Jump to content
tawdarky

Sistem Audio Wireless

Recommended Posts

Poate cineva sa imi recomande niste sisteme audio wireless pentru muzica?Vreau ceva in jur de 50 de milioane care sa aiba si claritate dar si putere si neaparat sa aiba toate boxele wireless.Am gasit ceva pe net dar sunt de putere mica,ma gandeam sa fie macar la fel de puternice ca un genius 5005 sau un logitech z5500.

Link to comment
Share on other sites

Ce zici de asta? Ultimile 3 pe acolo par frumoase

mediaworld

Nu prea imi dau seama din ce scrie acolo daca sunt wireless sau nu boxele.Dar intradevar sunt frumoase.Nu cred ca sunt wireless ele doar primesc semnal audio prin wireless sau bluetooth.Vreau neaparat sa fie wireless boxele sau cum a zis playfun o modalitate de a le face wireless achizitionand altceva.

Edited by tawdarky
Link to comment
Share on other sites

La suma pe care esti disponibil sa o investesti mai bine iti iei un sistem audio HIFI direct sau pe componente si iti renovezi si camera in care il pui sa iti ingropi firele in perete.

Oricum boxele au nevoie de curent separat daca semnalul audio se transmite fara fir, sunt cateva sisteme home theater, fara fir cu boxele alimentate separat, deci de fire nu scapi, poate cu acumulatori ca am vazur destule boxe fara fir, pe Bluetooth. Dar nici asa nu e comod, sa stai sa incarci acumulatori sau sa schimbi bateri, ca oricum un sitem puternic consuma. Uitate pe forumurile de specialitate, am vazut o discutie pe tema asta mai demult chiar pe un forum romanesc.

Link to comment
Share on other sites

La suma pe care esti disponibil sa o investesti mai bine iti iei un sistem audio HIFI direct sau pe componente si iti renovezi si camera in care il pui sa iti ingropi firele in perete.

Oricum boxele au nevoie de curent separat daca semnalul audio se transmite fara fir, sunt cateva sisteme home theater, fara fir cu boxele alimentate separat, deci de fire nu scapi, poate cu acumulatori ca am vazur destule boxe fara fir, pe Bluetooth. Dar nici asa nu e comod, sa stai sa incarci acumulatori sau sa schimbi bateri, ca oricum un sitem puternic consuma. Uitate pe forumurile de specialitate, am vazut o discutie pe tema asta mai demult chiar pe un forum romanesc.

Am uitat sa specific ca nu ma deranjeaza sa le bag in priza important este sa fie restul wireless.Mi-a facut cineva o recomandare dar as mai vrea si altele.Asta era recomandarea Living LV3 | Audio Pro

Par foarte de calitate la o prima vedere dar si costa(2000$).

Edited by tawdarky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...