Jump to content
kw3rln

[RST][Video] Conquiztad0r.ro Killer [de actualitate]

Recommended Posts

Oricum ... cred ca va fi inutel ptr ca din moment ce le-ati zis la admini, vor schimba intrebarile si poate si sistemul de joc ... ca va dati seama ca nu-si permit sa stea cu cheat-ul pe piata... sau probabil ca vor scoate premiile gen laptop si etc :)

Link to comment
Share on other sites

Oricum ... cred ca va fi inutel ptr ca din moment ce le-ati zis la admini, vor schimba intrebarile si poate si sistemul de joc ... ca va dati seama ca nu-si permit sa stea cu cheat-ul pe piata... sau probabil ca vor scoate premiile gen laptop si etc :)

eu cred ca programul ala ia rapsunsurile de pe siteu lor nu cred ca are el db cu toate intrebarile :lol: si dupa cum ai observat adminii nu cred ca-i real :roll:

Link to comment
Share on other sites

Comunicat Conquiztador

Conquiztador.ro, site-ul intrat de curind in protofoliul diviziei on-line Pro Tv a depasit miercuri, 23 ianuaire, numarul de 100.000 de vizitatori unici pe zi, potrivit traffic.ro. Accesiunea rapida a celui mai tare joc on-line de strategie din Romania a atras si atentia hackerilor romani care au creat o aplicatie ce furnizeaza raspunsurile corecte la intrebarile din joc.

Desi programul il ajuta pe care care-l foloseste sa acumuleze galbeni (moneda din universul Conquiztador), hackerul nu are ce sa faca cu ei in licitatiile din joc. Jocul a fost creat dupa o logica ce nu ii avantajeaza direct pe cei cu un numar mare de galbeni, ci pe cei care jucind constant, liciteaza suma corecta la momentul potrivit. In plus, potrivit regulamentul strict al conquiztador.ro tuturor celor care incearca sa fraudeze jocul li se vor sterge conturile. Cu toate acestea, orice actiune a hackerilor romani constituie o provocare pentru echipa Conquiztador care va lucra, in paralel, la contracararea acestui gen de actiuni.

Divizia on-line Pro Tv a achizitionat licenta conquiztador.ro la sfirsitul lui noiembrie 2007. In numai doua luni jumatate, jocul a ajuns de la 12.000 de vizitatori unici pe zi la peste 100.000, ceea ce il va propulsa azi (joi, 24 ianuarie) in top 5 cele mai accesate site-uri din Romania.

Fara a deranja moderatorii, va rugam sa ne comunicati orice suspiciune pe webmaster@conquiztador.ro unde in urma unei analize se va lua decizia impusa.

Link to comment
Share on other sites

Deci ceva este CLAR !!! PROGRAMUL NU VA FI FACUT PUBLIC !!! DECI NU IL MAI CERETI !!!

Bine ENCODED! Ceea ce faceti voi se numeste , pe scurt, lipsa de respect fata de noi! Ne spui ca nu faceti programul public dar voi intrati pe conquiztador si jucati cu el! De unde il au vreo 10 jucatori de pe conquiztador nu de la voi,sau poate sunteti chiar voi! Asa ca , "de ce sa jucam si noi cand puteti juca doar voi cu el"?! Ia sa-ti dau niste nickuri de pe conquiztador care au programul " :AstaE, tutunul, Alexthe1" si lista poate continua! Stiu, sunteti voi sau poate prietenii vostrii dar e umilitor pt noi sa nu ni-l dati mai ales ca, sunt convinsa ca in maxim 6 luni il va avea toata lumea chiar daca ni-l dati voi sau nu!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Programul e detinut de maxim 4-5 oameni care nu dau nimic fara acordul comun. Nu o sa apara pana Slick nu va zice ca da. Nimic nu se face fara voia noastra dolce.

