Jump to content
Favertes

Teorie de urcat in google

Recommended Posts

Deci sa inteleg ca ai 1000 retele wi-fi langa tine care au o singura parola pe care o stii si intentionezi sa te conectezi pe fiecare retea in parte si sa vizitezi un website sa-l cresti in google.

Daca ce am tradus mai sus e adevarat, iti zic ca 1k vizitatori n-o sa faca cine stie cce schimbare, plus daca nu sunt trimisi de la un keyword nu o sa se ia in considerare.

Mai mult, daca intentionezi doar sa vizitezi site-ul pentru doar 5-10 secunde in parte google o sa-l ingeleaga ca bounce si te trage in jos interpretand faptul ca utilizatorul nu-i interesat de contentul tau si a iesit imediat ce ti-a vazut site-ul.

Daca intentionai sa intrebi altceva invata sa te exprimi.

Link to comment
Share on other sites

Guest limbric_mic

Carter este ilogic ce incerci sa spui :). Atunci dupa ce criterii cresti in google ? Dupa keywords? Crezi ca nu conteaza si accesarile, atunci imi este "mila" de domeniile detinute de tine.

Link to comment
Share on other sites

Tu ai habar cat timp pierzi sa te conectezi pe 1000 de retele si sa accesezi un site si sa stai si cate-va secunde pe site, daca facem un calcul simplu

30 secunde conectarea pe retea, 2-3 secunde incarcarea site-ului, 20-30 secunde secunde trebuie sa stai logat..

minim 52 secunde / retea.

minim 52.000 secunde in total

ca sa fie in ore, trebuie sa stai minim 14 ore si 44 minute pentru aceasta operatiune..

Merita?!

Link to comment
Share on other sites

Cine a sesizat o crestere in google serp datorita traficului inseamna ca era inscris in directoare de monitorizare de trafic sau sau directoare care te pozitioneaza dupa trafic . Uite cateva exemple trafic.ro, gtop.ro .

Acum este logic sa cresti in serp daca esti pe prima pagina in trafic.ro are page rank 7 .

Uite lista pentru rank in google 15 Minute Search Engine Optimization List - Learn how to SEO

Cititi bine lista !!!!

Link to comment
Share on other sites

mai bine dai click pe reclamele adsense de pe cele 1000 de retele wi-fi...... si o sg data pe luna si tot faci banuti. cam 50 clickuri la zi. totul e sa ai trafic sa nu te prinda la CTR. sau.. fugi prin Londra... si fa clickuri de acolo cand te plimbi prin cartiere :)) CPC e f mare mai ales daca iti faci un site pe nisa medicala pe co.uk :) nu mai stiu daca merge. din cate am inteles cam te pot prinde. e doar o parere.

Link to comment
Share on other sites

Daca il vizitezi organic din browsere diferite si ai timp sa stai la fiecare cautare cateva minute pe site , urca .

Depinde bineinteles si de concurenta pe cuvantul respectiv .

de ce pe browsere diferite? am fortat si cate 5000-8000 vizite unice organice de pe google timp de o saptamana, si o schimbare mult prea mica. Eu zic ca nu sunt metode/teorii prea clare care sa te ajute sa urci in google, si daca ar exista nu vor tine prea mult, schimba algoritmii de cautare destul de des din cate am observat eu(poate vorbesc prostii e doar o parere)

Link to comment
Share on other sites

de ce pe browsere diferite? am fortat si cate 5000-8000 vizite unice organice de pe google timp de o saptamana, si o schimbare mult prea mica. Eu zic ca nu sunt metode/teorii prea clare care sa te ajute sa urci in google, si daca ar exista nu vor tine prea mult, schimba algoritmii de cautare destul de des din cate am observat eu(poate vorbesc prostii e doar o parere)

La mine a functionat , stau pe primul loc de luni bune ,in fata unor nume mari .

Si nu cu atatea mii de vizite , cateva zeci am folosit dar in mod repetat (revenire).

Link to comment
Share on other sites

de ce pe browsere diferite? am fortat si cate 5000-8000 vizite unice organice de pe google timp de o saptamana, si o schimbare mult prea mica. Eu zic ca nu sunt metode/teorii prea clare care sa te ajute sa urci in google, si daca ar exista nu vor tine prea mult, schimba algoritmii de cautare destul de des din cate am observat eu(poate vorbesc prostii e doar o parere)

cred ca asta e jmenul ca la virusi cu cryptarea

Link to comment
Share on other sites

Nu te complica cu uaifaiul

Scrie-ti un bot care sa se conecteze la reteaua TOR , fa-l sa functioneze multi-channel si restul e apa de ploaie . Daca vrei sa folosesti in scop SEO poti crea niste boti sa iti imprastie backlink-uri pe tot felul de nise in motoarele de cautare . Daca faci un algoritm destept , fa-l sa iti clicuiasca din cand in cand si cate o reclama dar e cam riscant , pariez ca o sa iei ban sau mai mult de 60-70$ nu apuci sa faci .

Pentru treaba cu backlinks, cea mai comuna "masura de securitate" va fi CSFR-ul care daca nu ma insel poate fi sabotat prin casperjs (umbla vorba, nu am testat personal) .

Totodata un server de productie ar fi ideal incat sa nu crape odata rulat botul .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...