Jump to content
catalinadrian

Problema Samsung i9300

Recommended Posts

Nu as fi postat daca nu as fi cautat prima data pe google dar nu am gasit nimic util. Telefonul a mers bine pana sa ii fac update oficial la 4.3. Imediat dupa update am probleme cu Wifi si Bluetooth-ul care nu se activeazau, se blocheaza cu ecraul stins si diferite erori in aplicatii. Am schimbat romul cu unul tot oficial 4.1.2 dar problema persista. Ideea ca e nu face mereu asa, uneori merge alterori nu. Credeti ca i-as mai putea face eu ceva sau direct service?

Link to comment
Share on other sites

Cand ai facut upgrade-ul la 4.3 s-a instalat bootloaderul cu knox. Acum tu degeaba ai facut downgrade la ROM la 4.1.2 (ai grija cu downgradeurile dupa knox ca ramai fara IMEI) ca la bootloader nu mai poti sa faci downgrade.

//Da, cu un box il rezolvi, dar sa pregatesti si vreo 20 de euroi.

Edited by player81
Link to comment
Share on other sites

Cand ai facut upgrade-ul la 4.3 s-a instalat bootloaderul cu knox. Acum tu degeaba ai facut downgrade la ROM la 4.1.2 (ai grija cu downgradeurile dupa knox ca ramai fara IMEI) ca la bootloader nu mai poti sa faci downgrade.

Cu scula potrivita ii poti face ce vrei la bootloader. Dute la un service care are un riff box si spunele sa-ti faca downgrade la 4.1.2 si reset la Knox.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...