Jump to content
G3nTleMan

Incepe sfarsitul filmelor online!?

Recommended Posts

Se pare ca cei de la dmcas ataca tare.

Le multumesc ca mi-am pierdut ore/zile bune din viata si curent.

Videomega e mort :) mi-au fost sterse peste 90% din filme.

Raspunsul:

Sir,

We have problems with dmcas, we received a lot dmcas e-mails to remove content, sorry for this situation!

Regard

Probabil cei de la dmcas incep usor usor si o sa blocheze orice este legat de filme online=((

E bine acum decat mai tarziu :))

Bafta baieti (care aveti site de filme)

Link to comment
Share on other sites

Aia e pastila de la ei.Mai sterg si ei din filmele care nu produc...

Ei nu au cum sa primeasca notificare pe acel film pus de tine...doar daca da de film pe site-ul unde este pus :).Asa ca si tu trebuia sa primesti notificare prin contact...

Ma rog.Astea apar nu e nimic sigur acum e ok maine e nasol :).

Faceti altceva...nu site-uri de filme pentru ca astea nu mai prea merg..sunt destul de instabile totusi e piraterie.

Au aflat probabil ca a scazut downloadul de pe torrente si s-au intrebat bai dar totusi astia cum vad filmele. Tocmai au aflat de "noua" tendinta: streaming:)

:)) filmele streaming sunt de ani buni nu au aflat doar acuma stai linistit :)))))

Link to comment
Share on other sites

Aia e pastila de la ei.Mai sterg si ei din filmele care nu produc...

Ei nu au cum sa primeasca notificare pe acel film pus de tine...doar daca da de film pe site-ul unde este pus :).Asa ca si tu trebuia sa primesti notificare prin contact...

Ma rog.Astea apar nu e nimic sigur acum e ok maine e nasol :).

Faceti altceva...nu site-uri de filme pentru ca astea nu mai prea merg..sunt destul de instabile totusi e piraterie.

:)) filmele streaming sunt de ani buni nu au aflat doar acuma stai linistit :)))))

Nu uita ca traim in romania.

Ilegalitatea este singura modalitate sa faci bani :))

edit: videochat-ul nu este ilegal :) .dar nu vreau sa-mi bag degetul in cur

Link to comment
Share on other sites

Voi sunteti constienti ca daca va vor prinsi , sunteti prinsi .Nu ?

Sper ca nu va bazati pe o inregistrare privata a domeniului .

Daunele cerute in astfel de cazuri sunt destul de mari , aveti grija ca e mancatorie multa .

Si daca are privacy in multe cazuri registrar-ul ridica privacy. Specificati in terms ca filmele sunt user uploaded - nu au de unde sa stie ca le-ati pus tot voi - si sa le dati jos in caz ca va trimite DMCA. A doua zi puteti redenumi filmul - acelasi model ca la file lockers.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Da-ti bine seama ce este corect (opiniile sunt personale)!

Informatia este cultura si oricine ar trebui sa aiba dreptul la cultura, indiferent de starea materiala! Sharing is caring. Si invers.

Adica semnatura ta:

Tu daca ai fi cantaret sau programator ti-ar conveni sa muncesti 3 ani la o melodie/un joc care sa se cumpere in 10 exemplare dupa care sa fie piratata?

Nu am zis ca e corect sa se platesca totul, dar totusi cei care-si permit si nu este un lux, ar trebui sa inceapa sa faca si asa ceva. Si nu, nu este cultura. Un joc nu este cultura asa cum nici filmul nu este cultura. Cultura este educatia, care ti-o ofera cartile. Alea sa fie gratis.

Link to comment
Share on other sites

voi va ganditi ca daca n-ar fi piraterie marea majoritate n-o sa dea banii niciodata pe filme/muzica/jocuri

Ganditi-va ca aia care produc fac bani si prin aceasta piraterie.

Nu uitati ca "noi" votam/populam filme/jocuri/melodii.

Stati linistiti ca n-o sa vezi o vedeta fara bani.

Ei traiesc datorita noua. Cu sau fara sa platim produsele lor.

E vina mea ca traiesc in romania? si ca nu-ti ajung banii nici sa-ti permiti sa mananci "sanatos"

Nu vedeti ca ne manipuleaza cum vor ei.Ne omoara usor usor.Si noi zicem ca e ceva normal ;)

Link to comment
Share on other sites

Da-le in pula mea. Ne-om uita la documentare pe Digi World si pe Discovery ca sa fim mai culti si mai educati :))), cinefilii vor vedea viata necranata si toata lumea o sa scuipe seminte in parc, la aer. Nici cand nu stiam de torrente nu ma uitam online, plus ca sunt sigur ca lumea nu e atat de data in vant dupa un film.

