Jump to content
ping01

Alfa Awus036NH pe android

Recommended Posts

Salut!

Stie cineva cum se poate conecta adaptorul Alfa awus036nh pe android? Am incercat cu cablu OTG si cablu Y dar nu merge..Am un galaxy note 3 n900v (Verizon)...Am instalat kali linux full pentru armv7 pe el, am incercat sa instalez driverele pentru chipsetul rt3070 dar nu merge...probabil este de vina kernelul telefonului. Aveti idee cum as putea modifica kernelul sa-i adaug driverul pentru rt3070? Sau trebuie neaparat sa schimb kernelul telefonului cu altul care contine deja driverele pentru rt3070? Si daca da, atunci ce kernel imi recomandati? Tin sa amintesc ca versiunea telefonului e n900v si are bootloaderul blocat de cei de la Verizon!:(

Link to comment
Share on other sites

Chipsetul folosit este de la ralink(RT3070)..am gasit driverele...am incercat sa le instalez si nu merge...dupa am citit pe mai multe forumuri si am vazut ca trebuiesc instalare linux-headers...am incercat si apt-get install linux-headers-$(uname -r) si linux-headers-generic nu merge...ori imi arata o eroare 'unable to locate package linux-headers-3.4.0-1487472' ori 'package 'linux-headers-generic' has no instalation candidate....dupa cate am vazut nu cred ca mai exista versiunea aceasta in sursele kali linux....am incercat ca schimb si sources.list...degeaba....pot descarca de altundeva? Mentionez ca am instalat de mai multe ori kali pe telefon si i-am facut update apt-get update intotdeauna inainte sa incec sa instalez ceva....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...