Jump to content
Vehuiah

Unde sunt baietii buni?

Recommended Posts

@Vehuiah: Concentreaz?-te pe materiile de BAC, apoi pe c?r?i ( nu alea de 66 sau poker), ?i dac? nu intri la teologie, po?i da examen la poli?ia comunitar?, se intr? u?or cu ?pag?. Talent la versuri nu prea ai...

Era mai simplu sa te prezin?i, sa spui ce stii, ce iti place, ce vrei sa inveti, etc. Parca vad ca azi maine intrebi cum spargi messu si fb, si ceri coaili v2 pe chat.

Link to comment
Share on other sites

@Vehuiah Iti recomand sa mergi la google summer of code in detrimentul unui "job la misto pe securitate sa dea bine in CV". La google sunt numai oameni inteligenti care pot rezolva orice problema, cel putin pe hartie. Ei nu pot gresi, fiecare este instruit, chiar daca ca nu va scrie mai mult decat CSS-ul de la google maps sau layout-ul unui button in player-ul youtube.

Baietii buni, cel putin aici pe forum, au in cele mai multe cazuri locuri de munca si venituri acceptabile. Cu alte cuvinte, sunt luati deja. As vrea sa te mai intreb, esti tu, dupa parerea ta, unul dintre "baietii buni"?

Daca da, precizeaza pe scurt cunostiintele tehnice de care dispui precum si un numar de proiecte la care ai lucrat(nu este necesar sa furnizezi proiectul integral ci mai degraba functionalitatea sa si cateva secvente de cod).

Edited by Ganav
Link to comment
Share on other sites

Pentru pentesting iti trebuie:

Unealta #1: Un ciocan pentru `spargerea` atat virtuala cat si fizica a serverului/ site-ului.

efx05120001-avengers-thor-mjolnir-replica-a_3.png

Unealta #2: Un cont de facebook sa te lauzi la prieteni si dusmani.

Unealta #3: Un sistem de operare si acela fiind windows 98, ca doar nu ai vrea sa ai lag cand deschizi si aimp-ul cu manele.

Unealta #4: Mult creier, se gaseste si la borcan prin supermaket.Eu am gasit suc la plic odata cand am fost in Kaufland, ca sa nu zici ca te mint am pus si poza cu produsul respectiv.

tang.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Pentru pentesting iti trebuie:

Unealta #1: Un ciocan pentru `spargerea` atat virtuala cat si fizica a serverului/ site-ului.

efx05120001-avengers-thor-mjolnir-replica-a_3.png

Unealta #2: Un cont de facebook sa te lauzi la prieteni si dusmani.

Unealta #3: Un sistem de operare si acela fiind windows 98, ca doar nu ai vrea sa ai lag cand deschizi si aimp-ul cu manele.

Unealta #4: Mult creier, se gaseste si la borcan prin supermaket.Eu am gasit suc la plic odata cand am fost in Kaufland, ca sa nu zici ca te mint am pus si poza cu produsul respectiv.

tang.JPG

Te-as bana permanent. Numai posturi inutile aduni.

ON: Incearca sa incepi cu linkedin. Aici este putin mai greu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...