Jump to content
Nytro

Poll RST - Alegeri

Votez pe:  

183 members have voted

  1. 1. Votez pe:

    • VICTOR PONTA
      11
    • KLAUS IOHANNIS
      68
    • MONICA MACOVEI
      35
    • CORNELIU VADIM TUDOR
      17
    • CĂLIN POPESCU TĂRICEANU
      4
    • ELENA UDREA
      1
    • DAN DIACONESCU
      8
    • TEODOR MELEŞCANU
      1
    • KELEMEN HUNOR
      2
    • NU MERG LA VOT!
      37


Recommended Posts

Nu rezolvam nimic daca nu mergem la vot.Poate nu ne dam seama dar e un moment foarte important pentru viitor.Il alegem pe Ponta o sa fie jale, mare jale si cu greu vom mai scapa de acest fenomen.Stiu ca ziceti ca toti sunt hoti si fura, va dau dreptate si e foarte adevarat.Dar intotdeauna trebuie ales raul mai mic.

Eroare de calcul a premierului:*România,*25 de pozi?ii în plus în loc de dou? în topul ??rilor atractive pentru afaceri

https://www.youtube.com/watch?v=eQW4HMO2C-A

https://www.youtube.com/watch?v=s79FwjU9nIg

Treziti-va !!

Edited by TheTime
dublu post
Link to comment
Share on other sites

Va pierdeti timpul pretios cu diferite probleme care le generati unu' dupa altu'.

Nu conteaza cu cine votati, voturile vor ajunge unde vor dori ei.

Nu conteaza pentru ce votati, motivul va fi ales de ei.

NU va mai pierdeti timpul cu asa ceva, in cat timp ai facut acest post @Matt puteai sa citesti o carte din domeniul IT si invatai ceva nou, n-are rost sa va pierdeti timpul care inseamna BANI cu asa ceva.

Si eu acum mi-am pierdut aproximativ 3 minute sa scriu un post pentru un subiect care nu are sens si caruia nu-i vom modifica in nici un fel directia.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut in mai multe locuri poll-uri despre alegeri.In toate Klaus are cele mai multe voturi.Chestia e ca nu are relevanta, dat fiind faptul ca majoritatea care au internet si viziteaza forumuri sau alte comunitati au un IQ peste mediu.Astia majoritatea voteaza cu iohannis.Pensionarii si altii care stau in fata televizorului, au creierul spalat si majoritatea voteaza cu Ponta.In unele orase au fost cazuri de propaganda anti-Iohannis cu niste pliante pe care scria ca Iohannis le va taia pensiile .Deci a fost cu tinta spre pensionari.La altii prinde chestia ca "De unde are Iohannis 6 case ? " , dar mai mult ca sigur ca sunt si printre noi pe aici care au 3 sau 4 case.Asa cum s-a spart Ponta in fata unui reporter ca altii au avut un sistem de frauda mai bun decat au avut ei, probabil asa va fi si acum la alegeri.Eu nu am votat niciodata si nici nu am de gand.

Link to comment
Share on other sites

Not Interested in Politics, but:

Dintr-o conjunctura neplacuta, sunt fortat sa ma prezint in turul 2 nevoit sa dau un vot anti urmasul Partidului Comunist Roman. (in primul tur merita Macovei. Desi e femeie , are cohones cat toti ceilalti candidati la un loc).

*Un mare segment din populatie, din cauza nivelului ridicat de saracie+educatie precara, vulnerabili la demagogie & manipulari marca antena3 & populism , incapabili sa inteleaga efectul coruptiei celor pe care ii voteaza, asupra vietii lor , aleg PSD. Regred sa stiu sustinataori destul de inteligenti, dar neinformati despre principiile PSD , politica anti-justitiara si lideri penali, printre noi.

Da, toti sunt hoti, dar raul cel mai mic este mai bun decat cel rosu.

Fratii mei albi care il aleg pe micul lingusitor comunist, versificator de duzina Vadim, ma surprind ca Steve Jobs (dar el placut). Capatos la cultura!

https://rstforums.com/forum/55322-apocalipsa-dupa-nemessis-rst-version-1-a.rst

Hai la vot!

Link to comment
Share on other sites

Multi dintre cei care comentati aici aveti peste 20 de ani....

Voi chiar nu ati invatat nimic?!

Lasati ma politica si uitati de alegeri :))

Multi dintre prieteni imi zic: "Ala e bun! Sa votezi cu el!", altii imi zic "Daca iese un anumit candidat eu plec din tara", etc.

