Jump to content
CarlCasper

Idei script custom site filme

Recommended Posts

Informatii sistem:

- sistem vizionare filme online: adaugati link-ul IMDB in panoul de control, sistemul preia automat numele filmului, anul lansarii, directorul de productie, rating-ul si imaginea de prezentare, pentru continut (player si descriere) am implementat casuta speciala dotata cu editor avansat text.

- sistem vizionare seriale: adaugati link-ul IMDB in panoul de control, sistemul preia automat numele serialului, anul lansarii, directorul de productie, rating-ul si imaginea de prezentare, pentru continut (player si descriere) am implementat casuta speciala dotata cu editor avansat text. Odata incarcat un serial, sistemul ii va genera un ID care va foloseste la adaugarea episoadelor. Episoadele se adauga foarte simplu, adaugati ID-ul serialului, numele sau numarul episodului, si continutul (player-ul si descrierea).

- sistem vizionare trailere: adaugati numele trailer-ului, imaginea de prezentare, pentru continut (player si descriere) am implementat casuta speciala dotata cu editor avansat text.

- sistem pentru publicare articole: adaugati numele articolului, imaginea de prezentare (in cazul in care nu adaugati o imagine, sistemul va pune imagine default), pentru continut (articol) am implementat casuta speciala dotata cu editor avansat text.

- sistem pentru publicare autori (biografie): adaugati numele actorului, imaginea de prezentare, pentru continut (biografie) am implementat casuta speciala dotata cu editor avansat text.

Setari optionale panou de control:

- posibilitate start / stop functie PHP Firewall

- editare footer

- show / hide / edit widget-uri din sidebar (dreapta, pagina facebook, cele mai citite articole, cele mai vizionate filme, ultimele comentarii)

- editare global name sistem

- functie sistem in mentenanta (oprire intreaga platforma, cu mesaj pe care il setati in box-ul special dotat cu editor avansat text)

- permite / respinge inregistrari utilizatori

- permite comentarii cu sau fara cont utilizator

Setari panou de control pentru continut:

- stergere integrala filme

- stergere integrala seriale + episoade

- stergere integrala comentarii

- stergere integrala actori

- stergere integrala articole

- stergere integrala trailere

- editare film

- editare serial

- editare episod

- editare articol

- editare actor

- editare trailer

Pe langa aceste setari, optimizarea SEO o puteti face tot din panoul de control.

Contact e-mail dezvoltator: thesevensmarter@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Ai PM @Aripipevant.

Cei care au cunostinte printre detinatori de site-uri cu filme online si distribuie platforma, au partea lor.

Pune mai multe filme de test ca sa vad si eu cum se aseaza in grid, cum se modifica in functie de dimensiunea ecranului, sa vad cum e paginarea etc. Spre exemplu daca ai un tabel cu 8 filme tu ar trebui sa adaugi ca test 16 filme sau minim 9 ca sa vad cum e paginarea.

Tot la fel si la articole.

POate ca ai facut tu ceva bun dar daca nu stii sa-ti vinzi produsul tot degeaba. Pe mine unul nu m-ai convins cu nimic. Nu am vazut decat un simplu site de file, obisnuit. Design placut si cam atat. Nimic deosebit. De asta tu trebuie sa faci mai multe videouri de test, mai multe articole, mai multe chestii care sa arate functiile pe care le-ai implementat tu acolo. Asa nu-si da nimeni seama ce si cum.

Link to comment
Share on other sites

am incercat sa fac ceva asemanator, dar singura sugestie pertinenta pe care as putea sa ti-o dau e legata de player: foloseste DivX Web Player (Media Player | Media Player Download | DivX Web Player | DivX.com).

am folosit o gramada de playere, printre care si jwplayer si html5, dar DivX a dat cel mai bun randament, mai ales ca vede o gramada de extensii.

Edited by pada1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...