Jump to content
Reebock

filatdegarda Tepar

Recommended Posts

Salutari, scurtez toata povestea... Am la RST Market un topic, Cumpar Telefoane, acest user, filatdegarda, mi-a trimis mesaj privat cum, ca are un S2 codat pe Vodafone UK si cat ii ofer pe el, ne-am inteles la 130 RON, mi-a trimis coletul dupa o saptamana, m-a sunat dupa alte cateva zile ca a ajuns coletul in alta parte din greseala lui, i-am zis sa il repuna pe adresa mea.. bun a ajuns, dar numele meu este ..... Norbert la destinatar este Robert (numele de familie este corect), Localitatea Girisul de Jos ... eu am casa in Girisul de Cris... si in colet am NUCI, la propriu, nu telefon!

Am toate datele expeditorului, nume: Cheta Cosmin Constantin, am si CNP-ul, Strada Bradului nr, sc, si apartament.. Mun. Bacau, Jud. Bacau...

Dar am si o nelamurire, nu e numele meu corect, nu este localitatea in care am spus sa fie trimis coletul, cum naiba am putut sa il ridic? Se poate face ceva in cazul asta cu cei de la posta? Nu am nevoie sa imi recuperez banii, dar altii nu au ce manca si vine un jegos dinasta si iti da teapa pentru 130 LEI, sa ii folosesti cumparand medicamente pentru ma-ta, oricum jegosule te prind! Miroase coletul a TIGAN borat!

Mai jos aveti poze cu coletul...

10460839_1486740634922936_6621738714715471378_o.jpg

10712593_1486740538256279_5164237586051890538_o.jpg

10710450_1486740588256274_1801829970808841664_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Te duci la diriginta de la posta si ii explici situatia:

Tu asteptai un colet pe <nume real> , <adresa reala>, de la un vanzator de pe internet.

A fost primit un colet pe <nume fals>,<adresa falsa> care totusi ti-a fost livrat, tu nu ai vazut acestea decat dupa ce ai deschis coletul si ai constatat ca produsul nu era cel comandat.

Ii explici ca vei depune plangere si la politie pentru inselaciune.

Teoretic vina este comuna dar mai mult a ta (nici nu cred ca e vreo lege clara care sa zica ce se intampla in cazu asta).

Faci plangere la politie pentru inselaciune si angajatul de la posta care ti-a dat coletul desi nu erau datele tale de contact pe el, poate fi bagat la complicitate in inselaciune.

Este cu dus si intors, si posibil ca politistii sa faca "PFFF =))), ce fraier".

Poti sa incerci totusi.

Link to comment
Share on other sites

Sa vedem ce are @filatdegarda de spus.

Ce sa zica , Log Out Forum . 130 Ron iese cu 2-4 pizde in oras , le scoate la o shaworma si face alt user ca sa mai dea o alta tzapa " :) ..

// wey 130 ron , fuck off :| te-ai muncit si sa cureti nucile , care alea le puneai pe OLX sau eBay si scoteai mai multi $ .. d$ck head ce esti!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...