Jump to content
vabogsm

Problema Orange Zali! Urgent!

Recommended Posts

Buna ziua am nevoie de ajutorul vostru am o problema am schimbat un touch de Orange zali cu unul nou de pe net un touch oringinal Zte acum problema e ca nu mil recunoaste adevarul e ca diferea un pic la chip de pe banda flex.. exista o modalitate de a recunoaste touchul?

Am incercat hard reset dfu mode&restart orice repet Touchul este nou!

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca daca ii faci reflash cu aceeasi versiune o sa mearga pentru ca ai zis ca touchul nu este de la modelul asta ....

ceea ce inseamna ca va trebui dupa opinia mea sa faci un rom special pentru asta cu driverele incluse ... din pacate ce este drept nu am facut niciodata chestia asta ... dar poti incerca pe xda forum sa intrebi pe acolo cred ca ai mai multe sanse de reusita

Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa il rootez cu framaroot si sa ii sterg niste aplicatii software si sa incerc sa pun twrp sau cwm dar modelul nu este in lista lor...am incercat cateva metode dar fara succes din threadul postat de tine #SerbanChz am ajuns sa sterg toate aplicatiile nefolositoare de la orange din fericire a inceput sa mearga chiar uluitor mai bine dar vreau sa schimb grafica accea de la orange practic branduirea ROm din italia,portugalia SUA au ramas la designul original doar adaugand cateva aplicatii iar eu vreau sa ajung in pasul acela sa il flashuiesc si sa il rootez sa sterg aplicatiile si sa ajung la desginul de baza minimilist si simplist pt o mai buna fuctionare si cu ocazia asta fac si touchul impusc 2 iepuri deodata!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...