Jump to content
dimss

Tutorial video programare web telacad

Recommended Posts

Nu stiu de ce "raspanditi" lucrurile astea.

Okay, m-am uitat 15-20 de minute la video, sunt o multime de "bad practices" in videourile alea, mai ales pentru incepatori, asa cum incepi sa programezi, asa te formezi. In orice caz, sfatul meu e sa nu va uitati la asa ceva, sincer. Probabil in 2005 era ok sa faci asa ceva, dar au trecut 10 ani de atunci.

Link to comment
Share on other sites

@Robert1995, pe mine la vremea lor m-au ajutat destul de mult si mi-am updatat modul de a coda in timp, documentandu-ma din mai multe surse.

Eu le recomand insa nu ca pe niste surse unice. Invata ce e predat in acele videoconferinte iar cand vrei sa te apuci de un proiectel, mai documenteaza-te ca sa vezi si ce alte solutii mai noi au mai aparut intre timp.

La urma urmei, nu cred ca exista vreun programator ok care sa fi invatat cele mai noi tehnici de programare dintr-un singur tutorial.

Link to comment
Share on other sites

Existau niste materiale scrise pentru fiecare modul si exercitiu. Le-am atasat aici (daca expira url-ul, da-mi pm si le incarc iar).

La modulul 1 mai erau doua pdf-uri, unul era pregatitor pentru certificarea PHP 5.3 (daca vrei sa-ti iei certificare PHP de la Zend, mai asteapta pana in noiembrie sa apara cea pentru PHP 7. N-are rost sa te certifici acum pe 5.6) pe care il poti descarca de aici si inca un pdf pentru html si css, pe care il poti descarca de aici.

La modulul 2 nu existau carti atasate in cont.

Link to comment
Share on other sites

Existau niste materiale scrise pentru fiecare modul si exercitiu. Le-am atasat aici (daca expira url-ul, da-mi pm si le incarc iar).

La modulul 1 mai erau doua pdf-uri, unul era pregatitor pentru certificarea PHP 5.3 (daca vrei sa-ti iei certificare PHP de la Zend, mai asteapta pana in noiembrie sa apara cea pentru PHP 7. N-are rost sa te certifici acum pe 5.6) pe care il poti descarca de aici si inca un pdf pentru html si css, pe care il poti descarca de aici.

La modulul 2 nu existau carti atasate in cont.

Iti multumesc mult de tot, sunt foarte utile aceste materiale pentru mine :-)

Link to comment
Share on other sites

Am inteles ca nu mai sunt accesibile link-urile. Eu le-am downloadat la vremea lor. Cine are nevoie de ele le poate lua de aici

 

P.S. Si pentru ca cineva mi-a cerut... de aici se poate downloada tutorialul video pentru cursul de Java tot de la telacad.

Edited by dimss
Added java link
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...