Jump to content
kw3rln

[RST][Video] Conquiztad0r.ro Killer [de actualitate]

Recommended Posts

Guest Kenpachi
zaraki..ai jucat ieri 50 de meciuri?pai unde eviata ta sociala de care vorbesti?sa inteleg ca e vorba de sora lui stanga,nu?

ai observat cat tine un meci cu un "codat" ? maxim 5 minute pentru ca iese toata lumea .... am jucat 2 ore dimineata si 2 ore seara cand m'am trezit oricum nu pot iesi din casa ca sunt bolnav fizic vorbind ca psihic sunt non stop bolnav .... te rog nu incepe flame cu mine ca te tin pana dimineata si inca 2 zile dupa si tot nu ma plictisesc de tine.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenpachi
cata agitatie .... ! fratilorrrr mereti la somn ... !

shefu nu crezi ca esti cam mic sa ne dai noua sfaturi ? la mine si la neme cel putin acum incepe ziua daca vrei mergi dumneata si dormi .

Link to comment
Share on other sites

Pt katmai:

Copil teribil ce esti realizeaza ca v-am invins programul vostru!!Pricepi?Care ati fost cu nick-ul AstaE va poate lamuri si pe restul!!Si pricepeti:L-am eliminat!!!victorie categorica!!

Take care,e tot ce iti pot spune,TI-o pregatesc...asa ca tine-te bine de fundul ala...

"Copil teribil "<-Mi-a placut...

Link to comment
Share on other sites

Ia uite inca un new account:

si eu ochisem situl sa-l analizez putin sa ma prind care e treaba cu flashul si cum comunica el cu serverul.

comunica cum comunica si in 2002 dar...

n-am gasit algoritmul de criptare. deocamdata.

cum decriptam

EF7B0D0DC70A719292

in

313839372D31393435

??

as vrea un nume de algoritm daca e celebru...

LE:

Am gasit prin syscode.swf... mai verificam si cred ca se rezolva totul de aici.

Cam slabutz cu swf liber asa... :|

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenpachi
ei or gasi poate vulnerabilitati in crims dar nici p-alea nu le fac publice :lol: si atunci o sa va rugati voi cum se roaga astia noi acuma ;)

aici te inseli amarnic

subiectul de discutie in acest thread nu este o vulnerabilitate pe site sau in joc ci doar UN SISTEM DE CHEATING.

daca aveau un bug in site atunci discutam altfel .

Link to comment
Share on other sites

ei or gasi poate vulnerabilitati in crims dar nici p-alea nu le fac publice :lol: si atunci o sa va rugati voi cum se roaga astia noi acuma ;)

aici te inseli amarnic

subiectul de discutie in acest thread nu este o vulnerabilitate pe site sau in joc ci doar UN SISTEM DE CHEATING.

daca aveau un bug in site atunci discutam altfel .

atunci reformulz : daca ati gasi un SISTEM DE CHEATING nu il veti face public din acelasi motiv plus ca thecrims are vreo 8 servere cu 10 mii de oameni on fiecare sau daca sunteti pratrioti il dati ca sa castige romania :lol:

offtopic(de parca ce facem noi acuma n-ar fi ): ati observat ca unul dintre linkurile lui blackice da spre hackedss? welcome back :))

Link to comment
Share on other sites

Pt katmai:

Copil teribil ce esti realizeaza ca v-am invins programul vostru!!Pricepi?Care ati fost cu nick-ul AstaE va poate lamuri si pe restul!!Si pricepeti:L-am eliminat!!!victorie categorica!!

Take care,e tot ce iti pot spune,TI-o pregatesc...asa ca tine-te bine de fundul ala...

"Copil teribil "<-Mi-a placut...

Serios?Si ce o sa-mi faci?O sa imi furi salariul?O sa imi distrugi familia?Astea sunt singurele chestii de care "I'm care"!!In rest...toate-s val...Asa ca ...get lost ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenpachi

Astea sunt singurele chestii de care "I'm care"!!In rest...toate-s val...Asa ca ...get lost ...

cele mai penibile 3 categorii de fiintze :

1. inculti cu aere de culti

2. cocalari

3. oamenii care folosesc frecvent o alta limba decat limba lor materna desi greshesc lamentabil in exprimare

unde te incadrezi ?

eu zic ca 1 si 3

Link to comment
Share on other sites

De vreo 2 zile urmaresc topicul asta..n-am jucat cq pana sa citesc pe zoso de nesimtirea unora si de filmuletul vostru. Mai degraba, decat sa fie oferit programul, sa se faca un tutorial despre rutinele din flash si cum comunica ele cu serverul...eu sunt cam depasit... de cativa ani nu am mai citit cod si in plus sunt in urma rau de tot cu criptarile.

Pentru inceput am exportat din syscode.swf (tkx drealecs) rutinele de action. Lucruri foaaarte interesante si multe ip-uri interesante pe acolo. Multe stringuri lasate de la versiunea ungureasca semn ca ai nostri nu sunt foarte originali. Ne ajuta cineva cu o interpretare sau niste hinturi?

Versiunile exportate sunt sursa si in p-code. Uitati-va un pic la inceput in main movie prin p-code ca tare interesant e pool-ul de constante.

 w_w_w.filebox._ro/download.php?key=c3e2e281945ef5bb9c923230c2bc4509

PS: Stergeti _ din link

Se mai baga cineva cu niste sfaturi sa urmarim mai usor rutinele?

Ia uite inca un new account:

si eu ochisem situl sa-l analizez putin sa ma prind care e treaba cu flashul si cum comunica el cu serverul.

comunica cum comunica si in 2002 dar...

n-am gasit algoritmul de criptare. deocamdata.

cum decriptam EF7B0D0DC70A719292

313839372D31393435

??

as vrea un nume de algoritm daca e celebru...

