Jump to content
MrGrj

[RST] Youtube Downloader

Recommended Posts

Inca ma holbez la data posturilor, eram foarte sigur ca am citit 2005 prima oara. Voi scrieti youtube downloaders in 2015? Cu asta se lauda RST power in 2015? Serios?

Nu intentionez sa ofensez pe nimeni, dar, ce naiba? Sunt addon-uri prin care descarci orice in ce format vrei din 2 click-uri.

Lasa-i bre. Macar lucreaza si invata ceva bun. Ce saracia sa faca, scamuri de facebook si virusi ? Rautate cibernetica ce esti :))

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Daca stai putin si te gandesti exista addons pentru orice insa nu asta e ideea. Poate cineva vrea sa invete cum sa faca asa ceva, sau poate cuiva ii este mai la-ndemana sa dea un dublu-click si sa descarce ceea ce vrea.

Ce cauta la RST Power ? Nu stiu ce sa iti raspund. ( am cerut voie sa-l pun, si l-am pus ) :)

Edited by MrGrj
Link to comment
Share on other sites

Ca alternativ? v? pute?i uita pe youtube-dl. Simplu de folosit.

Exemplu:

$ sudo apt-get install youtube-dl ffmpeg libavcodec-extra-53
Save all music from a playlist as mp4 and mp3 with High Quality
$ youtube-dl -i --write-info-json --keep-video -o "%(title)s(%(id)s).%(ext)s" --extract-audio --audio-format=mp3 --audio-quality=0 --max-quality=1080p https://www.youtube.com/playlist?list=ID-PLAYLIST

?i e open-source.

https://github.com/rg3/youtube-dl

Link to comment
Share on other sites

Era frumos daca cel putin o scria el pentru ca prin copy/paste cred ca pot sa-l invat si pe nepotumiu sa "creeze" aplicatii.Wave, nu stiu ce addon-uri folosesti tu insa este un addon foarte puternic pe care l-am folosit in trecut cu care descarci ce vrei tu la orice claritate.

Link to comment
Share on other sites

Era frumos daca cel putin o scria el pentru ca prin copy/paste cred ca pot sa-l invat si pe nepotumiu sa "creeze" aplicatii.Wave, nu stiu ce addon-uri folosesti tu insa este un addon foarte puternic pe care l-am folosit in trecut cu care descarci ce vrei tu la orice claritate.

Nu folosesc addon-uri deloc. Doar aplicatii.

Link to comment
Share on other sites

@Erase, iti sugerez sa aduci dovezi, altfel iei ban. MrGrj e unul din putinii oameni de pe forum care chiar programeaza, si tu continui sa arunci cu cacat. A facut o aplicatie interesanta, codul sursa este public. Daca a copiat din alta parte, vin-o cu dovezi ceva. Ca a facut ceva ce exista deja? Conteaza? Dupa cum ai spus chiar tu si alti, sunt plug-inuri facute pentru diferite browsere, el a scris ceva in C#, aplicatie de sine statatoare. Deci dovezi sau termina.

Link to comment
Share on other sites

Sunt absolut sigur ca "programeaza" insa doar cu mouse-ul.

Ok, avand in vedere ca nu-mi raspunzi la pm voi posta aici.

FileDownloader

RST

AbortableBackgroundWorker

RST

Helper

RST

Nici macar un byte modificat de el in aceste clase.Daca punea amiit si nguyenvanduocit la about acolo cu siguranta eu nu interveneam in scopul asta.Daca nu va e de ajuns inclusiv raspunsurile lui pe forum le puteti gasi pe alte forumuri dand un search cu un fragment din acel cod.

LE: N-am spus ca a creat ceva ce exista deja ci ca a folosit cod open-source si nu a dat credite.

Edited by Erase
Link to comment
Share on other sites

Daca a ajuns sa copieze chiar si codul din forma si codul copiat este mai mult de 70%/total, mai poate spune ca a facut el acest proiect nedo?

https://github.com/RomanianSecurityTeam/RSTYoutubeDownloader/blob/master/src/downloadForm.cs

https://github.com/amiit/Video_Downloaderr/blob/master/frmFileDownloader.cs

LE: Cred ca e ultimul post pe tema asta.

Edited by Erase
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...