Jump to content
ENCODED

Curajul de a te sinucide !

Recommended Posts

Depinde si de cum o faci ca daca incepi sa tai parti din tine pana mori sau cum am vazut zilele la stiri cum o tampita si-o bagat copilu` de 1 an in cuptoru cu microunde si l-o prajit un pic , nu-i prea bine .. si inseamna ca nu prea esti in deplinatatea facultatilor mintale .

In rest daca ai o arma care te scapa de greutatile vietii foarte rapid si nu apuci sa simti durerea ( ca de fapt asta e problema sa nu te doara , sa nu vezi parti din tine atarnand , instinctu de autoconservare ) ceea ce iti trebuie este increderea 'pot sa o fac ' .. poc si gata cu existenta ta . ..mda si nu cred in viata de apoi .

Si daca am lasat impresia ca as incerca sportu` asta extrem ...inca nu :))

Link to comment
Share on other sites

Asa se intampla cand oamenii nu au ce face si daca te gandesti pana la urma urmei tot nu ai facut ceva important..multi nu stiu cum sa isi traiasca viata mai fumos iar alti se prostesc si fac cea ce mai tarziu le va parea rau ..

eu prefer sa fac coronite din flori pe o campie este mai frumos :D

PS: Sa fiti cuminti.

Link to comment
Share on other sites

acum ceva timp ... acum cam 3 ani ... am avut ceva probleme de sanatate ...

datortia unei raceli cu complicatii mai grave...(am fost suspect de meningita)si...ma simteam groaznic aveam amtelii si etc...suferisem si un edem cerebral si etc...atunci un pic am fost tentat sa o fac ... deodata dintr*un copil normal aveam atatea probleme ... ma uitam zilele trecute pe foi aveam vreo 5 diagnostice dintre care unul:CRIZA MIXTA DEPRESIVA SI ANXIOASA 8) oricum am facut multe chestii nasoale :)) , si cand am realizat mam simtit nasol...acum nici nu pot sa imi imaginez unele :))...de ex. chiar dupa probleme ce leam avut neuropsihiatrul mia recomandat sa merg la un psiholog :)) si asa bine mam inteles cu psihologul de lam caftit pana i sa facut rau :)))

Link to comment
Share on other sites

Ori cum sau ori ce ar fii sa te sinucizi nu este o solutie pentru a rezolva problemele sau suferintele..daca asa este sau a fost sa fie asa trebuie sa mergem pana la capat, viata este frumoasa dar sa privesti partea buna a lucrurilor,daca inca citesti in continuare nici nu iti dai seama ce norocos esti si ai o viata frumoasa si ai tot ce ai nevoie..cand zic ai tot ce ai nevoie asta ma refer la o viata normala ..ai un loc de asupra capului .."nu dormi prin paduri sau prin alaska si chiar ce-i care locuiesc in paduri sau prin unele locuri prin care noi restul nu am putea supravietuii ei sunt fericiti si asa ..pentru ca asa le-a dat domnul sa traiasca".. deci noi cei care suntem aici inca folosim un computer suntem norocosi,,asta nu inseamna ca daca nu avem "CE VREM" deci ce vrem nu ce avem nevoie gata trebuie sa ne sinucidem ..am auzit multi se sinucid din dragoste sau din probleme familiare..nu trebuie sa fie asa ceva ..gandestete daca iubesti pe cineva nu te sinucizi ..daca te iubeste bine daca nu mergi in alta parte asta nu inseamna ca trebuie sa fortam pe cineva sa ne iubeasca ..gandestete cum ar fii cineva sa te iubeasca dar tu nu poti s aiubesti pe el sau ea..asta este ..iar cu problemele familiare ori cat ar fii problemele de mari nu te sinucizi priveste partea buna a familiei ..iubestei pe cei de langa tine ca daca ei nu ar fii atunci "NU AI MAI AVEA FAMILIE" si de cat sa iubesti un strain mai bine iubesteti familia si sangele tau ..iar multi au ajuns in prajul disperari si se sinucid ca se cred ratati in viata.."Ratat in viata" nu inseamna ca ai ajuns la capat "NU EXISTA CAPAT" ratat..ehh asta este ai ratat ocazia respectiva .."INCEARCA" alta nu te da batut..crezi ca esti ratat daca nu ai cum/sau cea ce vei la televizor ..case ..masini ..fete sau baieti frumosi ..astea sunt chesti pe care le vezi tu ..uitate la tine ..ai doua manutze doua picioruse un nasuc urechiuse "..esti norocos.." poti sa mergi sa mirosi sa vezi lucruri asta este ce-l mai important ..restul fale tu incet cu incet .."Viata se traieste pe durata unei vieti nu doar in cativa ani " si sunt multe lucruri frumoase..asa ca fiti fericiti pana la adanci batranete..

