Jump to content
em

Stați aici pe forum? Procurorii vă pot fute

Recommended Posts

Salut,

Perchezitia IT de la un fost membru RST.

it_perchezitie.jpg

Au fost identificate date de interes pentru cauza sau care sa fie interzise de lege la detinere:

- Havij, Acunetix, Putty

- Niste dump-uri .sql puse de alti membri

- Doua filmulete publice. PUBLICE

Ceea ce am vrut s? subliniez e c? nu ave?i nici o putere. A?i f?cut browse pe un thread despre havij, acunetix, putty? A?i desc?rcat un dump .sql? A?i v?zut demo-ul din 2011 a lu X cu SQLi la PayPal?

Pu?c?rie

Edited by Nytro
Link to comment
Share on other sites

Asa i-a invatat sistemul comunist.

- Esti sysadmin si ai instalat apache + php + mysql pe un server abia instalat ? Pai esti vinovat, tu stii ca proprietarul serverului a facut spam de pe el ?

- Scrii tutoriale si faci cursuri pentru elevi si studenti ? Pai nene, ala e site de hacking.

- De ce folosesti linux si nu folosesti si tu windows ca toata lumea ?

- Inculpatul avand o foarte buna pregatire tehnica constituie un real pericol pentru ordinea si linistea publica.

- Am gasit instalata aplicatia NMAP !

Si da, sunt chestii reale, toate.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca poti pati ceva. In primul rand daca ai fisiere de tip baze de date asta nu inseamna ca e ceva ilegal. Le poti face chiar tu si sa le tii pe PC, pot fi de la propriul tau site etc.

Iar daca ai programe de tip Havij sau mai stiu eu ce chestii, Acunetix asta nu e nimic ilegal. Acunetix este un program care se poate cumpara absolut legal, iar Havij la fel. Folosirea "incorecta" adica asupra altor situri care nu sunt ale tale constituie infractiune. Faptul ca le ai nu vad de ce ar fi o infractiune (apropo, eu nu le am nici pe unul dar zic asa ca fapt divers), e ca si cum ar veni sa te aresteze ca ai cutit in casa. :))

Link to comment
Share on other sites

Mie mi-e frica cu cmd.exe si nslookup.exe. Structurile primitive de putere se bazeaza pe un model exclusiv ierarhic in care securitatea este asigurata prin obscuritate. Tata, in vremurile comuniste, a fost avertizat de autoritati deoarece practica judo si karate reprezentand astfel un potential pericol regimului.

Retineti: cunoasterea inseamna putere. O putere semnificativa va fi intotdeauna supusa unor presiuni externe, fie de inlaturare sau de anexare.

Link to comment
Share on other sites

Va rog sa opriti inregistrarile pe o perioada nedeterminata si sa stergeti userii cu 0 posturi.Sa faceti un lookup dupa userii care au aceeasi parola (s-ar putea ca gaborii sa foloseasca aceeasi parola pentru fiecare user care si-l fac).Zic asta din mai multe considerente, voi, adminii, stiti despre ce vorbesc.

Link to comment
Share on other sites

Va rog sa opriti inregistrarile pe o perioada nedeterminata si sa stergeti userii cu 0 posturi.Sa faceti un lookup dupa userii care au aceeasi parola (s-ar putea ca gaborii sa foloseasca aceeasi parola pentru fiecare user care si-l fac).Zic asta din mai multe considerente, voi, adminii, stiti despre ce vorbesc.

Bre, toate informatiile sunt publice. Ca si acest topic. Singurele informatii private sunt adresele IP ( dar... stiti voi :) ) si mesajele private pe care fiecare le poate sterge. In rest, oricine poate sa vada ca eu zic acum "Muie Garda". :)

Link to comment
Share on other sites

@Che din cate scrie acolo e ilegal sa ai havij, acunetix, si putty (nu te poti pune cu gabori) :)))

Reactia unui gabor in fata unui pc cu linux

"sefu' nu gasesc control panel" =))

Unde plm scrie ca is ilegale ? Au fost indetificate DATE DE INTERES PENTRU CAUZA sau care sa fie interzise de lege la detinere.Se refera la alea ,Havij,baze sql si plm pentru ca precizeaza ca exista imagini cu site-ul primarului Robu.A avut gura mare si primarul Robu a avut grija de el.

Link to comment
Share on other sites

Subscriu la ce a zis @Ganav si ca sa fiu on topic, adaugati pe lista TMAC changer, CCLeaner si Privacy Eraser :-) chiar daca nu se pot folosi de CCleaner sau Privacy Eraser va asigur ca in sala de judecata o sa aduca vb de ele, iar partea proasta e ca Judecatorul, care de cele mai multe ori nu este informat si nu stie nimic despre astfel de programe inclina sa creada mereu spre vinovatia inculpatului, care poate sa le aiba in calculator pur si simplu pentru a sterge urmele de nevasta-sa sau in orice alte scopuri care nu inseamna neaparat o infractiune ... sa nu mai zic ca daca a calcat pe bec o singura data e clara treaba pentru el ... asta e "Romanica" noastra si e si vina noastra ca ne cam complacem prin indiferenta la astfel de situatii ....

Edited by Ganav
Link to comment
Share on other sites

Copii,deci in concluzie:nu mai folositi havij ca va ardeti singuri.

Nu zice nicaieri ca este incriminat pt.ca detine acele programe,acela este un proces verbal cu ce a gasit procurorul de cuviinta ca trebuie perchezitionat pentru a obtine mai multe detalii despre speta in cauza.Bazele de date ti le poti crea singur,dar asta se verifica foarte usor.

Nu mai dati informatii trunchiate si nu mai faceti pe mironositele.Ancheta a fost facuta cu un scop clar,se si vad interesele respectivului,dar daca considerati ca un procuror specializat pe IT este atat de naiv,va inselati amarnic.Nu mai umblati cu carduri,cu paypaluri,cu fofarlica.

Edited by DIICOT_VA_SALTA
Link to comment
Share on other sites

La garda nu ii pasa daca dai tu Flood sau testezi sa vezi daca un Website e vulnerabil,fie ca e al tau fie ca e al altcuiva.

De cativa anisori ia amploare urat de tot un alt subiect care nu este permis sa fie discutat de forum.

Cineva a ciripit la garda ca sa isi scape curu....si omu nostru de mai sus este o victima colaterala.

Ei de fapt au cautat informatii cu caracter financiar..sa zic asa.

Legat de Garda...nu am nimic cu ei ca sa zic MUIE GARDA..pentru ca in final ei sunt doar niste pioni...sarmani.

Muie celor care trimit Garda este altceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...