Jump to content
LuckyLUciano

Aicrack-ng + dictionare = 100% FAIL !

Recommended Posts

Salutare tuturor,cred ca aircrack + dict. e inca la nivel de "mit",de ce spun asta ? Am incercat toate dictionarele posibile si nu a gasit parola unui wi-fi,posibil sa functioneze dictionarele pe "afara" dar la noi in tara cu siguranta nu au nici-un efect,in dictionare se gasesc deobicei cuvinte in engleza,franceza ,etc,in nici-un caz ceva relevant in lb. romana deci cu toate astea fiind spuse cred ca iti trebuie cativa ani cu hashcat ca sa reusesti ceva in sensul asta.

Link to comment
Share on other sites

Tqcsu,ti se pare ca ti-am facut vreo ofensa ? Pc-ul este "0" "extensie" a mintii mele ? Vreau doar sa aduc in evidenta ca nu are absolut nici-un efect aicrack-ng + dict. si niciodata nu va avea,este doar la nivel de mit si o parola niciodata nu se va gasii in dictionarele care se gasesc cel putin in momentul de fata pe internet.stima

Ok,stima.

Edited by Usr6
2 x post
Link to comment
Share on other sites

nu este deloc adevarat, iti trebuie un dictionar bun combinatii intre numere telefon / data nastere / abcd...

acum depinde si ce router vrei sa spargi. Routerele de la upc de exemplu au o parola default cu caractere mari din 8 combinatii fara numere care merge sparta in maxim 30 de min zic din propria experienta

Link to comment
Share on other sites

Nu merge indiferent de dictionar,am pus o parola simpla,de exemplu gemcaise2000 si nu a gasit-o ca nu era in dictionar,nu neg ca daca as avea posibil dictionar german si sunt in germania nu ar gasii,probabil ca da,dar pe romania nu functioneaza absolut niciunul,am testat 30gb dictionare,exista posibilitatea sa am in dictionar light299 si eu sa fi pus lights2991 desi sunt apropiate tot n-o gaseste,2 sapt. am incercat toate posibilitatile si fail total.

Link to comment
Share on other sites

You are using it wrong! Eu am gasit pe baza de dictionar in Romania parola la vreo 5 routere. Ca idee poti baga dictionarul cu reguli....gen sa-ti incerce si 2 cifre dupa fiecare cuvant, .etc

Daca vreti sa mergeti pe dictionar, dupa ce ati capturat handshake convertiti fisierul in .hhcap cu ajutorul optiuni -J a aircrack-ului si folositi hashcat pentru rularea dictionarului, e mai flexibil.

Link to comment
Share on other sites

Na,na,na...nici chiar asa :P

Cu un dictionar in care ai numere de telefon , nu vei pica pe parola aia.(lacabanaplapumioara)

Chiar daca ai viteza buna la oclhashcatplus , si chiar daca e vorba numai de litere mici , un bruteforce adevarat la o parola

cu lungimea de 19 caractere , sunt convins ca dureaza pana iti creste barba, macar pana la genunchi .:D

Nimic nu e imposibil , ai dreptate , dar ar trebui sa dispui de viteza muuuuult mai mare .

Link to comment
Share on other sites

Nu intotdeauna ce vrei e si posibil,as putea acum sa dau din gura sa spun ca am "spart" 20 de parole la wi-fi dar nu-i asa,nu sunt nici vreun geniu iT dar cunostinte in domeniu am si cu toate astea n-a mers cu absolut nici-o metoda,am luat handshake tot deci sa nu existe vreun dubiu,dar daca parola era de genul laMunteSaUlamare912 cu siguranta nici bruteforce nu are efect,va salut

Link to comment
Share on other sites

Fail esti tu ! Se stie foarte clar ca daca parola nu exista in dictionar ... nu o "sparge". Dictionarul este acolo pentru a iti usura tie munca , sa nu mai incerci tu la mana .. incearca el automat si mult mai rapid.

Crackul pe baza de dictionar este util atat timp dictionarul contine parola respectiva .. in rest totul e hashcat.

SMTP/RDP/SSH/FTP cam toate sunt pe brute force cu dictionar ... deci ce vrei mai mult ?

Pur si simplu tu urasti atacul cu dictionarul pentru ca nu ai reusit sa dovedesti vecinului ca esti hacker 1337.

In cazul tau , programul e bun ... utilizatorul e prost.

Si ai warn pentru dublu post!

//

Ah, ai gresit si categoria, warn si pentru asta.

Closed. Save the planet recycle your trash !

//

Si prostia are consecinte.5 zile pe tusa.

Edited by Maximus
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...