Apropo daca am gresit si nu este asa atunci sa imi ziceti ..sau daca nu imi raspundeti la Mesaj "Ma sinucid" (Am glumit)..

Nu am sa ma sinucid ..daca ma voi sinucide atunci nu voi mai fii aici ..si atunci nu mai aveti pe cine povestii pe la spate sau cu cine va certa ..

PS: Sa fiti cuminti. :)

Link to comment
Share on other sites

Maharat imi cer scuze daca mesajul meu te-a facut sa te simti neconfortabil ..te rog sa nu iei acest mesaj ca pe o lectie de viata sau ca pe o indrumare a unei religi ..mai intrebat cine naiba cred ca o sa citeasca ..mesajul poate sa il citeasca absolut oricine si se pare ca la-i citit si tu si din punctul tau de vedere te face sa crezi ca as face parte dintro anumita religie..este foarte gresit din partea ta ca faci diferentieri intre oameni religin rase si alte chesti ..sau ai uitat ca TOTI sunt oameni.

Si apropo hai sa nu fimn cuminti ..scuze ..eu ma exclud.. fiecare face ce vrea este sau nu cuminte fiecare are punctele lui/ei de vederee si fiecare are o mentalitate diferita ..si chiar asa NU trebuie sa ii judecam ca unii sunt mai buni alti mai rai ..uni mai destepti alti mai putin destepti ..

Si apropo ..daca as fii in locul tau .. deci asta este "DACA" as fii in locul tau ..decat sa imi iau o revista PlayBoy ..may bine mi-as lua o fata din Playboy ..that would be a smart move right there ..

PS: Sa fiti cuminti.

Link to comment
Share on other sites

1. Postul si mai ales filmuletul mi se par ca nu-si au locul aici. (pa'e'ea mea)

2. A te sinucide inseamna sa dai dovada de un IMENS grad de lasitate.

3. De la regula 2, se exculd : nebunii, cei bolnavi cu dureri extreme, cei care isi dau viata pentru a salva alta.

De ce sa te sinucizi ?! Oricand poti sa o iei de la 0. Sunt multe momente in viata cand ti se pare ca nu mai ai nici un motiv sa continui.. si totusi.. sa te declari invins de soarta, de greutati.. E LASITATE.

Suntem OAMENI. Fiinte intelgiente prin definitie. (homo sapiens sapiens) Mereu putem sa o luam de la 0. Mereu putem sa infruntam greutatile

Nush' de ce dar theadul asta imi aduce a "talk show a la OTV"

Inchin un Tokay pt. voi.

Link to comment
Share on other sites

fiecare a avut momente grele in viata pe care le'a depasit cu usurinta sau cu greu. sunt unele persoane care nu pot suporta "greul" si prefera sa se sinucida. aici conteaza putin si psihicul, nu? o persoana cu caracter puternic se lasa asa usor batut sa suporta "greul" pana trece de el ? nu cred ca respectivei persoane i se va oferi doar rau in viata, exista loc si pentru bine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...