Jump to content
em

Produse emag black friday

Recommended Posts

Un exemplu de anul trecut. Cum firma Distinct "a avut grija" de Evomag. :)

Bogdan Belu, CEO Distinct, a vorbit la Internet and Mobile World despre probleme si solutii de scalabilitate in cazuri de trafic ridicat. Prezentarea s-a numit "Studiu de caz: Cum a ajutat Distinct pe evoMAG.ro sa faca fata varfului de trafic Blackfriday 2013".

Sumar:

Scalarea website-ului tau pentru a accepta o crestere mare de clienti intr-o perioada scurta de timp este o incercare pentru toate partile implicate (administratori de retea, datacenter, dezvoltatori software, webmasteri). Aceasta prezentare este despre cum am scalat website-ul retailer-ului IT evoMAG.ro - electrocasnice si electrice online la cel mai bun pret in timpul evenimentului Blackfriday 2013 si care au fost probleme comune si solutiile identificate.

Slides "Studiu de caz: Cum a ajutat Distinct pe evoMAG.ro sa faca fata varfului de trafic Blackfriday 2013" (PDF, English)

Video aici: IMWORLD 2014 - Prezentare Bogdan Belu: Studiu de caz: Cum a ajutat Distinct pe evoMAG.ro sa faca fata varfului de trafic Blackfriday 2013

Link to comment
Share on other sites

Mi-am schimbat impresia despre emag . Au recurs la un truc ieftin de care nu era nevoie dupa parerea mea.

Emag suge pula .

La 6.52 au deschis , in 10 secunde sa zic am deschis pagina cu laptopul la 5 mil (era primul in lista) si surpriza , stoc epuizat .

Acest produs nu a existat real la vanzare . Poza e facuta mai tarziu ,la 6.55 , pentru ca atunci mi-a venit ideea sa fac poza .

23ru6iv.png

_)_ emag.

Link to comment
Share on other sites

ce jegosi...am sunat la ei sa fiu sigur ca mi a luat comanda pe ssd si-mi zice un laba trista de la call center ca " desi ati primit confirmare pe mail ca aceasta comanda a fost inregistrata, se pare ca nu s-a rezervat la noi pe site, cel mai probabil v-a luat-o cineva inainte " FMMM emag. o sa fac o mica sesizare la ANPC. Va sfatuiesc sa sunati si sa intrebati.

Link to comment
Share on other sites

desi nu scrie, dupa ce am vazut in ultima poza eu zic ca are..nu stiu..mai intreaba.

ala dupa emag are sigur

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic, nici eu nu cred ca merg ei in pierdere, da e posibil sa faca un pic de sacrificiu la unele produse, mai ales in perioada asta.

Asa reusesc sa acapareze piata, iar rezultatele se vad pe viitor.

Spre exemplu eu am un dubiu in legatura cu ce s-a intamplat aici:

eMag a vandut din greseala televizoare cu 180 de lei in loc de 2.700 de lei

Aici emag-ul pot sa zic ca a pierdut mult, da chiar si asa putea fi o strategie de market-ing, cred ca zile in sir oriunde te uitai, in toata romania numai despre emag se vorbea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...