Jump to content
yakuZza22

Turkojan 4 !!!!!!

Recommended Posts

Caracal´isimli üyeden Al?nt? Mesaj? Göster

how can i make turkojan run at startup? when i select "copy server to pc" and "autostart server", it says "cannot read source file" or something like that. what can i do? copy server to pc name set to: smss.exe and autostart server set to: smss

please help! thanx

Funguskid´isimli üyeden Al?nt? Mesaj? Göster

Hello..

I have released a bug fix for it,check www.turkojan.com/eng/yukle.php

Link to comment
Share on other sites

pe mine nici sa fac serverul nu ma lasa.. da eroare cand vreau sa l salvez si sare si nodu in sus... si cu nodu oprit tot nu pot sa l creez ... pana acum a mers ...acum nu mai merge... are cineva vreo idee..

incearca sa dezactivezi nod-ul, nu sa-i dai doar quit. modulele alea ale lui amon si ce mai are, da-le disable. incearca dup-aia sa faci server-ul. nod-ul il vede ca virus si probabil nu te lasa sa creezi server-ul

cheers

Link to comment
Share on other sites

uitati o versiune bug fixed: http://rapidshare.com/files/96342949/Setup.exe

am observat ca daca faceai server-ul si il mutai in alta parte, ii schimbai numele, nu mai mergea. dadea o eroare. asta cand il faceai cu optiunile copy server to pc si autostart server. am postat pe forumul lui si s-a rezolvat. versiunea asta merge :)

http://cigicigi.net/platform/showthread.php?p=158762&posted=1#post158762

cheers

Link to comment
Share on other sites

cu asta nu l-a detectat, dar e demo si are un banner de kkt, gasiti cu crack si merge si bineninteles il puneti si aici.

Apropo nu-l uploada pe virustotal sa-l scanezi ca devine detectabil. Succes

mie nu imi merge deloc. nici nu-mi intra in el...nu deschide nimic cu exe stealth-ul :) am gasit pe un torrent cu tot cu serial, dar s-a oprit la 61% :D

o sa caut altceva...poate dau de ceva care merge si va spun ;)

cheers

Link to comment
Share on other sites

la mine e alta belea , am infectat pe una , am pus pe port 5445 , dau start , imi zice user blabla is online dar nu merge sa execut absolut nimic pe calcu ala.imi zice in stanga jos in tray`u programului "No Connection!"

:X

dai dublu click pe user blabla :P trebuie sa scrie connected to: blabla

Link to comment
Share on other sites

Find the offsets that the anti virus is using to detect the file and Hex edit them with a free hex editor is a long yet good solution.

eu nu stiu sa umblu cu editoarele hex. daca cineva stie si reuseste sa-l faca nedetectabil, sa ne spuna si noua :D

nu cred ca trebuie un tutorial ca sa dai "save" :evil:

Link to comment
Share on other sites

turkojanmw8.th.jpg

Click pe imagine pentru a o vedea calumea.

Ok sa explicam:

Primul lucru care il faceti este sa treceti ip-ul vostru la rubrica Address.

Motivul? pentru ca odata ce infectati cu serverul o victima acesta se conecteaza automat la calculator vostru , nu e ca radmin unde te conectezi tu , se conecteaza el la tine automat si tu te "plimbi" prin calc cu optiunile care ti le pune la dispozitie programul.

Al doilea lucru care trebuie sa il faceti e sa setati un port pe care sa ruleze serverul, portul il setati in rubrica din dreapta rubricii Address , se cheama Connection Port.

Preferabil un port deschis nu filtrat sau asa mai departe,sa zicem ca vreti sa infectati un amic de pe messenger, pai deschideti o fereastra de mess cu el , vorbiti cateva secunde , dupaia deschideti cmd din start -> run , (cmd=Command Prompt) si scrieti in cmd netstat -b si cautati ip-ul victimei o sa apara ceva de genu ypager.exe ip-u ESTABLISHED .

Bun , odata ce aveti ip-u viitoarei victime conectati-va la diferite porturi sa vedeti daca va da Timeout(filtrate) sau Refused(deschise dar nu folosite). Odata ce ati gasit un port cu refused setati portul in turkojan si pe acel port o sa ruleze serverul.

