Jump to content
time4play

Viteza RDS 1000mb/s [1GB/s]

Recommended Posts

Sunt curios cam la ce viteza reala poate ajunge internetul de la RDS , pachetul de 1gb/s cu care se lauda ei.

Sunt pe punctul de a face contract si ma gandeam ca poate unii dintre voi aveti si-mi puteti spune la ce viteza reala ajunge pe torrent (La modul general , stiu ca depinde si de seederi , etc) . [Momentan sunt in Brasov pentru o scurta perioada] aici vreau sa vad cum ar lua fibra.

Ma mai gandeam sa nu faca vre-o fenta sa-mi mearga cum merge ala de 500mb/s (15/20mb/s reali) si sa zica ca inca in zona mea vezi doamne se va baga cat de curand nustiu ce sa mearga la putere maxima... Ca au cardeala dinasta , am mai vazut.

Thanks ! :)

Link to comment
Share on other sites

Am testat 1gbps de la RDS pe un calculator pe post de server back-up cu cateva HDD-uri in raid si am atingeam 700-800mb pe speedtest.Pe track-ere trageam cu 20-30mb.( Ofc fisiere cu seeds si trackere populare)

Acum depinde pentru ce vrei sa folosesti, eu zic ca pentru consumer-use acasa se merita daca ai foarte multi "clienti" pe router( smart TV, telefoane, laptopuri, etc);

O alta achizitie ( destul de costisitoare) pentru a creste randamentul e un router ac.

Nu stiu daca in Brasov infrastructura iti asigura aceeasi banda/viteza ca in Bucuresti;

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...