Jump to content
UnixDevel

Colegi prin Londra ?

Recommended Posts

Eu stau in Londra. Dar nu ai nevoie de indicatii,nimeni nu stie Londra,nici macar londonezii,e prea mare :))

Ghideaza-te dupa London Transport (aplicatia android) cu o cartela Lyca cu net nelimitat,dai 10 lire + Sygin .

Da-mi PM daca vrei ceva amanuntit,dar ca sa ajungi undeva folosesti prima aplicatie,face absolut orice.

Ca fapt divers,eu ma intorc zilele astea in Londra si nu stiu sa ajung la colegul meu la munca sa imi iau cheile ca le-am uitat...

Edited by Eddie91
Link to comment
Share on other sites

Asculta la mine. Am fost in Londra de mai multe ori si m-am descurcat mai bine de zici ca m-am nascut acolo.

Exista o oferta la vodafone cu 4 E / zi si iti folosesti traficul din tara nelimitat. Daca esti la abonament te costa doar 2. Ai 1-2 GB date si o sa fi tatic.

Google Maps cunoaste Londra bai... la perfectie. Nu este nevoie sa cauti zone exacte ci poti pune si locuri aproximative se prinde singur unde vrei sa ajungi.

Te indruma exact pas cu pas la modul:

Ia metroul de aici cu numarul, coboara in "paddington" dupa 5 statii apoi ia nu stiu ce autobuz care vine in (si iti spune si timpul pana apare cu exactitate), mergi iar 3 statii, apoi ia trenul, apoi mergi pe jos 50 de m, ma rog ai inteles ideea.

p.s Nu ai voie sa inchizi geamurile in metrou 80 lire amenda. Peste tot au ferestrele deschise: tren, autobuz, metrou curent ca la balamuc, iar ei stau in tricouri la 15-16 grade.

Edited by 3mPtY
Link to comment
Share on other sites

Nu ai voie sa inchizi geamurile in metrou 80 lire amenda. Peste tot au ferestrele deschise: tren, autobuz, metrou curent ca la balamuc, iar ei stau in tricouri la 15-16 grade.

Legenda spune ca @Elohim si-a demontat geamurile de la casa de frica amenzilor :))

Link to comment
Share on other sites

City Mapper am folosit eu la inceput ca nu ma orientam deloc. Iti explica aplicatia exact ce sa faci, pe unde si cat sa mergi. In rest, GPS pe telefon daca ai e bine. Nu cred ca gasesti o persoana sa cunoasca bine toata Londra. Eu stiu oameni de 20+ nascuti aici care nici macar nu au auzit de unele cartiere maricele desi merg zilnic cu metrou si alte cacaturi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...