Jump to content
vabogsm

Zte kis Pro (orange zali,Cosmote smartshare) help unlock>?

Recommended Posts

Salutare ,Bine vam gasit am un zte kis pro branduit orange si as vrea sa ii pun softul lui original...cine mar putea ajuta cu un link sau o modalitate de al flashui cu un firmware nou(official) sau care soft este branduit mai putin ce versiune cea de la cosmote sau ce provider ? Si cine ma poate ajuta cu un NCK code(Unlock code) pentru el sau exista o modalitate sa il decodez free?

Model:Zte Kis Pro

Provider: Orange Ro

Imei:358046030978192

Multumesc pentru timpul acordat! O zi faina!

Link to comment
Share on other sites

ar trebui sa-l rootezi cu cydia impactor sau root genius si dupa aia cu root explorer intri la system-app si de acolo te scapi de aplicatiile care nu iti folosesc....de ex. daca esti pe Telekom nu o sa-ti foloseasca aplicatia de la orange sau aia cu TV daca ai un orange zali sau un vodafone(zte kiss pro) poti scapa de aplicatiile de la vodafone dar asta numai daca ai rootat telefonul fara root nu merge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Custom romuri nu am incercat ca nu este inca niciun ROM pentru zte kiss pro

Pentru firmware trebuie sa intri pe pagina asta:Support - ZTE Devices - Tomorrow never waits si de acolo alegi tara si marca telefonului: de ex...daca ai luat telefonul din Romania selectezi romania daca nu tara de unde l-ai cumparat si acolo gasesti softul updatat pentru orange zali dar si detalii cum sa-l instalezi

Edited by ToNe
Link to comment
Share on other sites

Salutare ,Bine vam gasit am un zte kis pro branduit orange si as vrea sa ii pun softul lui original...cine mar putea ajuta cu un link sau o modalitate de al flashui cu un firmware nou(official) sau care soft este branduit mai putin ce versiune cea de la cosmote sau ce provider ? Si cine ma poate ajuta cu un NCK code(Unlock code) pentru el sau exista o modalitate sa il decodez free?

Model:Zte Kis Pro

Provider: Orange Ro

Imei:358046030978192

Multumesc pentru timpul acordat! O zi faina!

Salut, acum am vazut doar topic-ul, daca mai ai nevoie de decodare, pot incerca eu prin imei sa vad daca merge, gratis.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...