Link to comment
Share on other sites

Deci ceva este CLAR !!! PROGRAMUL NU VA FI FACUT PUBLIC !!! DECI NU IL MAI CERETI !!!

Bine ENCODED! Ceea ce faceti voi se numeste , pe scurt, lipsa de respect fata de noi! Ne spui ca nu faceti programul public dar voi intrati pe conquiztador si jucati cu el! De unde il au vreo 10 jucatori de pe conquiztador nu de la voi,sau poate sunteti chiar voi! Asa ca , "de ce sa jucam si noi cand puteti juca doar voi cu el"?! Ia sa-ti dau niste nickuri de pe conquiztador care au programul " :AstaE, tutunul, Alexthe1" si lista poate continua! Stiu, sunteti voi sau poate prietenii vostrii dar e umilitor pt noi sa nu ni-l dati mai ales ca, sunt convinsa ca in maxim 6 luni il va avea toata lumea chiar daca ni-l dati voi sau nu!!!

am respect pentru tine cat ai tu pentru mine.

RESPECTUL SE CASTIGA!

sa stii ca e mult mai interesant pentru noi:

- sa facem programe de genul asta

- sa analizam vulnerabilitatile

- sa cautam

- sa gasim

- sa ne dam seama cum au gandit cei de dinainte si sa-i pacalim

decat

- sa stricam un joc

- sa trisam

- sa furam

...

Link to comment
Share on other sites

Deci ceva este CLAR !!! PROGRAMUL NU VA FI FACUT PUBLIC !!! DECI NU IL MAI CERETI !!!

Alo , domnisoara de cand vorbesti tu in dreptul lui SlicK si apropo de cand esti tu ala mare de pe RST de iei deciziile si vorbesti in numele tuturor ?

Deci ceva este clar , vorbeste gura fara tine !

Nu ti se pare ca ai cam mult tupeu tinand cont ca in raport de activitate/cunostinte/experienta tinzi spre 0 ?

Link to comment
Share on other sites

Bine ENCODED! Ceea ce faceti voi se numeste , pe scurt, lipsa de respect fata de noi! Ne spui ca nu faceti programul public dar voi intrati pe conquiztador si jucati cu el! De unde il au vreo 10 jucatori de pe conquiztador nu de la voi,sau poate sunteti chiar voi! Asa ca , "de ce sa jucam si noi cand puteti juca doar voi cu el"?! Ia sa-ti dau niste nickuri de pe conquiztador care au programul " :AstaE, tutunul, Alexthe1" si lista poate continua! Stiu, sunteti voi sau poate prietenii vostrii dar e umilitor pt noi sa nu ni-l dati mai ales ca, sunt convinsa ca in maxim 6 luni il va avea toata lumea chiar daca ni-l dati voi sau nu!!!

chiar asa! ii lipsa de respect pt ca Slick s-a chinui zi noapte(poate)ca sa il faca si sa vi-l deie gratis voua....corect asa-i Dolce21?

P.S. mie asa mi se pare:tu esti disperat si esti ciudos ca nu il ai

Am dreptate?

Link to comment
Share on other sites

ma gandeam ca description-ul de "BANNED!!" al meu ar fi un indiciu ce ar duce cu gandul la ironie.

pe masura ce scriu acest post ma gandesc daca sa vorbesc frumos si sa ma explic in loc sa te iau la cuvinte vulgare. (hmm se pare ca nu te-am injurat)

sunt in staff-ul rst, super moderator. incantat de cunostinta.

tu pentru ca nu stii nimic despre acest site si aceasta comunitate nu ma cunosti. si daca nu am numele scris cu rosu sau verde nu inseamna ca sunt un nimeni.

TU pe de alta parte esti un nimeni. care frustrat de propria lipsa de cultura generala (de fapt nu stiu la ce te ajuta ca stii aria unui lac din nu stiu ce tara pierduta pe glob...) vrea acel program care te face "mai destept".

meriti ceea ce suporti

Link to comment
Share on other sites

Daca programul va fi public vor fi mult mai multe sanse ca MediaPro sa ne dea in judecata [kkt de oameni]

E mai bine privat si cativa oameni sa se joace de pe el!

