Jump to content
ionut.exotic

Cont paypal limitat

Recommended Posts

Daca contul a fost limitat iar la acel cont aveam numele ionut exotic pot atasa un card la acel cont ?Dar pe card am numele real .

Nu conteaza numele de pe card sau numele in cazul contului bancar...poti trimite bani de ex: lui xulescu vasile si la nume sa pui altceva. Conteaza doar nr. de cont, swift code, etc.

La paypal nu conteaza numele de pe card sau numele din contul bancar, poti verifica paypal si cu Vcc (virtual credit card).

Apropo, ti s-a limitat contul sa inteleg si vrei sa-l verifici cu cardul ?

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza numele de pe card sau numele in cazul contului bancar...poti trimite bani de ex: lui xulescu vasile si la nume sa pui altceva. Conteaza doar nr. de cont, swift code, etc.

La paypal nu conteaza numele de pe card sau numele din contul bancar, poti verifica paypal si cu Vcc (virtual credit card).

Apropo, ti s-a limitat contul sa inteleg si vrei sa-l verifici cu cardul ?

Da am primit o plata in urca cu cateva zile dintr-un ptc si dupa 3 zile mi-au limitat contu si as vrea sa il verific cu un card sa imi pot scoate bani 70 euro sunt si aia bani nu as vrea sa ii las acolo .

@ Pe ce site imi pot face un Vcc ? Mai am 2-3 conturi limitate nu au sume mari pe ele dar nu strica ceva bani in plus daca mii pot recupera .

Edited by ionut.exotic
Link to comment
Share on other sites

www.entropay.com - te inregistrezi cu un mail, ai user si parola, pui o adresa si verifici mailul. E un proces destul de simplu.

Problema este ca trebuie sa incarci contul cu 3 euro cel putin ca sa poti vedea numarul de card/data expirarii/cvv-ul.

cvv = codul de verificare de 3 cifre de pe spatele unui card.

Poti transfera prin online banking, incarca cu un card sau direct de la banca 3 - 5 euro in acel cont entropay.

La metode de plata ai optiunea de a adauga cont bancar sau card.

Verificarea cardului in paypal se face in urmatorul mod: ei iti ia de pe card 1.50 euro si iti trimite un cod din 4 cifre care o sa-ti apara in 2 zile pe acel cont entropay.

Cand o sa ai cardul verificat si iti scot limita, poti da withdraw la suma de bani si in 2 zile o sa iti apara pe acel card entropay.

Apoi poti da withdraw din contul entropay in contul tau bancar si dureaza vreo 3 - 5 zile.

Edited by marckyy
Link to comment
Share on other sites

www.entropay.com - te inregistrezi cu un mail, ai user si parola, pui o adresa si verifici mailul. E un proces destul de simplu.

Problema este ca trebuie sa incarci contul cu 3 euro cel putin ca sa poti vedea numarul de card/data expirarii/cvv-ul.

cvv = codul de verificare de 3 cifre de pe spatele unui card.

Poti transfera prin online banking, incarca cu un card sau direct de la banca 3 - 5 euro in acel cont entropay.

La metode de plata ai optiunea de a adauga cont bancar sau card.

Verificarea cardului in paypal se face in urmatorul mod: ei iti ia de pe card 1.50 euro si iti trimite un cod din 4 cifre care o sa-ti apara in 2 zile pe acel cont entropay.

Cand o sa ai cardul verificat si iti scot limita, poti da withdraw la suma de bani si in 2 zile o sa iti apara pe acel card entropay.

Apoi poti da withdraw din contul entropay in contul tau bancar si dureaza vreo 3 - 5 zile.

Contul paypal trebuie sa fie de US ca sa nu ti-l limiteze sau merge cu orice tara?

Link to comment
Share on other sites

Daca e de us nu prea ai ce face cu el deoarece iti trebuie cont bancar de US. O posibilitate ar fi Payoneer dar nu stiu daca mai merge. Iti poti face pe Italia (accepta withdraw pe card) dar iti trebuie rdp de italia sa coincida si codul postal de unde e facut contul...

Conturile de Romania se cam limiteaza ce-i drept, din cauza unor destepti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...