Jump to content

Recommended Posts

Sa'tare! Ca tot mi-am facut cont pe forum, cred ca ar fi bine sa ma prezint, sa stiti cu cine-aveti marea onoare (nici eu nu ma cred, in fine).

Deci, sa incepem cu inceputul... Ma numesc Alin, am 15 ani, hai sa punem 16 sa fie mai frumos, ca tot mai e umpic... Nu dau mai multe detalii, ca na... forum de hacking. Kiddin'. De ce am hotarat sa ma inscriu pe acest forum? Pai, as putea spune pasiunea pentru informatica, dar cred ca as minti... Simt ca e ceva mai mult decat pasiune, nu stiu... Am calculator de la 3 ani, si cam de acolo a inceput totul. Am inceput sa umblu peste tot prin el, sa descopar de unul singur. Pe la 6 ani imi aduc aminte ca il demontasem si l-am pus la loc. Ei bine, aici a inceput totul. 6 ani >> internet, acces la informatie. Acces la informatie care m-a ajutat sa aflu tot ceea ce voiam sa stiu, tot ceea ce m-a interesat. Plictisit de lucrurile pe care le faceam zi de zi, prin februarie 2014 am inceput sa invat HTML si CSS. In 2 luni invatasem destule, eram chiar pasionat, facusem un mic site, si... cam atat. Totul se oprise, eram intr-o pauza indelungata, deoarece urmau examenele. Am trecut de acestea cu bine, am intrat la cel mai bun liceu din judet la profil mate-info intensiv info. In vacanta a aparut minunea: C++. Programarea propriu-zisa. Am ramas uimit de ce pot face cu doar niste linii de cod. In 3 luni deja invatasem suficiente lucruri incat sa imi fac propriul meu joc de X si O in consola - acesta a fost apogeul. Apoi a inceput scoala, informatica, si totul a intrat intr-o ascensiune: concursuri, ore de informatica multe si interesante, informatie noua, metode noi si lista poate continua.

Astfel, in momentul de fata cunosc HTML, CSS, C++ si invat, intre timp, JavaScript.

Am ajuns pe acest forum pentru a ma informa, pentru a afla lucruri noi din domeniul IT, pentru a invata cum sa descopar vulnerabilitati pe internet pentru a le remedia, dar si cum sa imi protejez site-urile/programele.

Acestea fiind spuse, imi pare rau pentru romanul scris, dar na... Ne adaptam si noi, prima impresie conteaza :) .

Edited by Xivo25
Link to comment
Share on other sites

tu la 3 ani faceeai pipi in pat si ne spui noua ca tu desfaceai calculatoarele.. Iar la 5-6 nici nu stiai sa vorbesti in plm. Daca tie ti.a luata ma.ta calculator la 3 ani, sigur era stricat de spui ca te jucai cu el, ce dracu faceai apasai pe tastatura?

Coaie, ce spui tu ca stii sa faci..stie orice pusti sa faca, descarc un html dupa google, il editez cu notepad si gata stii html si php..

Nu ma iau de tine..n-am nimic cu tine, dar si eu la 15 ani..descoperosem janidos si eram hacker

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...