Jump to content
Htich

Facebook email BruteForce.py

Recommended Posts

e de ajuns sa te uiti la url-ul profilului, ca sa-ti dai seama cam ce email ar avea [...]

e de ajuns ca userul sa aiba setat un url personalizat; il poti folosi ca user pt. logare [de ex. 'someusername', url-ul fiind https://www.facebook.com/someusername], nemaifiind nevoie sa ghicesti emailul

edit: sau poti folosi chiar Profile ID number, din cate vad din script...

Edited by wdw
added some shit
Link to comment
Share on other sites

Treaba cu aflatul email-ului pe care e facut contul nu este pentru a afla parola de facebook, ci pentru a face phishing direct.

Exemplu: Sa spunem ca e o persoana care am vazut-o doar pe facebook si nu am alte detalii, dar pe mine ma intereseaza sa ii bag un RAT in PC. Nu mai are rost sa fac bruteforce la contul de facebook, ca apoi sa ma uit de pe ce email a facut contul.

If you get my point...

Link to comment
Share on other sites

Bine ba bravo de post , acum o intrebare mica cum ar fii pe un passlist cu 1.000.000 parole pe un i7-4790k si 24 gb ram (ddr3 1800) cam cat de repede ar merge treaba ? avand in vedere ca incearca toate parolele dar nici una nu este corecta. App banda este 1gb/s rds (1 gb download , 30 mb upload) urban.

Link to comment
Share on other sites

Am incercat primul fisier cu 10 parole si a gasit parola, iar cand am dublat parolele din fisier nu a mai gasit nimic (desi am pus parola buna in ultima linie). Totusi, sa se opreasca la o cautare de 197 de linii mi se pare ca este degeaba ... Nu vreau sa imi imaginez daca pui un dictionar de cativa MB si stai ca boul cateva ore si nu se intampla nimic ...

Kalii.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...