Voi chiar aveti impresia ca stiti ce vrea sa faca unu sau altul?

Cam mare incredere va puneti in anumiti candidati si cu atat mai mult o sa va fie dezamagirea.

Cum au mai zis si altii in acest thread:

"Faceti altceva serios si lasati politica in mama ei". Problema e ca nu stii care e raul cel mai mic si cat de parsivi sunt candidatii .... ! Degeaba va dati cu parerea, nu stiti nimic!

Noi jucam alba-neagra cu viitorul nostru, iar asta ma intriga cel mai tare. Ma deranjeaza faptul ca am crescut intr-o tara in care majoritatea oamenilor sunt pervesi, avem posturi TV care seamana ura in randul celor care se uita la ei, ura fata de tara, fata de oameni.

Edited by mah_one
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

La casele lui Iohannis am mai spus si in alte dati, in liceu am avut un profesor tot de fizica care are 2 apartamente si o vila in Brasov. Nu stiu daca e membru la vreun partid, dar sunt luate pe bune.

Proful are doctorat, gradul 1 si din meditatii (50 lei/2h * 4 deodata * 3-4 zile pe saptamana) scoate 600-800 lei in plus pe saptamana. Asta inseamna 2400-3200 lei pe luna. Punand la socoteala si salariul lui de 2000 de lei (pentru ca are gradul I), ajungem la peste o mie de euro pe luna.

Link to comment
Share on other sites

Coaie,sunt 17 999 999 de votanti inaintea ta,nu-ti dai seama ca chiar nu contezi?

Daca la ultimele alegeri de prezidentiale din 2009 au fost 9.946.748 voturi, cum ai ajuns la 18 mil? una e treaba cati sunt pe liste, alta cati se prezinta.

Matematic doar 3 mil de voturi te fac presedinte in Romania.

Nu vota! (& nu ai cu cine. ). Oricum, tu nu ai drept decat in India ?!

Link to comment
Share on other sites

Observ ca nu sunteti satui de bosorogi rupti in fund si securisti.

- Monica Macovei a lucrat ca procuror între anii 1983 ?i 1997

- Monica macovei a fost ministrul justitiei. Au aparut milioane de dosare noi in perioada aia la ordinul lu Basescu. Atunci a inceput sa fie justitia condusa politic.

Stiu ca nu aveti cu cine vota dar ar fi de preferat sa nu votati cu un procuror comunist, un altul oligofren, o curva sau un ungur.

Link to comment
Share on other sites

Votati ba cu Iohannis, nu fiti prosti. Treziti-va!

Eu o singura data am fost la vot cand am incecat sa-l dau jos pe Basescu, si nu am reusit, e timpul sa imi exercit si eu dreptul la vot. Si daca spuneti ca un vot din 19 mil nu conteaza sunteti prosti. Fiecare vot conteaza. Voi nu ati facut educatie civica in scoala?

Oricum nu o sa o ducem mai bine, indiferent cine iasa, dar macar alegeti cel mai mic rau din multitudinea de "rauri"

Link to comment
Share on other sites

- Monica macovei a fost ministrul justitiei. Au aparut milioane de dosare noi in perioada aia la ordinul lu Basescu. Atunci a inceput sa fie justitia condusa politic.

Pe langa faptul ca speculezi putin si vorbesti de numere prea mari, cred ca miscarile din justitie din perioada respectiva au fost chiar binevenite. O buna parte din populatie se bucura de faptul ca apar dosare si pe nume sonore, iar focusul pe justitie a fost perceput pozitiv si din afara tarii.

In fapt, avem doi candidati la prezidentiale care se bucura de o imagine pozitiva in afara tarii: Iohannis si Macovei. Iohannis pentru ca e neamt, a facut lucruri bune cu Sibiul, are ceva decoratii; Macovei pentru activitatea din justitie si pentru activitatea din Parlamentul European.

Sincer acum, pe cine ati trimite la o intalnire de rang inalt? L-ati trimite pe Vadim sa vorbeasca despre tigani si unguri? L-ati trimite pe Diaconescu sa vorbeasca despre Elodia? Pe Ponta degeaba l-ati trimite, nu ar fi bagat in seama, deja i s-a facut o imagine de mincinos si om neserios.

Presedintele nu da legi, nu creaza locuri de munca, dar ne reprezinta tara in relatiile internationale, deci ar fi bine sa nu ne alegem un bufon.

Cat despre mersul la vot, e treaba voastra ce faceti. Dar daca stati acasa, opinia lor ([1], [2], [3]) o sa conteze mai mult decat opinia voastra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...