Jump to content
h2ojust

Webhost Free sau cu bani/Reseller web cu bani

Recommended Posts

Salut, din cate observ se pare ca doriti o gazduire web de calitate cu securitatea foarte buna.

Eu cu un amic am reusit sa deschidem o firma de webhosting pe nume clear-host.com , noi oferim gazduire de calitate cu o securitate foarte buna.

Ce oferim noi:

Gazduire Web

Primu pachet:

FREE!

spatiu: 500 MB

totu nelimitat

CronJob: Da

Anti Flood / DDos

Anti Shell / Hacking

suport: 24/7

Al doilea pachet:

La 1.50 Dolari

Totu nelimitat tot cu acelasi specificatii de securitate

Reseller Web

La 5.00 Dolari

Totu nelimitat cu acelasi specificatii de securitate

Acceptam orice tip de site !

Acceptam orice tip de plata (paypal sau cod reincarcare)

EDIT: De acum platile nu o sa mai fie in Euro deoarece au fost probleme cu paypal si o sa fie in Dolari.

link: Clear Host Romania - Shopping Cart

Daca exista vreo problema va rog sa scrieti aici !

Edited by h2ojust
Link to comment
Share on other sites

Datele fiscale ?

Te crezi contabil? Firma de webhost inseamna hosting, nu neaparat o firma. De exemplu Ionel inchiriaza un VPS si pe acesta ofera hosting - asta se numeste firma de webhost. Cum un server cu privilegii se numeste r00t, asa si un webserver(chiar si calculatorul personal cu internet de 1Gbps) poate fi numit firma de host.

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere situatia , imi permit sa fac un mic review.

Minusurile :

- http://i.imgur.com/4Jkdy8F.png - Eu cel putin de 8 ani de cand sunt pe net n-am gasit de unde sa cumpar aceste hdd-uri nelimitate. Stiu sigur ca si @aelius cauta intr-un timp (Are si el o firma ca a ta de webhost , numa ca el vinde sii root-uri uid0 eth0) si n-a gasit. Poate ne lasi ceva adresa de unde putem comanda 2 hdd-uri nelimitate sa am unu si pentru backup. A da , traficu e nelimitat ? Adica ai banda din aia care n-are limita? Sau ai vrut sa zici NECONTORIZAT? E o mica-mare-imensa diferenta de la NELIMITAT (Ceea ce e imposibil de oferit , nelimitat insemnand fara limita de trafic ) si NECONTORIZAT (Nu iti este contorizat traficul , nu ai o limita pe luna/an[sau poate ai , dar este prea mare sau nu este specificata] ).

- http://i.imgur.com/HSUaC8h.png - Ce solutii de mitigare DDoS folositi ? Mai ales sunt curios ce ANTI-HACKING aveti , sau mai exact ce vreti sa spuneti prin anti-hacking.

Daca te suna Gigel Frone la ora 4:00AM si-ti spune ca careva i-a dat deface si i-a pus pe index un text cu "H4ck3d by 10nutz g3n3r4lu" si pe fundal o melodie cu INNA tu te ridici din pat sa i-o rezolvi ? Mai ales daca are plan FREE? Eu n-as face asta nici pentru 1 euro.

Numele domeniului e ales prost , greu de indexat , faci confuzie usor intre cleanhost,clearhost,clean-host (Daca or exista astea si am o banuiala ca exista), dapai de retinut.Nici tema nu inspira incredere.

Trecand te aspectele mai putin dragute , trecem la ce ne intereseaza.

Askwrite se decide sa-si faca un cont sa vada ce-i cu clear-host asta. OK!

Luam planu' free.

Scenariu #1 :

- N-avem domeniu. Nu-i bai , inregistram unu la clear-host ca doar e Firma de Hosting. Ba stai ca nu poti sa inregistrezi domenii la ei. Cacat,nu ma mai complic.Bag pula in ce vroiam eu sa fac,ma duc inapoi la metin.

Scenariu #2 :

- Avem domeniu. Dupa 2 incercari reusesc sa-mi fac cont, de ce pula mea i-o fi trebuind lui adresa mea din buletin si numaru meu de telefon dracu stie. Astept sa primesc mail-u de confirmare. Trec 5 minute, in inbox nu-i. Stai bre, ca e posibil sa intre in spam. Acolo-i! Content-u mail-ului :


Dear askwrite (askwrite@carder.ro),

We have received your order and will be processing it shortly. The details of the order are below:

Order Number: 2260366696

Product/Service: WebHost - CH-Web FREE
Domain: domeniu.ro
First Payment Amount: €0.00Euro
Billing Cycle: Free Account

Total Due Today: €0.00Euro

You will receive an email from us shortly once your account has been setup. Please quote your order reference number if you wish to contact us about this order.

Signature goes here...

Acuma , askwrite e in dilema. Nu intelege de ce au trecut 5 minute si nu i-a venit mail-u de confirmare ca sa se apuce sa urce scriptu pentru a vinde iteme de metin2. Intr-un final a decis ca n-are rost sa se complice si s-a apucat de scoala.

[Poveste inspirata din fapte reale , mai putin ultima parte cu "S-a apucat de scoala"]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...