Jump to content
cristodulo

Cum se face seo in 2015?

Recommended Posts

Sunt curios ce site-uri ai rankat pana acum si in ce nise, e usor de dat din gura dar e mai greu cu practica.

@xTwIsTx Vorbesti prostii.

Crezi asta ? Am avut un buget decent pentru link building. Am avut continut unic si targetat pe kw. Am cumparat numai linkuri TF/CF 30+ cu PR 1+ si PA/DA 25+, toate astea dripfeed. Poate aveam eu o parere distorsionata fata de ce inseamna link de calitate...

Link to comment
Share on other sites

Eu din distractie mai sparg si site-uri wordpress care au diferite page rank si trafic divers pe nise diverse.

Sau crezi ca ar trebui sa o iau pe o nisa speciala.

Am gasit o nisa cu 1050k de pagini indexate pe o nisa si 1600 de cautare(astea se impart la 30 de zile?)

Ar trebui sa fac mai multe bloguri pe wp si bloger cu link spre articolul pe care vreau sa il urc.

Am adsense pe un blog personal.

pe scurt: Link-uri pe homepage de pe site-uri cu autoritate din nisa ta = pagina 1

detaliat: Ai nevoie de un intreg cotail, la partea de link-uri ai avea nevoie de :

-Link-uri cat mai relevante, pe site-uri cu autoritate cat mai mare si cat mai aproape de homepage, si sa eviti link-urile sitewide.

- Mare atentie la ancore, este primul lucru prin care google isi da seama ca faci SEO

- Diversitate la maxim (fara tipare): sa nu faci doar link-uri dofollow, sa nu pui link-uri doar pe homepage, sa ai link-uri din tot felul de siteuri (video sharing, image sharing, web 2.0, comm, profile, bloguri, etc)

Link to comment
Share on other sites

Site-uri parazite.

Exemple:

Amazon Product Pages

Press Release

YouTube

Facebook Fan Pages - Astea pe termen lung

Metoda:

Faci post-uri cu content cat sa fie indexate,dupa care spamezi cu backlink-uri,milioane(GSA sau ce vrei tu sa folosesti).

De ce functioneaza?

Pentru ca aceste site-uri au autoritate foarte mare si de obicei tot ce se posteaza aici nu este deindexat.

Toate detaliile:

Quick and Easy Rankings - Start Banking in 2 Hours - Drip Apps

sau

PBN de calitate,dar costa ceva,atat timp cat si bani.

Edited by alacrysys
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...