Jump to content
NeedForSpeed

Hive

Recommended Posts

Salut,

Am dat un search si nu am gasit nimic, asa ca nu cred ca a mai fost postat.

Din cate am putut sa vad, e o combinatie intre Facebook si Dropbox. Iti adaugi prieteni, si uploadezi ce fisiere te intereseaza sa imparti cu ei (filme, muzica, documente).

Deocamdata sunt in faza beta, asa ca toate optiunile "Premium" sunt gratis. Ca sa va ramana gratis pe viata, trebuie sa adaugati 100 de prieteni. Nu e asa de greu precum pare. Eu mi-am facut cont pe cateva forumuri unde se foloseste Hive si am adaugat lumea de acolo, si apoi pe prietenii care ii au ei in lista. In 3 zile am ajuns sa am 118 "prieteni" si mi-au dat Premium instant.

Limitari: poti sa urci 50GB pe saptamana si fisierele video nu pot sa aiba mai mult de 20 de GB.

Mai multe informatii aici: https://beta.hive.im/help/

Si ca sa va inregistrati, aici: https://beta.hive.im/welcome/

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Intreb din pura curiozitate. Cei care administreaza site-uri de genul asta au vreun castig? Ca de exemplu, si cei de la Mega, nu au bannere din care sa castige (au abonamente premium, dar extrem de putini cumpara) dar pun la dispozitie atata spatiu liber (de ordinul petabitilor). Curentul si serverele cine le plateste?

Link to comment
Share on other sites

Intreb din pura curiozitate. Cei care administreaza site-uri de genul asta au vreun castig? Ca de exemplu, si cei de la Mega, nu au bannere din care sa castige (au abonamente premium, dar extrem de putini cumpara) dar pun la dispozitie atata spatiu liber (de ordinul petabitilor). Curentul si serverele cine le plateste?

Te inseli. Sunt foarte multi oameni care decid sa plateasca astfel de servicii. In ziua lansarii mega, dupa 8 ore aveau deja vreo $200 000 incasati ( sursa kim in conferinta din seara aceea ). $10 pe luna ( 35 RON ) nu este o suma asa mare pt serviciile lor.

Normal ca nu se aplica celor vor sa dea share unei melodii sau unui document, deasta au si planuri free.

Vanzatorii de droguri cum isi atrag clientii ? Intai le da marfa gratis / ieftina pana ii face dependenti ))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...