Jump to content
SynTAX

Sugestie Like/Dislike

Recommended Posts

  • Active Members

Nu prea am facut mai deloc discutii pe tema sugestiilor din motivul ca daca nu am nimic bun de zis, mai bine tac. Dar acum mi se pare totusi aiurea ce se intampla cu dislike-urile de tip trolling.

Ideea lui @Nytro de a avea un sistem de like/dislike public mi se pare foarte buna. Noi cei care ne petrecem un anumit timp pe forum stim ce pot ceilalti. Eu stiu cine este serios, la cine sa apelez cand am nevoie in functie de problema si pe cine sa nu bag in seama. Dar pentru userii noi care chiar vin cu intrebari pertinente sau doar privesc fara sa se bage la anumite discutii este oarecum ciudat sa ii raspund eu care am 80 de dislike-uri, toate primite de la acelasi user. Nedo are vreo 800 de dislike-uri. Aerosol are peste o mie. Este ciudat sa-i atentionez de o greseala facuta cand am 1500 de dislike-uri.

Nu zic sa se scoata chestia asta. Ceea ce eu sugerez este sa se introduca o regula prin care sa se baneze dislike-uri de tip trolling. Stiu ca asta poate fi oarecum interpretabila in sensul ca eu pot sa spun ca nici un post al userului X nu imi convine, dar haideti sa fim seriosi.

PS: Puteti sa imi dati cate dislike-uri doriti si nu doar la postul asta. Vedeti daca-mi pasa o secunda.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

@Aerosol si bre ideea cu Dislike/Like este extrem de buna, e dreptul lor sa le placa sau sa NU le placa

sincer mie unul nu imi pasa de like/dislike eu tot ceea ce postez o fac pentru a ajutat!

Eu unul zic ca ar trebui lasata asa ( NU suntem pe facebook sa plangem pentru 2/3 like-uri ) mi-au bagat 1400 dislike-uri so what? m-a parasit iubita? Am fost concediat? :))

Pur si simplu ei folosesc functia dislike cand nu le place de persoana ce a postat nu de "ceea ce a postat"!

Edited by xTrojan
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Nu am contactat nici un administrator cand am primit 70 de dislike-uri de la aceasi persoana tocmai pentru ca nu imi pasa dar totusi cred ca scopul acestui sistem este altul. Daca vor sa imi arate ca nu ma suporta pot sa o faca direct.

Dati-mi dislike cat vreti. Sunteti ca niste pizde. Toata viata o sa apreciez pe cei care imi spun in fata ca nu ma suporta.

Treziti-va la realitate. Era pupincuristilor a trecut.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

@Aerosol si bre ideea cu Dislike/Like este extrem de buna, e dreptul lor sa le placa sau sa NU le placa

sincer mie unul nu imi pasa de like/dislike eu tot ceea ce postez o fac pentru a ajutat!

Eu unul zic ca ar trebui lasata asa ( NU suntem pe facebook sa plangem pentru 2/3 like-uri ) mi-au bagat 1400 dislike-uri so what? m-a parasit iubita? Am fost concediat? :))

Pur si simplu ei folosesc functia dislike cand nu le place de persoana ce a postat nu de "ceea ce a postat"!

Pana acum o luna stateai si te plangeai la nytro ca-ti baga baietii dislikeuri, apoi dupa ce ti-a bagat cineva dislikeuri ai zis ca o sa ai pana miercuri 0 dislikeuri si ca nu-ti pasa. Pai daca nu-ti pasa, de ce-l pupi pe nytro-n pula ca sa-ti scoata dislikeurile?

Legat de topic, s-a mai discutat despre tema asta si nytro a zis ca nu-l intereseaza cate dislikeuri/likeuri are x si ca nu mai afecteaza nici repul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...