Jump to content
bDyds

[Platesc $100] Caut coder pentru Steam Inventory Parser

Recommended Posts

Salut, am nevoie de un programel, care sa:

- preia profiluri de steam de pe csgolounge.com

- calculeaza valoarea itemelor din inventarul de la CSGO (APPid = 730)

- daca valoarea itemelor este mai mare decat o variabila pe care eu o setez si levelul de la steam este intr-un interval specificat de mine, atunci salveaza linkul catre inventar intr-un fisier

- daca linkul este deja acolo, sare peste el

Format fisier de output (am folosit separatorul "||", nu conteaza, poate fi orice separator care are sens acolo). DATA SI ORA INCEPUT si DATA SI ORA SFARSIT reprezinte momentele in care incep sa caut, respectiv termin cautarea (inchid programul)

----- DATA SI ORA INCEPUT -------
URL_Catre_Profil_1 || Valoare_Inventar || Level_Steam
URL_Catre_Profil_2 || Valoare_Inventar || Level_Steam
URL_Catre_Profil_3 || Valoare_Inventar || Level_Steam
------ DATA SI ORA SFARSIT -------

Nu prea ma intereseaza in ce limbaj este programul, nu imi trebuie gui, important este sa isi faca treaba cum trebuie. Si aici este alt aspect. Vreau ca programul sa fie cat mai optimizat, adica sa fie multithreaded. Nu imi trebuie daca gaseste un profil la 2 ore.

Cine crede ca poate face acest proiect relativ repede, sa ma contacteze. Am nevoie de un astfel de program intr-o saptamana.

Ofer $100 in btc. Desigur, o sa folosim un moderator sa faca escrow. Intru des pe forum, asa ca o sa va raspund repede la mesajele private.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Til fac eu in python pentru 250 usd,

ai punem si crontab, sa plece singur in fiecare zii si rezultatele sa ti le salveze undeva sau sa ti le trimita pe mail.

Asa poti sal pui si pe un root, si face totul automat, fara sa stai cu pc deschis doar pentru el.

Link to comment
Share on other sites

pot sa-l si fut de banii aia...oricum postul tau a fost fara rost.

pretul nu se face in functie de volumul de munca ci in functie de cat bani scoate acel cacat.

daca maine apare ca iarba de gazon trateaza cancerul tu crezi ca gazonul se mai vinde tot cu 12,5 lei/mp ?

Link to comment
Share on other sites

Am fost contactat de destule persoane, nu vad rostul sa va certati. Mai taceti cu $250. Si ca sa iti raspund la intrebare, @blech, pretul este valoarea ultimului pret la care s-a vandut itemul respectiv.

Edited by bDyds
Link to comment
Share on other sites

Pentru ce vreti ma 250$ ?:)))

Sa parsati un site si apoi sa faceti un request la CS:GO Value - What is my inventory value? ?

haha

Pune job-ul pe site-uri de freelancing, o sa gasesti indieni sa iti faca asta la 50$.

Dragule daca este asa simplu cum zici de ce nu il faci tati tu cu 100 usd ? Ma dezgusti asa cum ma dezugsta curvele de pe centura care sug pula pe 30 de lei. Daca tu esti dispus sa te prostituezi pe 50 de usd macar sa o faci tu nu sa recomanzi curve din alta tara. Si mult noroc cu indienii am auzit ca au mad skills in ceea ce priveste codingul am auzit de un program facut de ei ce calculeaza suma a doua numere in cateva secunde.

Inca o data am vazut ca nivelul intelectual al acestui forum este putin peste iq-ul unui caine uitat in masina la 50 de grade celsius. Domnilor incercati sa lucrati putin la atitudinea voastra si sa nu va mai comportati ca niste prescolari paraciosi care mor de oftica de fiecare data cand cineva afirma ceva.

OP zice :

Mai taceti cu $250
Bai puta in lighean, ti-am facut o oferta nu vrei poti sa refuzi politicos. De tacut poate sa taca ma-ta uite ca eu nu am chef sa tac ca dai dovada ca esti un taran basit si trebuie sa iti raspund.

Nu stiu de unde veniti pe bune incep sa cred ca forumul asta are link pe vre-un forum in care se discuta de ce e bine sa ai unghia de la degetul mic lasata mare.

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Imi rezerv dreptul de a va atentiona: baiatul da tepe. Nu pot sa acuz mai mult pentru ca nu am dovezi dar un mod imi poate da pm si ii dau detalii in privat. Chiar nu vroiam sa o fac pentru ca nu am dovezi, dar vad ca va ingramaditi toti. Daca vreti sa lucrati, cereti mai intai jumatate inainte.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Imi rezerv dreptul de a va atentiona: baiatul da tepe. Nu pot sa acuz mai mult pentru ca nu am dovezi dar un mod imi poate da pm si ii dau detalii in privat. Chiar nu vroiam sa o fac pentru ca nu am dovezi, dar vad ca va ingramaditi toti. Daca vreti sa lucrati, cereti mai intai jumatate inainte.

Deja am platit, care e problema ta? Am mai vorbit vreodata? De unde ai aparut?

Pune dovezile despre care vorbesti aici. Chiar nu stiu la ce te referi.

Edited by bDyds
Link to comment
Share on other sites

Dragule daca este asa simplu cum zici de ce nu il faci tati tu cu 100 usd ? Ma dezgusti asa cum ma dezugsta curvele de pe centura care sug pula pe 30 de lei. Daca tu esti dispus sa te prostituezi pe 50 de usd macar sa o faci tu nu sa recomanzi curve din alta tara. Si mult noroc cu indienii am auzit ca au mad skills in ceea ce priveste codingul am auzit de un program facut de ei ce calculeaza suma a doua numere in cateva secunde.

Inca o data am vazut ca nivelul intelectual al acestui forum este putin peste iq-ul unui caine uitat in masina la 50 de grade celsius. Domnilor incercati sa lucrati putin la atitudinea voastra si sa nu va mai comportati ca niste prescolari paraciosi care mor de oftica de fiecare data cand cineva afirma ceva.

OP zice : Bai puta in lighean, ti-am facut o oferta nu vrei poti sa refuzi politicos. De tacut poate sa taca ma-ta uite ca eu nu am chef sa tac ca dai dovada ca esti un taran basit si trebuie sa iti raspund.

Nu stiu de unde veniti pe bune incep sa cred ca forumul asta are link pe vre-un forum in care se discuta de ce e bine sa ai unghia de la degetul mic lasata mare.

Du-te ma tiganule pe alte forumuri sa rupi de bani oamenii. Daca aveam chef il faceam, cum am zis, mare cacat sa faci un rahat ca asta. Daca crezi ca este greu, imi pare rau pentru tine. Si mama ta ma dezgusta... fa referire la postul tau si afli de ce.

Daca nivelul intelectual al forumului este asa mic, ce cauti aici? Te simti bine printre ai tai?

Si referitor la prostitutie, daca vaca care te-a fatat se prostitueaza pe 50$, asta inseamna ca facem asta toti?

A zis undeva OP ca vrea oferte? A pus cat da, tu te-ai bagat la ruptu' si aberai cu suma aia.

Edited by Bit-ul
Link to comment
Share on other sites

Treaba a fost rezolvata, tc ca e prea mult offtopic. Cand sunt posturi de genul asta, faceti o oferta de preti si atat, rezumativa doar la discutii legate de subiectul discutiei, incetati sa comentati daca nu va convine pretul oferit de el sau de al altor utilizatori.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...