LE:

Am gasit prin syscode.swf... mai verificam si cred ca se rezolva totul de aici.

Cam slabutz cu swf liber asa... :|

in

Link to comment
Share on other sites

Astea sunt singurele chestii de care "I'm care"!!In rest...toate-s val...Asa ca ...get lost ...

cele mai penibile 3 categorii de fiintze :

1. inculti cu aere de culti

2. cocalari

3. oamenii care folosesc frecvent o alta limba decat limba lor materna desi greshesc lamentabil in exprimare

unde te incadrezi ?

eu zic ca 1 si 3

Zaraki,du-te si ia-o pe sora lui stanga la treaba(legat de viata ta sociala) si lasa ,nu mai da tu verdicte despre nivelul de cultura al unei persoane...

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenpachi
Zaraki,du-te si ia-o pe sora lui stanga la treaba(legat de viata ta sociala) si lasa ,nu mai da tu verdicte despre nivelul de cultura al unei persoane...

si cand credeam ca ai ajuns la fundul putului de injosire ce crezi ... ai gasit o metoda de a te scufunda si mai rau in mocirla ... cand am spus flame nu m'am referit la injuraturi lipsite de noima ci la replici acide legate de stilul si comportamentul celuilalt ... dar vad ca pe tine nu te duce cultura mai departe de o injuratura si .... si cam atat .

sry nu primesc flame cu tine ... esti prea slab.

Link to comment
Share on other sites

Se mai baga cineva cu niste sfaturi sa urmarim mai usor rutinele?

pai incercam sa rescriu codul in alt limbaj si pentru usurinta am ales php-ul

am ajuns la asta:

- cqfunc.php


<?php
$secretkey = 2.875741E+009;

function IntToHex($hnum, $letternum)
{
$loc1=$hnum;
$loc4="0123456789ABCDEF";
$loc2="";
for($loc3=$letternum;$loc3>0; --$loc3)
{
$loc2=substr($loc4,$loc1&15,1).$loc2;
$loc1=$loc1>>4;
} // end of for
return ($loc2);
};

function StrToHex($hnum)
{
$loc2=0;
$loc4="123456789ABCDEF";
$loc3=$hnum;
for($loc1=0; $loc1 < strlen($loc3); ++$loc1)
$loc2=$loc2*16+strpos($loc4,substr($loc3,$loc1,1)) + 1;
return ($loc2);
};

function DecodeKey($atxt)
{
$loc1=$atxt;
if($loc1=="") return (0);
$loc2=StrToHex(substr($loc1,0, 2));
$loc3=($loc2&28)>>2;
return(StrToHex(substr($loc1,$loc3 * 2 + 2, 8))^$secretkey);
};

function DecodeText($atxt,$akey)
{
if ($akey == 0) return(atxt);
$loc3 = "";
$loc1 = $akey;
$loc4 = $atxt;
for($loc2=0; $loc2<strlen($loc4)/2; ++$loc2)
{
$loc5 = StrToHex(substr($loc4,$loc2*2,2))^$loc1&255;
$loc3 = $loc3.chr($loc5);
$loc1 = $loc1 >> 7 & 33554431 | ($loc1 & 127) << 25;
} // end of for
return (utf8_encode($loc3));
};


?>

- cq.php


<?php
include("func.php");

$data="8AB4849E0D71139E89EAC0879EC511B718DE79825D8C9A02C88E931FFCD4AB9EB5FDD7971E3819CB8DFBC68ED79B5E99139B7E35BD2B7C5C";
$key="7DCAD310CC5953F25415BB3C7A436F7B";
echo "
<hr><hr>
";
echo $k=DecodeKey($key);
echo "
<hr><hr>
";
echo DecodeText($data,$k);
echo "
<hr><hr>
";

?>

dar la ora 4-5 spre dimineata nu mergea prea bine. nu-mi plac ++ si -- inante de variabila. ciudat mod.

A trebuit sa adorm ca aveam de facut o radiografie la sinusuri de dimineata ca sunt varza de racit.

mai analizeaza si tu mai departe. nu ma simt momentan prea bine

Eu facusem dump cu wireshark. folositi-l

w_w_w_filebox_ro/download.php?key=27d8ee08bf889061e7e4e3da1d163ef5

Link to comment
Share on other sites

Un nebun aruncã o piatrã în apã ºi zece înþelepþi nu pot s-o scoatã...

Mai exista Pro Manea TV?...vad ca da... + ca mai scoate si concursuri...

...cand am intrat azi acolo la conquiz...pe chatul ala obosit...erau alti zeci de obositi, care vorbeau doar despre cum sa hack, sa pak, sa bot, sa cioc...aici altii care or venit la cersit...

...care nu au reusita la conquiz ala mergeti la santabot.com poate va ajuta el cu raspunsurile ...le stie pe toate....:D

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenpachi
se pare ca exista si ceva skill cu oamenii noi :)

nu ca personajele alea din bleach care doar dau cu flamingod ;)

ha ... ha.

programatorii nu au simtul umorului ... in general sunt doar umili ... nici macar jocul de cuvinte nu e haios dar ideea in sine ... la capitolul asta esti atat de slab incat daca te dezbraci nu te mai vezi.

Link to comment
Share on other sites

se pare ca exista si ceva skill cu oamenii noi :)

nu ca personajele alea din bleach care doar dau cu flamingod ;)

ha ... ha.

programatorii nu au simtul umorului ... in general sunt doar umili ... nici macar jocul de cuvinte nu e haios dar ideea in sine ... la capitolul asta esti atat de slab incat daca te dezbraci nu te mai vezi.

haha aia cu desbracatu` e buna :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...