei sa nu alegi pe nimeni, e mai bine sa mergi la vot si sa invalidezi votul, punand stampila pe mai mult de o persoana, scriind pe buletinul de vot, sau alta metoda de invalidare.

Link to comment
Share on other sites

Cu cine plm sa mai votezi? Mai bine sa ramana chioru de basexu. Asta macar stim ca are cateva liminte, dar daca il votam pe Poanta, asta ne ridica TVA-ul la 30 %, C.A.S-ul il mareste cu inca vreo 3%, impozitul pe venit si alte procente etc...

Eu sa ma vad presedinte ca pe toti va fut.

Link to comment
Share on other sites

@nedo Destul de gresit . Cunosc caz particular, la celelalte prezidentiale o prietena a lucrat la urnele de votare. A primit saci cu buletinele gata validate pe unul din canditati ca sa schimbe voturile invalide cu cele valide. Li s-a spus sa adune 5000 de voturi apoi sa schimbe urna cu totul. Le e mult mai usor sa schimbe niste hartii decat sa verifice toate listele apoi sa bage voturi din burta. Si e greu sa te adauge pe lista, sa tina evidenta cine votat si cine nu apoi apoi sa adauge voturile. S-ar incurca.

Daca nu iesiti la vot nu au cum sa va schimbe votul.

Ei nu am cum sa voteze in locul nostru, intradevar or sa fure dar nu au cum sa fure milioane de voturi ale oamenilor care nu s-au prezentat.

Vorbesc in cunostinta de cauza, eu inca imi sustin ideea de a nu iesi la vot.

Nu are nici un sens sa ies la vot nevrand nici unu din actualii sa ma conduca. Pur si simplu ma pisi pe campania lor.

Edited by Eric
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...