Jump to content
cristodulo

Cum se face seo in 2015?

Recommended Posts

Eu din distractie mai sparg si site-uri wordpress care au diferite page rank si trafic divers pe nise diverse.

Sau crezi ca ar trebui sa o iau pe o nisa speciala.

Am gasit o nisa cu 1050k de pagini indexate pe o nisa si 1600 de cautare(astea se impart la 30 de zile?)

Ar trebui sa fac mai multe bloguri pe wp si bloger cu link spre articolul pe care vreau sa il urc.

Am adsense pe un blog personal.

Link to comment
Share on other sites

Con?inut unic în totalitate scris cu diacritice.

Articolele s? con?in? minim: 970 de cuvinte

Minim un articol postat pe zi

Prezen?? social media: facebook/google+/twitter/pinterest/linkedin

Articole relevante pentru vizitator.

Folosirea mai multor poze în articol denumite corespunz?tor (ex. site.ro/nume-poza)

Conteaz? foarte mult pentru pozi?ionarea în motoarele de c?utare perioada pe care o petrece utilizatorul pe site-ul tau.

Pentru mai multe detalii contacteaz?-m? în privat!

Link to comment
Share on other sites

Con?inut unic în totalitate scris cu diacritice.

Articolele s? con?in? minim: 970 de cuvinte

Minim un articol postat pe zi

Prezen?? social media: facebook/google+/twitter/pinterest/linkedin

Articole relevante pentru vizitator.

Folosirea mai multor poze în articol denumite corespunz?tor (ex. site.ro/nume-poza)

Conteaz? foarte mult pentru pozi?ionarea în motoarele de c?utare perioada pe care o petrece utilizatorul pe site-ul tau.

Pentru mai multe detalii contacteaz?-m? în privat!

Sunt curios ce site-uri ai rankat pana acum si in ce nise, e usor de dat din gura dar e mai greu cu practica.

@xTwIsTx Vorbesti prostii.

Link to comment
Share on other sites

html,css,js,php curat - grija cu back link urile, sa fie pe pr uri peste 4, grija cu inbound links, grija cum faceti onpage seo, url canonicalization, rewrite, analiza pe keyword uri active, sa ai 3 tier uri de keyword uri, sa le faci boost la fiecare, sa ai grija sa ai pr activ pe toate paginile, sa nu ai content duplicat foarte mult, sa folosesti subdomenii cu alte pointari catre tine.. ce ti am spus aici e cam 10% poate nici atat. SI MUIE PPC, cum nu mai bagi bani cum pici, ma intelegi, muie adword. MULTA MUIEEEEE. a si inca ceva, lasati bre cacaturile alea de site uri gen : addmefast. Traficul ala se imparte si e foarte posibil sa iti iei mumu, sa nu ai sanse sa te ridici.. etc.. etc..

Link to comment
Share on other sites

Nu în?eleg de ce te agi?i? Eu i-am dat câteva sfaturi. Daca ai contra argumente la ce am zis te rog s? le expui.

Nu ma agit doar ca fazele astea sunt bs

@cristodulo nu o sa spun cum fac, am ajuns sa stiu cum se face prin teste(lots of money cheltuiti), vrei sa stii cum se face, cheltuie bani pe domenii, link-uri, etc si dupa ai sa stii si tu cum se face.

Exemplu, nisa cu 6k+ volum per keyword(cel mai mic keyword are 6k si ceva si cel mai mare 80k si ceva):

J3V7QDG.jpg

Link to comment
Share on other sites

Înc? câteva sfaturi:

- existen?a multor categorii ?i subcategorii

- crearea unei pagini 404 bine realizate

- titlurile articole s? fie unice ( keywordurile pe care te axezi s? se situeze la începutul titlului )

- imaginile s? fie unice ( verific?-le înainte s? le urci pe site [ Imagini Google ] )

- url-urile articolelor s? fie scurte, prietenoase ?i s? con?in? cuvinte cheie ( site/categorie/nume-articol )

- s? nu se repete cuvintele cheie

- link-urile externe / interne s? aib? text ancor? ( s? nu fie gen: click aici )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...