Jump to content
CarlCasper

Idei script custom site filme

Recommended Posts

Salutare, lucrez la un script pentru filme online, seriale, review-uri, trailere, care urmeaza sa fie distribuit sub licenta / domeniu.

Legat de import al altor baze de date cu filme sau altele, sa-i fac si functie de genul? Ceva sfaturi va rog.

Si pe langa asta, astept ideile utilizatorilor de aici (potentiali clienti pentru platforma sau simpli useri), cum vedeti voi site-ul de filme perfect (functii). Al meu, are tot ce ii trebuie unui detinator care vrea sa ajunga in top si are nevoie de o platforma de calitate, dinamic (no refresh).

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce faci platforma,fa-ti ceva de genul astora , au facut banuti frumosi din scriptul lor,daca e bun cum zici tu vei avea nevoie doar de putina reclama la inceput.

1. Integreaza jwplayer in script,astfel pe langa pop-upurile cu tona de pe majoritatea site-urilor,mai scade 1-2 de la cei in care sunt urcate site-urile ( Doar vk nu au reclama,in rest toate cand dai play iti deschide pop-up )

2.Ce-am mai vazut eu smecher e sa ia thumbail-ul automat.

3.Alt lucru dragut mai e si importerul youtube,redtube,vimeo,bla bla.

4.Backendul drag and drop sa poata orice noob sa il customizeze.

5. Adauga snippet-urile ca sa ia google corect site-ul si sa il afiseze dragut.

2ey8kcl.jpg

Bafta multa.

Edited by Eddie91
Link to comment
Share on other sites

Apreciez mult la un site de filme, ca intotdeauna sa aibe un hyperlink catre imdb,si unul catre un trailer 1080p pe youtube ,nu inteleg de ce prefer aceste lucruri ,probabil din lejeritate .

Pe mine ,2,3 reclame la inceputul filmului nu ma deranjeaza daca pelicula are o calitate buna si faza cu "thread" separat,cum e in imaginea de mai sus ,cel putin cu soundtrack-ul e mortala ,si aici daca ai adauga pe langa numele melodiilor (sau/si niste detalii luate dupa un site de review-uri ) si adresa lor de youtube ,jos palaria .

Bine pentru tine e o actiune consumatoare de timp ,dar pentru mine un utlizator de rand ,ai avea o apreciere mult mai mare datorita lejeritatii pe care mi-ai creat-o.

Link to comment
Share on other sites

Salutare, lucrez la un script pentru filme online, seriale, review-uri, trailere, care urmeaza sa fie distribuit sub licenta / domeniu.

Legat de import al altor baze de date cu filme sau altele, sa-i fac si functie de genul? Ceva sfaturi va rog.

Si pe langa asta, astept ideile utilizatorilor de aici (potentiali clienti pentru platforma sau simpli useri), cum vedeti voi site-ul de filme perfect (functii). Al meu, are tot ce ii trebuie unui detinator care vrea sa ajunga in top si are nevoie de o platforma de calitate, dinamic (no refresh).

https://rstforums.com/forum/95124-sfat-pentru-cei-cu-siturile-de-filme-online.rst

! Vezi ca trebuie sa fie peste asta: PHPVibe CMS : The Video Script

deci sa aiba optiuni mai multe si mai bune decat asta dar si pretul sa fie mai mic, ca sa poti DISTRUGE concurenta. Studiaza-l, vezi ce optiuni are, mai cauta altul la fel si vezi ce optiuni are etc. si fa-l pe al tau cel mai bun.

Link to comment
Share on other sites

https://rstforums.com/forum/95124-sfat-pentru-cei-cu-siturile-de-filme-online.rst

! Vezi ca trebuie sa fie peste asta: PHPVibe CMS : The Video Script

deci sa aiba optiuni mai multe si mai bune decat asta dar si pretul sa fie mai mic, ca sa poti DISTRUGE concurenta. Studiaza-l, vezi ce optiuni are, mai cauta altul la fel si vezi ce optiuni are etc. si fa-l pe al tau cel mai bun.

sau ial pe asta, bagati *ula in licenta vibe cms, modifical 100% cum stii mai bine tradu 100% sa fie si RO, apoi iti faci un magazin offshore, si faci un ban cinstit ;)

Link to comment
Share on other sites

Pot scrie si aplicatii software. Just give me the details and I will give you the price! :D

Pe software, am pe rol (bine, asta l-am inceput pentru perfectionare) o aplicatie de chat, cu mai multe facilitati, chatroom-uri s.a.m.d.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, da, uite ca nu accesasem pagina filmelor, am dat click decat pe index si imi returna video direct, credeam ca asa e. Am vazut multe chestii aici pe care sa le implementez si la mine, mersi fain! :D

L.E. I-am implementat functia cu IMDB, incarca rating-ul, numele filmului si thumbail-ul automat prin link catre IMDB la film setat in panou.

Acum lucrez la functia pentru rating propriu al platformei, apoi sa mai modific putin sistemul de sortare, o sa-i pun sortare in functie de gen (asta e in header langa functia de search, ai setat un gen, platforma incarca automat filmele), apoi in functie de vizualizari, comentarii, an.

I-am lucrat si pagina pentru actori, unde poti incarca foto, informatii (biografie) si functie prin care platforma atribuie fiecarui actor filmele incarcate si pe site, pe pagina lui.

Cand o finalizez, pun demo pentru potentiali clienti.

Edited by CarlCasper
Link to comment
Share on other sites

Off: Pai daca spui ca faci soft custom-made pentru clienti, nu ar trebui sa stii ce vrea un client (orice client)? :) Functionabilitate, viteza, customizabilitate, aspect..

On: Neaparat posibilitatea ca (,) continutul sa poata fii generat de useri, cum era pe vechiul vplay, unde daca aveam chef sa vad un episod dintr-un serial mai putin cunoscut si nu avea subtitrare, descarcam un .srt de pe net si o adaugam (inainte ca subtitratea sa fie aprobata, aveam un preview la episod cu subtitrarea ca sa fiu sigur daca e okay inainte sa o trimit).

Link to comment
Share on other sites

@aihwh , nu cred ca detinatorul unui site de filme online ce va folosi plaforma va incarca filme fara subtitrare, nu vad folositoare functia.

Astazi sper sa fie gata, incerc sa automatizez cat pot de mult platforma, sa fac administratorilor munca mai usoara, o sa revin cu demo cand e gata.

Astept oameni interesati sa cumpere platforma, sunt dispus sa negociez un pret pentru distribuire open source a platformei (1 singur client).

Link to comment
Share on other sites

Bre, acum la modul cel mai serios, designul e groaznic. Daca vrei sa iesi pe piata cu asa ceva o sa ai dezamagiri si o sa fie foarte naspa..plm, nu stiu ce sa iti zic. Ia si lucreaza-l astfel incat sa para mai asezat, ca elementele tale se aseaza parca unde vor ele, fara o ordine anume etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...