Jump to content
akadns

Va salut si ma retrag

Recommended Posts

Va salut cu ocazia retragerii mele din comunitate, o sa raman activ ca si simplu utilizator cum au facut multi inainte, motivul este personal. Am notat datele la colaboratorii mei de pe forum deci nu pierd date sau ceva important, nu are legatura cu forumul. Am ajutat m-ati ajutat nota 10 la forum asa trebuie sa mearga, moderatori si admini nota 10.

si ca sa nu crdeti ca e conspiratie va zic si motivul:

- nu cunosc pe nimeni personal de pe forum si nu stiu daca "alias-urile" sunt pe bune eu facand parte din comunitate din 2008 acum parca nu ma mai integrez aici ... pax a avut cat de cat dreptate ca ceva s-a intamplat atunci cu serverele si db(stiu ca nytro depune eforturi dar nu are legatura).

fiecare generatie trebuie sa comunice eficient punct eu deja am peste 30 de ani. am sa mai revin din cand in cand.

daca am postat aiurea imi cer scuze fumez :) si beau de nevoie si de placere si cu asta am inchis, sunt mândru c? sunt român !

Forumul este de ajutor continuati sa cititi ce se scrie aici ca nu strica.

Inca ceva ca si nota.. nimeni nu a avut tupeu sa zica:

- personal nu pot sa ajut comunitatea in domeniul black hat, uite imi este frica sa adaug 3 zero day exploit-uri pe forum dar nici nu le dau drumu pe hf. sac. forumul este urmarit si atat.

Apropo salutari Mircea Badea nu am stiut ca ai cont aici :D ne auzim !

Edited by akadns
Link to comment
Share on other sites

E si normal,de asta s-au retras si cei mai "grei" ai forumului,locul acesta a devenit un honeypot,si cum mentalitatea organelor in domeniu este: daca ai un iq mai mare sigur esti vinovat de ceva 'big'

Vayas con Dios!

nu asta e motivul, am explicat ca este ceva personal ce am facut eu. punct.

terminati cu prostiile organelor ::)))) sunt si ei/ele vizitatori pe aici si nimic mai mult ce a fost a fost.

nytro se pisa pe ei :) @Worm64 nu mai cred in alternative peste tot sunt politisti e si normal nu crezi? Eu sunt "prieten" cu 4 ofiteri sincer nu ma ascund o ducem bine cand se coace cozonacu.amenzi, asigurari, ..etc. Mi-au facut si numar distantat la masina sa se stie :)

dar vine o vreme cand trebuie sa iti iei iubita, copii si sa te duci pe o plaja departe patagonia, australia... si nu te gandi ca cine pleaca departe a facut ceva ilegal pur si simplu nu te integrezi in societate din moment ce ai dubla cetatenie "green card" si parintii au decedat si nu mai ai pe nimeni aici.

Edited by akadns
Link to comment
Share on other sites

Traim toti bine si daca esti activ pe forum sau nu. Sincer!

Thread-uri de astea mi se par lipsa de atentie. O mai fost unul, Reckon parca sau nu mai stiu care futea forum-ul cu Thread-uri "Ma las definitiv" si peste ceva timp venea inapoi, baietii de pe forum deja ii spuneau "Ba, mai pleci odata?"

Da-i PM lui Mein Nytruh daca ai coaie, si zii sa iti dea ban. Astfel vei fi un "regular user" si aia e.

Link to comment
Share on other sites

Da ba, daca urmariti ultimele release-uri de stiri de la DIICOT 99% sunt arestati de pe RST. :)) Sunteti prea praf.

@akadns, daca te retrageai nu mai dadea reply-uri si mizerii de genu, oricum nu-mi pun mintea cu astfel de posturi, vreau doar sa zic ca tu vorbesti de zero days dar tu n-ai auzit de full disclosure, sau de CVE sau PoC.. tu spui ca nu vrei sa le postezi pe RST? :)

Ba ce sa zic, imi pare tare rau ca pleci de la noi, stai linistit, daca nu te stii cu nimeni de aici o sa-ti ducem dorul.. plm cu posturile voastre de retragere, zici ca voi ati jucat pentru nationala 20 de ani

Link to comment
Share on other sites

[... bla bla bla ... prostii ....] forumul este urmarit si atat.

Si ce daca e urmarit bre ? Crezi ca toti de aici sunt pusi pe fraude ?

Eu de exemplu nu frecventez decat sectiunea de "Ajutor" incercand pe cat posibil sa ajut alti utilizatori cu probleme decente (gen mi-a crapat windows, cum instalez apache .. etc.), zona de "Tutoriale Romana" unde mai scriu cate un tutorial din joi in paste si "RST Market" unde vand diverse servicii in mod 100% legal.

Ce treaba am eu ca este urmarit forumul atat timp cat eu nu fac nimic rau ?

Sa inteleg ca ai facut ceva si ti-e teama de consecinte ?

Numa' bine.

Link to comment
Share on other sites

Numai bine in ceea ce vei face dar nu inteleg un lucru

o sa raman activ ca si simplu utilizator cum au facut multi inainte

cum adica ca simplu utilizator( ai avut vre-un grad? ) o.O in fine, cat despre partea cu "forumul e urmarit"

daca esti "curat" si nu faci prostii nu ai de ce sa te temi.

Link to comment
Share on other sites

Da ba, daca urmariti ultimele release-uri de stiri de la DIICOT 99% sunt arestati de pe RST. :)) Sunteti prea praf.

+1

p.s: Ba, pentru hackerii prea buni, stati pe rst chiar daca e urmarit de gabori : Testati cat de hackeri sunteti, daca va prind nu sunteti asa de hackeri buni cum va credeti, daca nu :) .

sigur nu te retragi pentru ca e la moda, sau vrei atentie?

Edited by Kalashnikov.
Link to comment
Share on other sites

Numai bine in ceea ce vei face dar nu inteleg un lucru

cum adica ca simplu utilizator( ai avut vre-un grad? ) o.O in fine, cat despre partea cu "forumul e urmarit"

daca esti "curat" si nu faci prostii nu ai de ce sa te temi.

prostioare facem cu toti , eu am facut multe smekeri , nimeni... nici ultimate gabor team nu m-a prins.

Link to comment
Share on other sites

Forum-urile sau nascunt in ideea, ca oameni sa faca schimb de cunostinte ...

daca stai pe rst si intrebi/ajuti cum se poate rezolva o problema, nu vad cu ce te deranjeaza prezenta gaborilor,

daca stii sa pui intrebarea in mod inteligent, te pot ajuta chiar ei !

Daca faci ceva ilegal sau nu e problema ta .. atata timp cat nu esti prost sa strigi in gura mare !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...