Jump to content
MariusM

Salut !

Recommended Posts

Salut ! Am citit si regulamentul si atat de sadic am fost ca am citit si postarile ulterioare :D

Deci... Sunt din Tg Jiu (salutari celor care mai sunt din Tg Jiu, au trecut prin Tg jiu sau macar au auzit de TgJiu :)))

Desi atacarea saiturilor guvernamentale este fruct oprit (asa scrie la regulament), exact aia imi place mie sa fac ;)

Adica stiu ceva Linux, stiu programare de multe specii, XSS, Mysql injection, etc, si ma plictisesc intre 2 plati WU.

Totul legal, bineinteles, pana la proba contrara...

Apropo, n-am vazut nici un post in care sa se povesteasca despre ce sa faci dupa ce ai intrat intr-o masina, adica sa nu se prinda adminul despre asta... Probabil asta e diferenta intre script-kiddies si haceri...

Cam atat... Eu stiu forumul de vro 2 ani, dar m-am limitat sa ma cultiv personal :D chiar daca sunt genul care prefera sa priveasca sa invete, daca pot o sa ajut si eu...

Numai bine si bafta in tot ce faceti !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Bine ai venit.

stiu programare de multe specii, XSS, Mysql injection...

Nu am inteles ce stii sa faci mai exact. Sa copiezi un vector de pe net si sa il introduci intr-un site random ?

Probabil asta e diferenta intre script-kiddies si haceri...

Am vaga impresie ca te numeri printre cei din prima categorie. Termina cu aroganta ( e doar un sfat ) si acele multe emoticoane.

Ca un intro:

Ce e un limbaj de programare ?

XSS

MySQL Injection

Imi pare rau, dar ultimele doua linkuri sunt in engleza. Tinand cont de limba romana pe care o stii, mi-e teama sa ma gandesc la engleza ta. Dar asta e, daca vrei sa fi "hacer"... te sacrifici.

Peace ^_^

Link to comment
Share on other sites

Salut! Scuze daca am deranjat, asa sunt eu mai deschis, in mod normal... "ce saituri guvernamentale": nume oricum nu dau, dar am trusa de dalti si ciocane special pentru asta.

"esti doar un copil": aproape...

Multumesc pentru sfaturi tuturor (in special lui MrGrj), o sa incerc sa tin cont de ele... se vede ca nu prea sunt iesit din casa!

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Inceteaza sa mai folosesti cuvinte inventate: "haceri" samd. Este pur si simplu cocalaresc. Daca vrei sa faci o cariera din hacking, sys admin(ziceai ca stii linux) sau programator(ziceai ca stii si limbaje de programare) important este sa scrii si sa vorbesti corect. Prima etapa intr-o cariera este interviul.

Succes la spart site-uri guvernamentale.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...