Jump to content
cehov

[Local]Apple iCloud exploit, code injection bypass icloud, activate new iphone

Recommended Posts

iTunes and iOS 7.x.x-8.x.2 icloud decoder code injection by #cehov RST

Platform: Local iTunes, iOS 7 to 8.1.2 remote: iOS

Affected: All Apple devices that run iTunes 12.1.0.71, all iPhones , all iPad's

Type: software injection, privilege escalation, software and hardware activation

Date of begin: 06 feb 2015

Status: Reported 09.02.2015, Unsolved, Tested and verified


Code to inject in iTunes.exe ans second iTunes.dll:
1.
BOF:256008X00321 SYMSTATUSREADY
MOV: 006100x00a123
2.
MOV 005432XUNACTIVATED 002345;
JUMP 0X23643;

Use what hex injector you want to inject the code

then unplug your apple device and restart iTunes

Choose Setup new iphone in iTunes and next

fast start wireshark and listen for a hash key

take the key and decrypt it with Hashcat, you will gain the iCloud acc. privileges.

Have fun RST !

Edited by cehov
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ideea acestui exploit nu era sa faceti bani dar unii au inceput deja sa faca, si din acest motiv nu am sa public tutorialul video pe care l-am pregatit, sunteti o gramada de troli care cautati bani si numai bani si nu stiti nici o boaba de asm si asa am sa fac si eu ca vad ca se da bine pe black market. CINE VREA METODA 200 EURO LA MINE WESTERN CASH, VIDEO DEMO, TEAMVIEWER. pt. restul _|_

din cauza fomistilor nu am sa mai public restul exploiturilor pe Apple iCloud , iTunes etc...am sa le vand sa nu aveti parte de ele taranilor, amai am si pe adobe flash reader si find my iPhone + codul de lost phone

si muje la cei care ma cersesc pe privat acelasi mesaj

Link to comment
Share on other sites

:))))))))))))))))) il injectezi ca sa faca ce? sa iti activeze telu? voi ganditi, pe bune acum? cum trimite itunes injectat pachet SSL la apple cu acea keye de la icloud si contul de pe tel, hai sa ne gandim nitzel :)))).... ? @cehov

Cand o sa ai un "SSL valid" sa ma anunti sau "container valid" daca stii ce e ala, atunci poti sa injectezi itunesul, sa iti trimita exact ce am mentionat in ghilimele(logic). Atunci da iti poti debloca si iphone 6 si 6+, 7, 20 pe ios 1000.

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Ideea acestui exploit nu era sa faceti bani dar unii au inceput deja sa faca, si din acest motiv nu am sa public tutorialul video pe care l-am pregatit, sunteti o gramada de troli care cautati bani si numai bani si nu stiti nici o boaba de asm si asa am sa fac si eu ca vad ca se da bine pe black market. CINE VREA METODA 200 EURO LA MINE WESTERN CASH, VIDEO DEMO, TEAMVIEWER. pt. restul _|_

din cauza fomistilor nu am sa mai public restul exploiturilor pe Apple iCloud , iTunes etc...am sa le vand sa nu aveti parte de ele taranilor, amai am si pe adobe flash reader si find my iPhone + codul de lost phone

si muje la cei care ma cersesc pe privat acelasi mesaj

Scopul acestul exploit nu era sa faca lumea bani, in schimb te-ai gasit tu sa faci bani ...

Macar vino cu un videoclip demo in care cenzurezi metoda.

Link to comment
Share on other sites

Ideea acestui exploit nu era sa faceti bani dar unii au inceput deja sa faca, si din acest motiv nu am sa public tutorialul video pe care l-am pregatit, sunteti o gramada de troli care cautati bani si numai bani si nu stiti nici o boaba de asm si asa am sa fac si eu ca vad ca se da bine pe black market. CINE VREA METODA 200 EURO LA MINE WESTERN CASH, VIDEO DEMO, TEAMVIEWER. pt. restul _|_

din cauza fomistilor nu am sa mai public restul exploiturilor pe Apple iCloud , iTunes etc...am sa le vand sa nu aveti parte de ele taranilor, amai am si pe adobe flash reader si find my iPhone + codul de lost phone

si muje la cei care ma cersesc pe privat acelasi mesaj

Zici de baietii care fac bani?! Dar tu ce faci "baiet"?!

Spre exemplu eu am un iPhone 4 (e al meu, cumparat nout, de varmiu doar ca s-a dus iCloud-ul, nu stie nici el ce a facut) si doream a il fac pentru mine.

Link to comment
Share on other sites

@Shinoo vezi ca am postat eu ptr iphone 4 ca sa il poti face ipod, momentan semnalul inca nu am putut face....

Da, stiu asta. Il am pe ala care mi l-ai facut iPod dar am primit de la varmiu unul cumparat de el acum 2 ani si ceva(aproximativ) insa a facut ceva si la blocat, cont-ul nu-l mai stie si cutia cu toate prostiile i-au ramas in Germania, el revenind in tara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...