Jump to content
Selebii

iTunes error 4013

Recommended Posts

Salut RST, am o mica problema cu un iPhone 4s ce ruleaza pe iOS 8.1 (asta ultimul si "smecher").

In seara asta , mi s-a blocat telefonul in functia "Telefon" , home button-ul nu mai mergea, cand il blocam imi deschidea tot aceeasi functie ,fara ca macar sa-mi ceara codul de acces, plm... Am incercat cu un restart, aici intervenind problema. Mi-a intrat in loop mode(presupun) iar in momentul in care il conectez la iTunes imi cere recovery. Ii dau recovery , iar la step 3 (waiting for iPhone) , imi aprinde logoul, se invarte o rotita iar atunci se blocheaza si revine iar la momentul imi care pe display imi apare sa-l conectez la iTunes. Mentionez ca nu e prima data cand mi se intampla asta,dar data trecuta l-am dus la un service si l-a facut. Acum nu mai am chef sa dau aceeasi bani(ca stiti cum e ,facultate,plm..). Daca stiti exact procedeul de rezolvare v-as ramane profund recunoscator si poate ne vedem la o bere(pt cei din Bucuresti).

Link to comment
Share on other sites

Ai incercat cu alt cablu / port USB?

Eventual poti sa incerci sa faci restore pe alt PC. Asigura-te ca iTunes e actualizat.

Cum faci restore? Direct din backup sau incarci fisierul .ipsw ?

Cel mai probabil e sa fie din cauza cablului sau o problema hardware al telefonului.

L.E.: http://www.jailbreaktrend.com/fix-itunes-error-4013-4014/

Link cu fisierul ipsw pt iPhone 4S: http://appldnld.apple.com/iOS8.1/031-09535.20141020.XaY73/iPhone4,1_8.1_12B411_Restore.ipsw

Edited by NeedForSpeed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...