Jump to content
viox

Interdictie UK

Recommended Posts

Salut,

Recent mi-am gasit un job in Londra si ma gandesc sa plec in ianuarie dar in trecut am mai fost si am avut probleme cu garda. Idea este ca nu stiu daca am interdictie sau nu si nici nu stiu cum pot afla. Poate cineva ma poate ajuta cu niste sfaturi, ce sa fac?...

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Cand ai avut Probleme cu garda ti-au dat niste harti,daca mai le ai citeste pe ele si vezi ce spune,daca ai fost expulzat din uk ti-au spus ca ai interdictie,daca doar ai facut ceva te au prins si ti au dat drumul tot in uk insemna k e bine nu ai interdictie,alta metoda nu vad decat sa te duci acolo si sa vezi daca te trimite in apoi sau nu,sau sa angajezi un avocat dar te va costa bani si timp...

Link to comment
Share on other sites

@ponta merci de raspuns.. problema e ca m-au urcat in avion... dupa ce m-au tinut o perioada ascuns... plm

faza e ca am cerut la imigrari sa beneficiez de ERS (early removal scheme) cu rahatul asta faci un sfert din pedeapsa si teoretic dupa ce te trimit in tara, nu ai voie sa te intorci pana se termina pedeapsa... si la mine sa terminat in martie 2013... Nu stiu cum plm sa fac sa aflu... sa ma urc in avion sa vad daca ma trimit inapoi, parca nu prea ma incanta :)))

Edited by viox
Link to comment
Share on other sites

@ponta merci de raspuns.. problema e ca m-au urcat in avion... dupa ce m-au tinut o perioada ascuns... plm

faza e ca am cerut la imigrari sa beneficiez de ERS (early removal scheme) cu rahatul asta faci un sfert din pedeapsa si teoretic dupa ce te trimit in tara, nu ai voie sa te intorci pana se termina pedeapsa... si la mine sa terminat in martie 2013... Nu stiu cum plm sa fac sa aflu... sa ma urc in avion sa vad daca ma trimit inapoi, parca nu prea ma incanta :)))

Pai daca ERS si in martie 2013 ti-ai fi terminat pedeapsa insemna ca e ok man nu ai nici o prblema,daca mai ai actele ce tile au dat citeste.le inca o data,dar eu zic ca e ok,cu toate ca,cand osa intri in uk or sa se uite urat la tine ca or sa vada ca ai facut belele pe la ei si te pot repinge chiar daca nu ai interdictie....

Link to comment
Share on other sites

@viox si eu am aceeasi problema. Am fost eliberat in ianuarie 2014 tot prin Early Release Scheme si acum am interdictie 5 ani de zile. Cred ca cel mai indicat e sa dai un mail la Home Office sa vezi daca mai e valabila interdictia.

Edit: ai grija ca daca te duci acolo si inca mai e valabila interdictia s-ar putea sa ti-o mareasca la 10 ani daca nu chiar pe viata.

Edited by StarLord
Link to comment
Share on other sites

Frate eu nu am facut nici talharie, nici trafic de carne vie si nici nu v-am facut de ras. Ca fapt divers, am fost student la una dintre cele mai bune facultati de-acolo, la University College London (care daca nu ma-nsel e in top 5 in lume).

L-am batut pe unu' si aveam cutit la mine si astia sunt destul de paranoici cand vine vorba de arme albe.

Daca am deranjat pe cineva cu prezenta atunci imi pare rau.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...