P.S. Imaginati-va ce ar fi daca am primi de toate pe "degratis" :))) Ne-am freca la bile toata ziua si am face doar ce vrea pula noastra. Este sau nu este? E bine ca dispare pirateria incet, in modu asta ne forteaza sa asudam pentru anumite vicii.

EDIT: @G3nTleMan, sa stii ca numa pensionarii se plang din vina altora.

Edited by Aripipevant
Link to comment
Share on other sites

eu recomand http://losmovies.tv si sustinerea lui prin clickuri PE reclame

Te-ai gandit mult ca sa faci un pic de spam ? =))

Sarind peste faptul ca si eu fac la fel si 98% din oameni fac la fel, mi se pare ceva corect sa se plateasca pentru filme, muzica si jocuri.

Mie NU !

Si daca s-ar interzice astfel de situri cu filme piratate eu tot nu as da bani ca sa ma uit la filme sau sa ascult muzica. Este gratis, este, nu, nu ma intereseaza. Si cred ca asa ca mine gandesc toti cei care se uita la filme piratate online.

Imi place sa am si eu parte de micile placeri ale vietii, macar alea pentru care nu trebuie sa fac ceva: sa vin acasa si sa ma uit la un film, ce film vreau eu si cand vreau eu. E treaba mea. Daca nici asta nu se poate atunci sa-mi bag p*la in ea de treaba. Ce mai poti face in tara asta de cacat ?

Nu uita ca traim in romania.

Ilegalitatea este singura modalitate sa faci bani :))

edit: videochat-ul nu este ilegal :) .dar nu vreau sa-mi bag degetul in cur

Dar ce anume ai vrea tu sa-ti bagi in cur daca nu degetul ? :))

Link to comment
Share on other sites

eu recomand http://losmovies.tv si sustinerea lui prin clickuri PE reclame

Fuck off, you dumb fuck.

@G3nTleMan "dmcas" nu e vreo agentie. Se refereau ca au primit prea multe reclamatii DMCA ( ==> dmcas ). Iar in cazul asta, hostezi la baietii nepotriviti pt asta. Sunt o gramada de hosteri care accepta si in doare in pula de dmca complaints. Nu pt 20 euro pe luna, dar sunt o gramada. Schimba-ti hostul pur si simplu. Chiar si Romania, ca idee, nu este obligata sa serveasca vreo cerere de tip DMCA. Ca multi de frica totusi iau masuri, e alta treaba.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg rostul topicului. Streamingul inca merge si o sa mearga inca o buna bucata de vreme. Niste complaint-uri nu schimba nimic, nici niste fisiere sterse.

Nu uita ca traim in romania.

Ilegalitatea este singura modalitate sa faci bani :))

Cu alte cuvinte, esti cel putin un ratat care printre upload-uri de filme/seriale a mai aruncat un ochi pe Breaking Bad, Sopranos, Catch me if you can si ce alte productii cu baieti rai mai exista.

Nu ma intereseaza subiectul topicului in sine, e discutabil daca e ok warezul sau nu si in ce circumstante, dar ca sa spui ca "ilegalitatea este singura modalitate sa faci bani" te face un cacat cu ochi.

Just my 2 cents.

Edited by aihwh
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg rostul topicului. Streamingul inca merge si o sa mearga inca o buna bucata de vreme. Niste complaint-uri nu schimba nimic, nici niste fisiere sterse.

Cu alte cuvinte, esti cel putin un ratat care printre upload-uri de filme/seriale a mai aruncat un ochi pe Breaking Bad, Sopranos, Catch me if you can si ce alte productii cu baieti rai mai exista.

Nu ma intereseaza subiectul topicului in sine, e discutabil daca e ok warezul sau nu si in ce circumstante, dar ca sa spui ca "ilegalitatea este singura modalitate sa faci bani" te face un cacat cu ochi.

Just my 2 cents.

Poti s.o mai sugi odata te rog? Ms.

.probabil tu esti unul din aia care.si baga degetul in cur.

Link to comment
Share on other sites

Off topic :

America : Salariul minim pe aconomie : 3933.5 ron - un CD cu muzica costa : ~19.67 ron

Romania : Salariul minim pe aconimie : 1000 - un CD cu muzica costa ~50 ron

Valabil si la DVD-uri, casete, seminte, prezervative, absorbante, hartie igienica, etc

Este vre-un fan Pink Floyd care nu si-a cumparat in viata lui un CD sau un DVD cu un album de-al lor?