Daca il au toti ce rost are? hai sa facem un conquiztador2 unde da raspunsurile si care raspunde cel mai rpd castiga

Link to comment
Share on other sites

Daca il au toti ce rost are? hai sa facem un conquiztador2 unde da raspunsurile si care raspunde cel mai rpd castiga

Eu unul nu am cerut programul, insa aici mi se pare ca esti cam...

N-are nici un rost daca ar avea mai multi ca unde-i farmecu*, dar cat timp il ai numai tu , sa trisezi numai tu, atunci e ok :)

ps: site-ul a cazut iar, oare iar spala femeia de servici cu mopu prin server? sau poate are vreun moderator nevoie de scaunu de pescuit :)

Link to comment
Share on other sites

Daca il au toti ce rost are? hai sa facem un conquiztador2 unde da raspunsurile si care raspunde cel mai rpd castiga

Eu unul nu am cerut programul, insa aici mi se pare ca esti cam...

N-are nici un rost daca ar avea mai multi ca unde-i farmecu*, dar cat timp il ai numai tu , sa trisezi numai tu, atunci e ok :)

ps: site-ul a cazut iar, oare iar spala femeia de servici cu mopu prin server? sau poate are vreun moderator nevoie de scaunu de pescuit :)

pai mah pe tine nu te dispera terminatii de moderatori shi admini de pe conquiztador ...
Link to comment
Share on other sites

Mah... copi crescuti cu lapte praf... voi nu stiti notiunea de hack... spre deosebire de unii, astia care sunt hackeri adevarati doar sparg coduri, parole, afla solutii prin care poti intra in sitem si sa faci pagube... etc.. si anunta admin-ul... nu ii vb aici de cei care sparg banci... si poola mea... astia nu ii poti numi hackeri... parerea mea... asta inseamna hacker adevarat... am spart si eu odata cu niste preteni niste coduri de carduri... si are dreptate nemesys cand le-am zis la cei de la banc post ce usor se pot afla... ne-au multumit

Respect pentru cei ce se respecta!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

dy_amante ei sunt problema noastra acum. Totusi vrem ne mentinem in limitele legii. Daca Media Pro ne-ar da in judecata (greu de crezut) s-ar lovi de niste chestii foarte urate pentru ei.

1. sa ne gaseasca (domeniul a venit ca donatie din partea unui user pe care l-am ajutat intr-o problema si care nu ne cunoaste personal)

2. sa reuseasca ca in tribunal sa obtina interzicerea codurilor in jocurile online. Adica sa platesti amenzi sau sa faci puscarie pentru ca ai wall in counter strike. Absurd nu?

Link to comment
Share on other sites

Mah... copi crescuti cu lapte praf... voi nu stiti notiunea de hack... spre deosebire de unii, astia care sunt hackeri adevarati doar sparg coduri, parole, afla solutii prin care poti intra in sitem si sa faci pagube... etc.. si anunta admin-ul... nu ii vb aici de cei care sparg banci... si poola mea... astia nu ii poti numi hackeri... parerea mea... asta inseamna hacker adevarat... am spart si eu odata cu niste preteni niste coduri de carduri... si are dreptate nemesys cand le-am zis la cei de la banc post ce usor se pot afla... ne-au multumit

Respect pentru cei ce se respecta!

chiar credeam ca spui ceva interesant. mi-a murit speranta cand ai spus carduri.

bah, daca tu vezi 1 (UNU, O, un singur) program facut de 1 (UNU, O, UN singur) membru al rst crezi ca poti sa tragi concluzii ?

stii tu cat de greu a fost sa programeze asa ceva?

ai idee ce tehnica se foloseste ?

hmm... NU!

si astfel ai impresia ca stii tot despre toti.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...