Al 3 lea pas este rubrica Connection Delay de sub rubrica Address , la aceasta rubrica lasati default-ul care este cifra 10.

Urmatoarea rubrica este User name care se afla in dreapta rubricii Connection Delay si sub rubrica Connection Port. Acesta rubrica (User Name) este optionala , practic e pentru personalizare, daca de exemplu amica/amicul vostru de pe messenger care vreti sa il infectati se numeste Radu atunci treceti acolo Radu si odata ce va fi infectat va aparea in turkojan Radu is now online , practic cu optiunea asta deosebesti victimele intre ele.

Al 4 lea pas bifati optiunea de jos tare , la rubrica Running Mode aveti doua optiuni :

Help mode (visible)

si

Stealth mode (invisible)

Bifati Stealth mode pentru a putea folosit celelalte optiuni din server si pentru ca victima sa nu vada cum se infecteaza serveru in sistemu lui atunci cand il executa.

Al 5 lea pas bifati rubrica Autostart Server care e situata sub rubrica User Name, odata ce ati bifat rubrica Autostart server scrieti in casuta rubricii urmatoarele: svchost dupaia duceti-va in stanga rubricii Autostart Server si veti gasi o noua rubrica numita Copy server to PC , bifati rubrica si in casuta rubricii scrieti svchost.exe

De ce? pentru ca serverul sa ruleze sub numele de svchost.exe , practic daca se uita victima in task manager si registry va vedea svchost.exe si va presupune ca e serviciul svchost oferit de windows , de asemenea nu il poate inchide din task manager deoarece ii va interzice windows-ul.

Pasul 6 , uitati-va la rubrica Other Settings care se afla sub rubrica Copy server to Pc , aici aveti 4 posibile optiuni de bifat:

Melt Server When Run

Copy with old file date

Delete system restore points

Restart when server is

Bifati doar rubrica Melt Server when run , daca bifati rubrica asta .exe-u care il dati victimei sa il execute pentru a se infecta se va sterge dupa executie.Deci practic victima va fi infectata si urmele sterse.Celelalte 3 optiuni nu le`am folosit si habar nu am ce fac deci nu ma avant sa explic.

Pasul 7 , bifati rubrica Show Message care se afla in dreapta rubricii Other settings, odata ce ati bifat aveti niste casute acolo.

Prima casuta este Mesaj title:

Asta inseamna titlul mesajului , deci practic cand victima da dublu click pe .exe-u care il dati voi sa se infecteze ii va aparea un mesaj , e foarte util asta pt ca puteti simula o eroare si ca acel .exe nu merge si victima nu se va prinde ce este de fapt.Scrieti aici ce vreti voi , e imaginatia fiecaruia aici nu am explicatie mai amanuntita, eu de exemplu voi scrie error si dedesubt in casuta Message voi scrie File is corrupt and unreadable.

Ok dupa ce am scris mesajul de eroare apas butonul Test sa vedem daca merge, daca iti apare pe ecran mesajul care lai scris in casuta inseamna ca merge .

dupaia poti alege mai jos o iconita pentru mesajul eroare , aveti 4 iconite default , alegeti care credeti ca se potriveste mai bine pentru eroarea care vreti sa o mimati.

Ok , acum ultima rubrica este rubrica Icon de jos.

Aici puteti alege o iconita pentru .exe-u care il creati (serveru)

Aveti deja setata iconita default de program , butonul Default pastreaza iconita deja setata , butonul Icon hunter va permite sa folositi iconita oricarui program care il aveti deja pe calc , de exemplu daca aveti mIRC-ul instalat puteti folosi iconita mirc-ului si serverul rezultat la final va arata ca si cum ar fi executabilul de mIRC , iar butonul Select Icon va permite sa selectati de pe calculator fisierele .ico (daca aveti deja iconite care leatzi salvat de pe net si vreti sa le folositi alea atunci cu acest buton le adaugati)

Cam asta e tot, dupa ce ati facut toate astea dati Save acolo jos in dreapta , selectati unde pe calculator sa vi se salveze serverul si scrieti si numele sub care vreti sa vi se salveze. Spor :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...