Romania inca nu este educata (moral si financar). "Lux-ul" pe care 80% din noi deocamdata ni-l permitem este de a supravietui pe ziua de maine.

Totusi discutam pe un forum in care sunt foarte multi utilizatori programatori, care au un trai mai bun decat parintii lor, si isi pot permite un CD sa si-l cumpere, doar ca au incultura, needucatia si nesimtirea de a dwonloada mai bine un torrent gratuit. Pun pariu ca sunt caruta de astfel de useri aici.

On topic : Site-urile de streaming, videosharing, filesharing, etc, nu vor muri niciodata. Site-urile mari fac uneori gargara doar de ochii lumii, ca sa nu spuna ca nu iau atitudine. Se inchid 2 siteuri astazi, maine se deschid 1000. Ca unele tin o zi, altele ani, e partea a doua.

Orice cacat gratuit online din care tu nu dai nici un ban din buzunarul tau, nu o sa te tina o vesnicie. Tot ce e gratuit si te mai si astepti sa primesti bani din asta, este de asteptat sa te arzi mai devreme sau mai tarziu.

Nu stiu cate valuri o sa mai fie care o sa treaca asa de usor, ca vad ca se deschid zeci de site-uri de filme peste noapte

Acum ca a mentionat @jetus asta: unele site-uri mari se asteptau ca ceva asemanator sa se intample, au planuri de backup si ei, sa isi deschida site-uri fantoma cu aceleasi servicii, altii bani, alta frauda, etc.

Edited by awnly3jhc2g
Link to comment
Share on other sites

Fuck off, you dumb fuck.

@G3nTleMan "dmcas" nu e vreo agentie. Se refereau ca au primit prea multe reclamatii DMCA ( ==> dmcas ). Iar in cazul asta, hostezi la baietii nepotriviti pt asta. Sunt o gramada de hosteri care accepta si in doare in pula de dmca complaints. Nu pt 20 euro pe luna, dar sunt o gramada. Schimba-ti hostul pur si simplu. Chiar si Romania, ca idee, nu este obligata sa serveasca vreo cerere de tip DMCA. Ca multi de frica totusi iau masuri, e alta treaba.

son , get a life

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Legat de ce a zis @awnly3jhc2g cu luxul. Haideti sa fim seriosi. Sa imi dea un pm userul pentru care sa mearga la film de doua ori pe saptamana, reprezinta un lux. Ii fac cadou o luna de filme. Un bilet la film costa 15 lei. Ce faceti cu 15 lei? Ori ii jucati la pacanele, ori la pariuri, ori ii fumati. Acum 4-5 ani aceasi mentalitate o aveam si eu dar de ce sa nu dau 15 lei si sa ma uit frumos pe un ecran mare in loc sa ma uit la 3 luni dupa ce apare si sa imi bat capul cu subtitrarile? Filmele vechi, da le vad acasa. Majoritatea jocurilor din ziua de astazi ca sa le joci online trebuie cumparate. Majoritatea melodiilor .flac costa. Despre ce vorbim? Cei care stati pe banii parintilor, este alta poveste. De ce lucrez? Sa nu merg in vacanta vara? Sa nu ies la un film? Sa nu imi permit luxul de a ma relaxa? Pai de ce mai lucrez? Sa imi iau masina? Apartament? Strainii stau foarte bine in chirie toata viata. Aici e vorba de educatie, nu de lipsa factorului financiar. Daca va duceti si va imbatati ca porcii de 3 milioane sambata, poate ca nu aveti bani sa va scoateti prietena l un film si un popcorn. Daca munciti cu siguranta nu aveti timp sa va imbatati si va faceti timp pentru micile placeri ale vietii.

PS: Cand repetati sintagma cu "in alte tari este atlfel", documentati-va. In alte tari tot ce inseamna divertisment se plateste. TOT. A dat cineva ca exemplu Germania. Documentati-va putin.

PS2: Multumitii sfantului internet. In curand, o sa se platesca exact cum se plateste in afara. La trafic. In Romania este aproape cel mai ieftin si rapid internet. In curand, o sa fie mai ieftin sa cumparati filmul decat sa-l downlodati. Aici se va ajunge. De ce BUG Mafia nu mai scoate nici un album? Pentru ca le sta foarte bine pe internet.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...